Об утверждении бюджета Афанасьевского сельского округа района Шал акына на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 17/2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Афанасьевского сельского округа района Шал акына на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 914,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 580 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 334,3 тысяч тенге;
2) затраты – 44 298,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -384,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 384,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 384,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо Казахстанской области от 10.08.2022 № 23/5 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 28.11.2022 № 27/6 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Афанасьевского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Афанасьевского сельского округа;
2) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Афанасьевского сельского округа;
3) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Афанасьевского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Афанасьевского сельского округа;

2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Афанасьев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 17/2 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Афанасьев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 914,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 580 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41 334,3 мың теңге;
2) шығындар – 44 298,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -384,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 384,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 384,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 10.08.2022 № 23/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) : 28.11.2022 № 27/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған Афанасьев ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Афанасьев ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
2) Афанасьев ауылдық округінің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
3) мыналардан:
тұрғылықты жері Афанасьев ауылдық округінің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Афанасьев ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан;

4) платы за пользование земельными участками.
3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Афанасьевского сельского округа на 2022 год в сумме 20 033 тенге.
4. Учесть в бюджете Афанасьевского сельского округа на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского, областного и районного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима Афанасьевского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета Афанасьевского сельского округа района Шал акына на 2022- 2024 годы".

4) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. 2022 жылға арналған Афанасьев ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 20 033 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2022 жылға арналған Афанасьев ауылдық округінің бюджетіне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Афанасьев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Афанасьев ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.