О внесении изменений в решение Астраханского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 7С-17-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 22 ноября 2022 года № 7С-32-2
Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Астраханского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 7С-17-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 162207) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022 – 2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 4096969,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 743484,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 24972,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8909,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3319602,6 тысяч тенге;
2) затраты - 4130360,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 35642,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 64323,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 28680,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 20105,3 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 20105,3 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -89139,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 89139,3 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и бюджету села Каменка, в сумме 168846,9 тысяч тенге, в том числе:
Астраханскому 24805,3 тысяч тенге;
Есильскому 18147,2 тысяч тенге;
Жалтырскому 23073,0 тысяч тенге;
Колутонскому 15381,2 тысяч тенге;
Кызылжарскому 12491,0 тысяч тенге;
Николаевскому 12447,4 тысяч тенге;
Новочеркасскскому 10161,0 тысяч тенге;
Острогорскому 11934,8 тысяч тенге;
Первомайскому 11674,9 тысяч тенге;
Староколутонскому 9585,7 тысяч тенге;
Узункольскому 9288,6 тысяч тенге;
селу Каменка 9856,8 тысяч тенге.";
приложения 1 и 6 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Астраханского
районного маслихата
М.Қожахмет
Приложение 1 к решению
Астраханского районного
маслихата от 22 ноября
2022 года № 7С-32-2
Приложение 1 к решению
Астраханского районного
маслихата от 23 декабря
2021 года № 7С-17-2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

Астрахан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-17-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 қарашадағы № 7С-32-2 шешімі
Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астрахан аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-17-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162207 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4096969,3 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері - 743484,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 24972,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8909,3 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3319602,6 мың теңге;
2) шығындар - 4130360,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 35642,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 64323,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 28680,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 20105,3 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 20105,3 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 89139,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 89139,3 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне және Каменка ауылының бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 168846,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Астрахан 24805,3 мың теңге;
Есіл 18147,2 мың теңге;
Жалтыр 23073,0 мың теңге;
Колутон 15381,2 мың теңге;
Қызылжар 12491,0 мың теңге;
Николаев 12447,4 мың теңге;
Новочеркасск 10161,0 мың теңге;
Острогорск 11934,8 мың теңге;
Первомай 11674,9 мың теңге;
Старый Колутон 9585,7 мың теңге;
Ұзынкөл 9288,6 мың теңге;
Каменка ауылы 9856,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 6 - қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық
мәслихатының хатшысы
М.Қожахмет
Астрахан аудандық мәслихатының
2022 жылғы 22 қарашадағы
№ 7С-32-2 шешіміне
1 қосымша
Астрахан аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-17-2 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

22327,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
22264,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
157465,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
53876,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1025,4
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1716,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
100847,2
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
16995,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
16995,9
02
Оборона
26111,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26111,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3786,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10472,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11852,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2724,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2724,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2724,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
350839,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
350839,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38228,9
002
Программа занятости
119181,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38822,0
005
Государственная адресная социальная помощь
29756,6
006
Оказание жилищной помощи
1834,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21406,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
674,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

22327,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
22264,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
157465,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53876,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1025,4
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1716,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
100847,2
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
16995,9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16995,9
02
Қорғаныс
26111,5
122
ААудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26111,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3786,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10472,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11852,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2724,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2724,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2724,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
350839,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
350839,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38228,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
119181,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38822,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29756,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1834,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21406,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
674,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

289,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3599,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
20452,3
021
Капитальные расходы государственного органа
250,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42378,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5252,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
28566,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
89720,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
62869,6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
117,9
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
62751,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
26850,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5004,9
005
Развитие коммунального хозяйства
1606,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
20239,1
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
377100,9
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
49403,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24521,7
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8889,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
15993,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
249037,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
19476,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
112949,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
48521,9
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
8398,0
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
46655,3
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1553,1
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

289,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3599,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
20452,3
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42378,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5252,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
28566,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
89720,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
62869,6
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
117,9
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
62751,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
26850,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5004,9
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1606,8
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
20239,1
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
377100,9
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
49403,7
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24521,7
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8889,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
15993,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
249037,9
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19476,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
112949,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
48521,9
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
8398,0
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
46655,3
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1553,1
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы