Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами города Актобе, районов на 2023-2025 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 14 декабря 2022 года № 159
Сноска. Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023 и действует до 31.12.2025.
РЕШИЛ:
Определить объемы трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами города Актобе, районов в абсолютном выражении на трехлетний период 2023-2025 годов с разбивкой по годам.
1. Установить бюджетные изъятия из бюджетов города Актобе, районов в областной бюджет:
1) на 2023 год в сумме 47 929 751 тысяча тенге, в том числе:
город Актобе 32 844 644 тысяч тенге;
Байганинскому 2 139 180 тысяч тенге;
Мугалжарскому 6 950 786 тысяч тенге;
Темирскому 974 984 тысячи тенге;
Хромтаускому 4 727 186 тысяч тенге;
Шалкарскому 292 971 тысяча тенге.
2) на 2024 год в сумме 52 988 965 тысяч тенге, в том числе:
город Актобе 36 384 875 тысяч тенге;
Байганинскому 2 311 397 тысяч тенге;
Мугалжарскому 7 618 145 тысяч тенге;
Темирскому 1 067 852 тысячи тенге;
Хромтаускому 5 260 568 тысяч тенге;
Шалкарскому 346 128 тысяч тенге.
3) на 2025 год в сумме 57 861 414 тысячи тенге, в том числе:
город Актобе 39 858 488 тысяч тенге;
Байганинскому 2 453 027 тысяч тенге;
Мугалжарскому 8 252 326 тысяч тенге;
Темирскому 1 144 017 тысяч тенге;
Хромтаускому 5 771 853 тысячи тенге;
Шалкарскому 381 703 тысячи тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов:
1) на 2023 год в сумме 9 129 652 тысячи тенге, в том числе:
Айтекебийскому 757 532 тысячи тенге;
Алгинскому 1 275 442 тысячи тенге;
Иргизскому 1 241 951 тысяча тенге;
Каргалинскому 1 156 374 тысячи тенге;
Мартукскому 1 443 149 тысяч тенге;
Уилскому 1 529 048 тысяч тенге;
Кобдинскому 1 726 156 тысяч тенге.
2) на 2024 год в сумме 9 744 895 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому 809 615 тысяч тенге;
Алгинскому 1 361 244 тысячи тенге;
Иргизскому 1 344 311 тысяча тенге;
Каргалинскому 1 214 637 тысяч тенге;
Мартукскому 1 496 388 тысяч тенге;
Уилскому 1 649 683 тысячи тенге;
Кобдинскому 1 869 017 тысяч тенге.
3) на 2025 год в сумме 10 421 686 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому 861 092 тысячи тенге;
Алгинскому 1 447 700 тысяч тенге;
Иргизскому 1 452 788 тысяч тенге;
Каргалинскому 1 321 694 тысячи тенге;
Мартукскому 1 548 235 тысяч тенге;
Уилскому 1 771 506 тысяч тенге;
Кобдинскому 2 018 671 тысяча тенге.
3. Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлениям, указанным в приложениях 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года и действует до 31 декабря 2025 года.
Секретарь областного маслихата А. НУГМАНОВ
Приложение 1 к решению
областного маслихата
от 14 декабря 2022 года № 159
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на пропаганду здорового образа жизни
тыс.тенге
№ п/п
Наименование
2023 год
2024 год
2025 год
1
Областной бюджет
32 570
32 570
32 570
Приложение 2 к решению
областного маслихата
от 14 декабря 2022 года № 159
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
тыс.тенге
№ п/п
Наименование
2023 год
2024 год
2025 год
1
Областной бюджет

Облыстық бюджет және Ақтөбе қаласы, аудандар бюджеттері арасындағы 2023-2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 159 шешімі
Ескерту. Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі және 31.12.2025 дейін қолданыста болады.
ШЕШТІ:
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі облыстық бюджет және Ақтөбе қаласы, аудандар бюджеттерінің арасында абсолюттік мәнімен жылдар бойынша бөліне отырып, үш жылдық кезеңге 2023-2025 жылдарға айқындалсын.
1. Ақтөбе қаласы, аудандар бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар:
1) 2023 жылға сомасы 47 929 751 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласы 32 844 644 мың теңге;
Байғанин 2 139 180 мың теңге;
Мұғалжар 6 950 786 мың теңге;
Темір 974 984 мың теңге;
Хромтау 4 727 186 мың теңге;
Шалқар 292 971 мың теңге.
2) 2024 жылға сомасы 52 988 965 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласы 36 384 875 мың теңге;
Байғанин 2 311 397 мың теңге;
Мұғалжар 7 618 145 мың теңге;
Темір 1 067 852 мың теңге;
Хромтау 5 260 568 мың теңге;
Шалқар 346 128 мың теңге.
3) 2025 жылға сомасы 57 861 414 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласы 39 858 488 мың теңге;
Байғанин 2 453 027 мың теңге;
Мұғалжар 8 252 326 мың теңге;
Темір 1 144 017 мың теңге;
Хромтау 5 771 853 мың теңге;
Шалқар 381 703 мың теңге.
2. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі:
1) 2023 жылға сомасы 9 129 652 мың теңге, оның ішінде:
Әйтекеби 757 532 мың теңге;
Алға 1 275 442 мың теңге;
Ырғыз 1 241 951 мың теңге;
Қарғалы 1 156 374 мың теңге;
Мәртөк 1 443 149 мың теңге;
Ойыл 1 529 048 мың теңге;
Қобда 1 726 156 мың теңге.
2) 2024 жылға сомасы 9 744 895 мың теңге, оның ішінде:
Әйтекеби 809 615 мың теңге;
Алға 1 361 244 мың теңге;
Ырғыз 1 344 311 мың теңге;
Қарғалы 1 214 637 мың теңге;
Мәртөк 1 496 388 мың теңге;
Ойыл 1 649 683 мың теңге;
Қобда 1 869 017 мың теңге.
3) 2025 жылға сомасы 10 421 686 мың теңге, оның ішінде:
Әйтекеби 861 092 мың теңге;
Алға 1 447 700 мың теңге;
Ырғыз 1 452 788 мың теңге;
Қарғалы 1 321 694 мың теңге;
Мәртөк 1 548 235 мың теңге;
Ойыл 1 771 506 мың теңге;
Қобда 2 018 671 мың теңге.
3. Жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларында көрсетілген бағыттар бойынша бюджет қаражатының ең төмен көлемі ескерілсін.
4. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болады.
Облыстық мәслихаттың хатшысы А. НУГМАНОВ
Облыстық мәслихаттың
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 159 1- қосымша
Салауатты өмір салтын насихаттауға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с №
Атауы
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
1
Облыстық бюджет
32 570
32 570
32 570
Облыстық мәслихаттың
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 159 2-қосымша
Вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с №
Атауы
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
1
Облыстық бюджет

1 372 463
1 572 894
1 572 894
Приложение 3 к решению
областного маслихата
от 14 декабря 2022 года № 159
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на осуществление капитальных затрат для организаций, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь и стационарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
тыс.тенге
№ п/п
Наименование
в том числе:
приобретение медицинской техники для организаций, оказывающих стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь
оснащение районных больниц современными компьютерными томографами, рентген аппаратами, а также родильных домов, отделений реанимаций и интенсивной терапии, медицинских и фельдшерско-акушерских пунктов, врачебных амбулаторий в рамках Национального проекта "Качественное и доступное здравоохранение для каждого гражданина "Здоровая нация"
проведение капитального ремонта объектов здравоохранения
2023 год
2024 год
2025 год
2023 год
2024 год
2025 год
2023 год
2024 год
2025 год
1
Областной бюджет

1 372 463
1 572 894
1 572 894
Облыстық мәслихаттың
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 159 3-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық-емханалық көмек пен стационарлық көмек көрсететін ұйымдар үшін күрделі шығындарды жүзеге асыруға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с №
Атауы
оның ішінде:
стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдар үшін медициналық техниканы сатып алу
"Дені сау ұлт" Әрбір азамат үшін сапалы және қолжетімді денсаулық сақтау" ұлттық жобасы шеңберінде аудандық ауруханаларды заманауи компьютерлік томографтармен, рентген аппараттарымен, сондай-ақ перзентханаларды, реанимация және қарқынды терапия бөлімшелерін, медициналық және фельдшерлік-акушерлік пункттерді, дәрігерлік амбулаторияларды жарақтандыру
денсаулық сақтау объектілеріне күрделі жөндеу жүргізу
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
1
Облыстық бюджет