О внесении изменений в совместный приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 июня 2021 года № 133-ОД и Министра финансов Республики Казахстан от 3 июня 2021 года № 524 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений"
Совместный приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 31 декабря 2021 года № 355-НҚ и Министра финансов Республики Казахстан от 31 декабря 2021 года № 1360
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 июня 2021 года № 133-ОД и Министра финансов Республики Казахстан от 3 июня 2021 года № 524 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования, а также перечня представляемых сведений";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 4) пункта 3 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 3) пункта 3 статьи 19 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЕМ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Правила представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) Перечень представляемых органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.";
Правила представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
перечень представляемых органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.

"Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және ұсынылатын мәліметтер тізбесін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 2 маусымдағы № 133-НҚ және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 3 маусымдағы № 524 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 355-НҚ және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 1360 бірлескен бұйрығы
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және ұсынылатын мәліметтер тізбесін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 2 маусымдағы № 133-НҚ және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 3 маусымдағы № 524 бірлескен бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпаратты, сондай-ақ ұсынылатын мәліметтер тізбесін ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 30-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 19-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) Осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпаратты ұсыну қағидалары;
2) Осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтердің және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпараттың тізбесі бекітілсін.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтердің және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпараттың тізбесі осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту финансовых рынков и иных отраслей Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня его подписания последним из руководителей государственного органа.
Председатель Агентства по защите и
развитию конкуренции Республики
Казахстан       _____________ С. Жумангарин
Министр финансов
Республики Казахстан       _____________ Е. Жамаубаев
Приложение 1
к совместному приказу
Председателя Агентства
по защите и развитию
конкуренции
Республики Казахстан
от 31 декабря 2021 года № 355-НҚ
и Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 декабря 2021 года № 1360
Приложение 1
к совместному приказу
Председателя Агентства
по защите и развитию
конкуренции
Республики Казахстан
от 2 июня 2021 года № 133-ОД
и Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 июня 2021 года № 524
Правила представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 3 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и подпунктом 3) пункта 3 статьи 19 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и устанавливают порядок представления органами государственных доходов сведений о налогоплательщиках (налоговых агентах), составляющих налоговую тайну и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования (далее − Сведения) в антимонопольный орган.
2. Сведения представляются должностным лицам антимонопольного органа, имеющим доступ к ним, и включенным в перечень, утвержденный в соответствии с абзацем вторым подпункта 4) пункта 3 статьи 30 Налогового кодекса (далее – Перечень).
Перечень предоставляется в органы государственных доходов ежегодно, до 31 января текущего отчетного периода.
Антимонопольный орган обеспечивает своевременное внесение изменений в Перечень в случаях увольнения либо иного отсутствия должностных лиц, включенных в Перечень.

2. Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Қаржы нарықтары және өзге де салалар департаменті осы бірлескен бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті осы бірлескен бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрық оған мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы       ____________С. Жұманғарин
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі       _____________ Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі төрағасының
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 355-НҚ және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1360 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі төрағасының
2021 жылғы 2 маусымдағы
№ 133-НҚ және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 3 маусымдағы
№ 524 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпаратты ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Осы Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпаратты ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 30-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 19-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік кірістер органдарының салық құпиясын және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпаратты құрайтын салық төлеушілер (салық агенттері) туралы мәліметтерді (бұдан әрі – Мәліметтер) монополияға қарсы органға ұсыну тәртібін белгілейді.
Мәліметтер оларға рұқсаты бар және Салық кодексінің 30-бабы 3-тармағы 4) тармақшасының екінші абзацына сәйкес бекітілген тізбеге (бұдан әрі – Тізбе) енгізілген монополияға қарсы органның лауазымды тұлғаларына ұсынылады.
Тізбе мемлекеттік кірістер органдарына жыл сайын, ағымдағы есепті кезеңнің 31 қаңтарына дейін ұсынылады.
Монополияға қарсы орган Тізбеге енгізілген лауазымды адамдар жұмыстан босатылған не өзге де болмаған жағдайларда Тізбеге өзгерістерді уақтылы енгізуді қамтамасыз етеді.

Глава 2. Порядок представления Сведений
3. Антимонопольный орган направляет в органы государственных доходов запрос о получении Сведений в разрезе лиц посредством системы электронного документооборота.
4. Органы государственных доходов представляют по запросу антимонопольного органа Сведения с информационных систем "АСТАНА-1", "Единое хранилище данных" (ЕХД) а также после ввода в промышленную эксплуатацию информационную систему "Интегрированная база данных" (ИБД) посредством Единой транспортной среды государственных органов (ЕТС ГО), по форме согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
При этом, Сведения органами государственных доходов выгружаются на FTP папку (10.245.64.254/AZRK) антимонопольного органа.
Глава 3. Обеспечение конфиденциальности Сведений
5. Должностные лица антимонопольного органа, имеющие доступ к Сведениям, обеспечивают использование получаемой информации только по прямому назначению и без ущерба для стороны, ее предоставившей, без права передачи третьим сторонам и несут ответственность за их незаконное разглашение в соответствии со статьей 473 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Приложение 2
к совместному приказу
Председателя Агентства
по защите и развитию
конкуренции
Республики Казахстан
от 31 декабря 2021 года № 355-НҚ
и Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 декабря 2021 года № 1360
Приложение 2
к совместному приказу
Председателя Агентства
по защите и развитию
конкуренции
Республики Казахстан
от 2 июня 2021 года № 133-ОД
и Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 июня 2021 года № 524
Перечень представляемых органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования

2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі
3. Монополияға қарсы орган мемлекеттік кіріс органдарына Мәліметтерді алу туралы тұлғалар бөлінісінде электронды құжат айналымы жүйесі арқылы сұрай салу жібереді
4. Мемлекеттік кірістер органдары "АСТАНА-1", "Бірыңғай деректер қоймасы" (БДҚ) ақпараттық жүйелерінен, сондай-ақ "Интеграцияланған деректер базасы" (ИДБ) ақпаратты жүйесі өнеркәсіптік пайдалануға енгізілгеннен кейін Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасы (МО БКО) арқылы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша монополияға қарсы органның сұрау салуы бойынша Мәліметтерді ұсынады.
Бұл ретте, Мемлекеттік кірістер органдары Мәліметтердімонополияға қарсы органның FTP папкасына (10.245.64.254/AZRK) жүктейді.
3-тарау. Мәліметтердің құпиялылығын қамтамасыз ету
5. Мәліметтерге рұқсаты бар монополияға қарсы органның лауазымды адамдары алынатын ақпаратты тікелей мақсаты бойынша ғана және оны берген тарапқа нұқсан келтірмей, үшінші тараптарға беру құқығынсыз пайдалануды қамтамасыз етеді және оларды заңсыз жария еткені үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 473-бабына сәйкес жауаптылықта болады.
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі төрағасының
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 355-НҚ және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1360 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі төрағасының
2021 жылғы 2 маусымдағы
№ 133-НҚ және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 3 маусымдағы
№ 524 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпараттың тізбесі