Об областном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 7С-23-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Акмолинской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 556 983 831,4 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 68 954 570,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 156 476,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 97 714,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 478 775 070,4 тысяч тенге;
2) затраты – 559 749 108,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 958 033,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 886 214,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 928 180,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -9 310,8 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 9 310,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19 713 999,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 713 999,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 22.11.2023 № 8С-6-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в областной бюджет – 50 %;
2) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 %;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %;
5) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %;

2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 7С-23-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 8-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақмола облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 556 983 831,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 68 954 570,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 156 476,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 97 714,1 мың тенге;
трансферттер түсімі – 478 775 070,4 мың теңге;
2) шығындар – 559 749 108,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 958 033,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 886 214,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 928 180,3 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – -9 310,8 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 9 310,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -19 713 999,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 713 999,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 22.11.2023 № 8С-6-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. Облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге кірістерді бөлудің нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 50 %;
2) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 50 %;
3) облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
4) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
5) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;

6) по социальному налогу в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %;
7) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 %.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены бюджетные изъятия из районных (городов областного значения) бюджетов в сумме 34 007 087 тысяч тенге, в том числе:
Аршалынский район

6) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша – 100 %;
7) облыстық бюджетке өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша – 100 %.
3. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 34 007 087 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
Аршалы ауданы

6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2023 год предусмотрены целевые трансферты районным (городов областного значения) бюджетам согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата области.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2023 год в сумме 244 279,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 22.11.2023 № 8С-6-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2023 год в размере 132 553 104 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 21.09.2023 № 8С-5-3 (вводится в действие с 01.01.2023).
8-1. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрено погашение займов в сумме 6 116 847,1 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 2 220 015,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 3 896 832,1 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Акмолинского областного маслихата от 11.04.2023 № 8С-2-2 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 22.11.2023 № 8С-6-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2023 год, согласно приложению 6.
10. Утвердить перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2023 год, согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Акмолинского
областного маслихата
Т.Жунусов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
"13" декабря 2022 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
К.Дузелбаев
"13" декабря 2022 года
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 13 декабря 2022 года

6. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне 5-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
7. 2023 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 244 279,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 22.11.2023 № 8С-6-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
8. 2023 жылға арналған облыстық жергiлiктi атқарушы органы қарызының лимитi 132 553 104 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 21.09.2023 № 8С-5-3 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
8-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте 6 116 847,1 мың теңге сомасында қарыздарды өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 2 220 015,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 3 896 832,1 мың теңге.
Ескерту. Шешім 8-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 11.04.2023 № 8С-2-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 22.11.2023 № 8С-6-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
9. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттiң атқарылу процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 6-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
10. 2023 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердiң атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджет тік бағдарламалардың тiзбесi 7-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
11. Осы шешiм 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы
Т.Жүнісов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі Е.Маржықпаев
2022 жылғы "13" желтоқсан
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Қ.Дүзелбаев
2022 жылғы "13" желтоқсан
Ақмола облыстық мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы

17 471 962,3
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 609 434,1
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 814 728,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
4 355 680,6
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
506 585,8
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 579 229,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
13 056,7
081
Дошкольное воспитание и обучение
5 685 706,5
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
109 227 288,2
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 114 880,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребҰнка (детей)-сироту и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 559,1
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребҰнка-сироты (детей-сирот), и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
437 228,5
089
Организация профессионального обучения
263 717,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
21 768 031,4
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
31 738 955,8
285
Управление физической культуры и спорта области
6 533 285,1
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
5 815 781,2
007
Общеобразовательное обучение одарҰнных в спорте детей в специализированных организациях образования
717 503,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
36 535 086,8
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
597 774,7
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
6 282 244,7
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
2 671 379,4
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
26 983 688,0
05
Здравоохранение
13 183 450,9
253
Управление здравоохранения области
12 390 491,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения

17 471 962,3
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 609 434,1
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 814 728,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
4 355 680,6
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
506 585,8
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 579 229,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
13 056,7
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
5 685 706,5
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
109 227 288,2
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 114 880,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
2 559,1
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
437 228,5
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
263 717,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
21 768 031,4
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
31 738 955,8
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 533 285,1
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
5 815 781,2
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
717 503,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
36 535 086,8
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
597 774,7
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 282 244,7
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 671 379,4
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
26 983 688,0
05
Денсаулық сақтау
13 183 450,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 390 491,2
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

670 358,8
006
Услуги по охране материнства и детства
244 115,4
007
Пропаганда здорового образа жизни
29 667,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
133 217,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населҰнного пункта на лечение
2 027,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
23 340,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
101 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 277 235,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
15 499,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
152 729,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 134 703,8
039
Оказание дополнительного объҰма медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
701 700,6
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объҰма бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
435 366,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
245,6
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретҰнных на условиях финансового лизинга
469 287,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
792 959,7
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
792 959,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 754 072,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 646 588,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
248 366,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 744 920,9
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
47 917,0
007
Капитальные расходы государственного органа
59 129,6
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

670 358,8
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
244 115,4
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
29 667,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
133 217,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 027,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
23 340,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
101 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 277 235,0
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
15 499,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
152 729,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 134 703,8
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
701 700,6
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
435 366,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
245,6
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
469 287,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
792 959,7
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
792 959,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 754 072,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 646 588,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
248 366,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 744 920,9
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
47 917,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
59 129,6
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

3 043 856,4
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
592 072,7
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
28 900,0
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
130 100,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
672 259,4
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодҰжи
11 462,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
175 969,1
068
Программа занятости
1 097 813,7
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
9 892,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 783 928,3
261
Управление образования области
898 208,7
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
729 888,7
092
Содержание ребҰнка (детей), переданного патронатным воспитателям
153 688,3
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приҰмных семьях
14 631,7
270
Управление по инспекции труда области
150 055,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
150 055,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 059 220,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 059 220,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
56 073 494,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
56 073 494,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
181 160,0
005
Капитальные расходы государственного органа
23 505,5
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 231 308,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
8 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

3 043 856,4
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
592 072,7
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
28 900,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
130 100,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
672 259,4
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
11 462,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
175 969,1
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 097 813,7
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
9 892,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 783 928,3
261
Облыстың білім басқармасы
898 208,7
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
729 888,7
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
153 688,3
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
14 631,7
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
150 055,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150 055,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 059 220,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 059 220,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
56 073 494,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
56 073 494,8
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
181 160,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
23 505,5
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 231 308,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
8 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

2 086 813,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, управления архивным делом
1 019 537,9
003
Обеспечение сохранности архивного фонда
645 310,1
009
Капитальные расходы государственного органа
299 011,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
22 954,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
100 000,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
8 585 093,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 585 093,8
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
8 194 835,3
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населҰнных пунктов
390 258,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
54 401 716,9
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
4 207 718,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
170 250,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 551 417,8
006
Охрана животного мира
82 508,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
947 983,6
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
87 952,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
367 606,6
265
Управление предпринимательства и промышленности области
328 340,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
328 340,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
111 648,5
035
Развитие объектов лесного хозяйства
111 648,5
719
Управление ветеринарии области
2 717 503,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
311 858,2
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
1 773,9
009
Организация санитарного убоя больных животных
9 887,6
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
16 529,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
94 509,1
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
19 996,1
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 122 798,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

2 086 813,7
001
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, архив ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 019 537,9
003
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
645 310,1
009
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
299 011,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
22 954,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
100 000,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
8 585 093,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 585 093,8
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
8 194 835,3
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
390 258,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
54 401 716,9
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
4 207 718,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 250,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 551 417,8
006
Жануарлар дүниесін қорғау
82 508,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
947 983,6
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
87 952,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
367 606,6
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
328 340,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
328 340,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
111 648,5
035
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
111 648,5
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 717 503,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
311 858,2
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұнқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
1 773,9
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
9 887,6
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
16 529,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
94 509,1
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
19 996,1
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 122 798,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

70 359,5
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
43 783,6
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
3 420,6
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
22 587,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
47 036 507,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
383 112,9
002
Субсидирование развития семеноводства
617 484,0
003
Капитальные расходы государственного органа
13 649,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 103 678,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
79 243,1
046
Государственный учҰт и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесҰнных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 627 742,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 964 837,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 985 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 841 343,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесҰнных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
240 570,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 667 276,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
16 560 126,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
280 529,6
003
Капитальные расходы государственного органа
26 984,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 139 227,1
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
13 113 384,7
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
107 150,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля

70 359,5
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
43 783,6
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
3 420,6
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
22 587,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
47 036 507,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
383 112,9
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
617 484,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 649,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 103 678,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
79 243,1
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 627 742,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 964 837,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 985 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 841 343,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
240 570,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 667 276,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
16 560 126,3
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
280 529,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 984,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 139 227,1
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
13 113 384,7
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
107 150,2
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

90 669,2
003
Капитальные расходы государственного органа
16 481,0
12
Транспорт и коммуникации
76 638 686,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
76 638 686,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
121 522,6
002
Развитие транспортной инфраструктуры
281 985,5
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 716 773,9
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
30 000,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
13 068 736,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
42 882 749,4
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
18 536 917,7
13
Прочие
9 745 386,9
253
Управление здравоохранения области
360 092,9
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
360 092,9
257
Управление финансов области
244 279,2
012
Резерв местного исполнительного органа области
244 279,2
261
Управление образования области
3 190 399,9
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 190 399,9
265
Управление предпринимательства и промышленности области
2 311 494,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
150 000,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 846 161,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
276 333,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
39 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
445 938,0
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
297 377,4
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнҰрства
148 560,6
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 193 182,9
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
670 135,6

90 669,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 481,0
12
Көлiк және коммуникация
76 638 686,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
76 638 686,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 522,6
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
281 985,5
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 716 773,9
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
30 000,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
13 068 736,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
42 882 749,4
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
18 536 917,7
13
Басқалар
9 745 386,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
360 092,9
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
360 092,9
257
Облыстың қаржы басқармасы
244 279,2
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
244 279,2
261
Облыстың білім басқармасы
3 190 399,9
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
3 190 399,9
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
2 311 494,0
004
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
150 000,0
014
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 846 161,0
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
276 333,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
39 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
445 938,0
024
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
297 377,4
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
148 560,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 193 182,9
051
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
670 135,6

1 773,0
019
Обучение участников избирательного процесса
1 773,0
253
Управление здравоохранения области
1 220 846,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
14 830,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
574 614,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
631 402,0
261
Управление образования области
227 665 145,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
774 371,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
3 391 940,0
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
188 649,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
906 665,0
006
Общеобразовательное обучение одарҰнных детей в специализированных организациях образования
2 431 001,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
1 202 731,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
925 556,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
20 961 451,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 987 154,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
427 456,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
5 028 953,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
482 345,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
548 032,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
89 662,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
12 420 776,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
114 378 399,0
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 041 419,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребҰнка (детей)-сироту и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребҰнка-сироты (детей-сирот), и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей

1 773,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
1 773,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 220 846,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
14 830,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
574 614,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
631 402,0
261
Облыстың білім басқармасы
227 665 145,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
774 371,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
3 391 940,0
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
188 649,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
906 665,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 431 001,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
1 202 731,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
925 556,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
20 961 451,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 987 154,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
427 456,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
5 028 953,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
482 345,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
548 032,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
89 662,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
12 420 776,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
114 378 399,0
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 041 419,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
3 816,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға

276 333,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
39 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
528 287,0
094
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
528 287,0
14
Обслуживание долга
2 146 840,0
257
Управление финансов области
2 146 840,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 143 042,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 798,0
15
Трансферты
7 744 738,0
257
Управление финансов области
7 744 738,0
007
Субвенции
7 744 738,0
III. Чистое бюджетное кредитование
-4 450 197,0
Погашение бюджетных кредитов
4 450 197,0
5
Погашение бюджетных кредитов
4 450 197,0
01
Погашение бюджетных кредитов
4 450 197,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
4 450 197,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
4 359 805,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-4 359 805,0
Приложение 4 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 13 декабря 2022 года
№ 7С-23-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2023 год
Сноска. Приложение 4- в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 22.11.2023 № 8С-6-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
124 052 224,0
в том числе:
Целевые текущие трансферты
25 174 789,0
в том числе:
Управление образования области
2 031 280,0
На содержание объектов среднего образования, построенных в рамках пилотного проекта "Комфортная школа"
416 720,0
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
1 019 590,0
На реализацию подушевого нормативного финансирования в государственных дневных общеобразовательных сельских полнокомплектных школах
179,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
594 791,0
Управление здравоохранения области
830 297,0
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
830 297,0
Управление координации занятости и социальных программ области
87 565,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 432,0
На обеспечение социальной поддержки граждан по вопросам занятости

276 333,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
39 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
528 287,0
094
Қала шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
528 287,0
14
Борышқа қызмет көрсету
2 146 840,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 146 840,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 143 042,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 798,0
15
Трансферттер
7 744 738,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
7 744 738,0
007
Субвенциялар
7 744 738,0
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
-4 450 197,0
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
4 450 197,0
5
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
4 450 197,0
01
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
4 450 197,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
4 450 197,0
IV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
4 359 805,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-4 359 805,0
Ақмола облыстық мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 7С-23-2 шешіміне
4-қосымша
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 22.11.2023 № 8С-6-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы
124 052 224,0
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
25 174 789,0
оның iшiнде:
Облыстың бiлiм басқармасы
2 031 280,0
"Жайлы мектеп" пилоттық жобасы шеңберінде салынған орта білім беру объектілерін ұстауға
416 720,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 019 590,0
Мемлекеттік күндізгі жалпы білім беретін ауылдық толық жинақталған мектептерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруға
179,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
594 791,0
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
830 297,0
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
830 297,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
87 565,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
5 432,0
Жұмыспен қамту мәселелері бойынша азаматтарды әлеуметтік қолдауды қамтамасыз етуге

82 133,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
291 857,0
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
291 857,0
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
1 056 039,0
На субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
815 469,0
На субсидирование возмещения расходов, понесҰнных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
240 570,0
Управление ветеринарии области
237 905,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
237 905,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
18 115 046,0
На ремонт транспортной инфраструктуры населҰнных пунктов, прилегающих к городу Астана
18 115 046,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 524 800,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоҰв населения
2 524 800,0
Целевые трансферты на развитие
80 813 310,0
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
34 068 032,0
На строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
2 000 000,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 137 723,0
Развитие объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
26 983 688,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 008 917,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
937 704,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
30 902 235,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 401 975,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населҰнных пунктах
12 233 782,0
На развитие теплоэнергетической системы
2 146 148,0
На развитие газотранспортной системы
6 901 610,0
На развитие малых и моногородов
606 778,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
4 632 797,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
979 145,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
15 795 091,0
На развитие транспортной инфраструктуры
940 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
12 902 918,0
На развитие малых и моногородов
1 630 660,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

82 133,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
291 857,0
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
291 857,0
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
1 056 039,0
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға
815 469,0
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға
240 570,0
Облыстың ветеринария басқармасы
237 905,0
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
237 905,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
18 115 046,0
Астана қаласына іргелес елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге
18 115 046,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 524 800,0
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 524 800,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
80 813 310,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
34 068 032,0
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға
2 000 000,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 137 723,0
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасының шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін дамыту
26 983 688,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 008 917,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
937 704,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
30 902 235,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 401 975,0
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
12 233 782,0
Жылу-энергетика жүйесін дамытуға
2 146 148,0
Газкөлік жүйесін дамытуға
6 901 610,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
606 778,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
4 632 797,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
979 145,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
15 795 091,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
940 000,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
12 902 918,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
1 630 660,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға

321 513,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
47 952,0
На увеличение водности поверхностных водных ресурсов
47 952,0
Бюджетные кредиты
18 064 125,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 009 125,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 009 125,0
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
16 200 000,0
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
1 200 000,0
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
15 000 000,0
Управление координации занятости и социальных программ области
855 000,0
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодҰжи
855 000,0
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 13 декабря 2022 года
№ 7С-23-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2023 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 22.11.2023 № 8С-6-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
70 414 537,2
в том числе:
Целевые текущие трансферты
49 190 471,9
в том числе:
Аппарат акима области
122 653,0
На укрепление материально-технической базы государственных органов
122 653,0
Управление экономики и бюджетного планирования
360 000,0
На содержание государственных органов Целиноградского района
300 000,0
На предоставление подъҰмных пособий в Целиноградском районе
60 000,0
Управление цифровизации и архивов области
100 000,0
На материально-техническое оснащение Аршалынского района
100 000,0
Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
1 661 859,0
На приобретение помещений, зданий, сооружений
1 661 859,0
Управление координации занятости и социальных программ области
3 778 496,3
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
476 351,5
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
1 461 333,5
На обеспечение льготного проезда
67 175,1
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
676 452,7
На создание центров по поддержке семей
70 037,6
На выплату государственной адресной социальной помощи
873 256,1
На социальную помощь отдельным категориям граждан
134 914,8
На субсидии на переезд для кандасов
9 419,0
На оказание специальных социальных услуг в области социальной защиты населения в условиях полустационара для дома малой вместимости в городе Кокшетау
9 556,0
Управление культуры области
3 355 085,5
На ремонт объектов культуры

321 513,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
47 952,0
Жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға
47 952,0
Бюджеттік несиелер
18 064 125,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 009 125,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 009 125,0
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
16 200 000,0
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
1 200 000,0
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
15 000 000,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
855 000,0
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
855 000,0
Ақмола облыстық мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 7С-23-2 шешіміне
5-қосымша
2023 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 22.11.2023 № 8С-6-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы
70 414 537,2
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
49 190 471,9
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
122 653,0
Мемлекеттік органдардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға
122 653,0
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
360 000,0
Целиноград ауданының мемлекеттік органдарын ұстауға
300 000,0
Целиноград ауданында көтерме жәрдемақылар беруге
60 000,0
Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы
100 000,0
Аршалы ауданын материалдық-техникалық жарақтандыруға
100 000,0
Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
1 661 859,0
Үй-жайларды, ғимараттарды құрылыстарды сатып алуға
1 661 859,0
Облыстың жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
3 778 496,3
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
476 351,5
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
1 461 333,5
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
67 175,1
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
676 452,7
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға
70 037,6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
873 256,1
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
134 914,8
Қандастар үшін көшуге арналған субсидияларға
9 419,0
Көкшетау қаласындағы сыйымдылығы аз үй үшін жартылай стационар жағдайында халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
9 556,0
Облыстың мәдениет басқармасы
3 355 085,5
Мәдениет объектілерін жөндеуге

1 648 904,1
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
892 735,3
На материально-техническое оснащение организациям культуры
449 293,8
На содержание объектов культуры
364 152,3
Управление физической культуры и спорта области
218 455,2
На ремонт объектов спорта
110 000,0
На материально-техническое оснащение организаций спорта
26 411,2
На содержание государственного коммунального казҰнного предприятия "Спортивно-оздоровительный комплекс "Жеңіс" отдела физической культуры и спорта района Биржан сал
82 044,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
14 211 792,4
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
9 680 680,1
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
371 939,7
На приобретение жилья
390 683,4
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
1 828 434,8
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
1 940 054,4
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
24 767 703,4
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
22 075 951,6
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
2 691 751,8
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
614 427,1
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
614 427,1
Целевые трансферты на развитие
21 224 065,3
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 966 744,7
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
4 143 797,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 536 386,6
На развитие объектов спорта
1 898 746,8
На развитие объектов государственных органов и обороны
70 330,6
На развитие объектов культуры и отдыха
685 222,6
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
632 261,1
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 515 493,9
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
1 806 749,4
На развитие систем водоснабжения в сельских населҰнных пунктах
2 890 885,3
На развитие теплоэнергетической системы
1 339 893,4
На развитие коммунального хозяйства
1 211 888,4
На развитие газотранспортной системы

1 648 904,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
892 735,3
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
449 293,8
Мәдениет объектілерін ұстауға
364 152,3
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
218 455,2
Спорт объектілерін жөндеуге
110 000,0
Спорт ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
26 411,2
Біржан сал ауданы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Жеңіс" спорттық-сауықтыру кешені мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнын ұстауға
82 044,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
14 211 792,4
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
9 680 680,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
371 939,7
Тұрғын үй сатып алуға
390 683,4
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
1 828 434,8
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
1 940 054,4
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
24 767 703,4
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
22 075 951,6
"Ауыл-Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 691 751,8
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
614 427,1
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
614 427,1
Нысаналы даму трансферттерi
21 224 065,3
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 966 744,7
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
4 143 797,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 536 386,6
Спорт объектілерін дамытуға
1 898 746,8
Мемлекеттік органдар және қорғаныс объектілерін дамытуға
70 330,6
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
685 222,6
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
632 261,1
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 515 493,9
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1 806 749,4
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
2 890 885,3
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
1 339 893,4
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
1 211 888,4
Газ-көлік жүйесін дамытуға

291 606,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
452 350,0
Приложение 6 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 13 декабря
2022 года № 7С-23-2
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2023 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одарҰнных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объҰма бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 7 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 13 декабря
2022 года № 7С-23-2
Перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2023 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

291 606,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
452 350,0
Ақмола облыстық мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 7С-23-2 шешіміне
6-қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Ақмола облыстық мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 7С-23-2 шешіміне
7-қосымша
2023 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру