О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 15 декабря 2021 года № 109 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 2 сентября 2022 года № 193
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 109 (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25944) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 11 513 161,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 960 989 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 67 461 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 568 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 479 143,2 тысяч тенге;
2) затраты - 12 068 524,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -21 567 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 89 701 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 111 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 68 184 тенге:
приобретение финансовых активов - 68 184 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 601 980,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
601 980,1 тысяч тенге:
поступление займов – 89 701 тысяч тенге;
погашение займов – 111 268 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 623 547,1 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда и республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
4) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
6) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
7) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

Алға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 109 "2022-2024 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2022 жылғы 2 қыркүйектегі № 193 шешімі
ШЕШТІ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 109 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25944 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 513 161,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 960 989 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 67 461 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 568 мың теңге;
трансферттер түсімі - 9 479 143,2 мың теңге;
2) шығындар – 12 068 524,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -21 567 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 89 701 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 111 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 68 184 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 68 184 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 601 980,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 601 980,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 89 701 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 111 268 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 623 547,1 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қордан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
7) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;

8) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
9) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
10) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
11) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
12) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

8) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
9) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
10) нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
11) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
12) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға;

13) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
14) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
15) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

13) "Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының атуы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
14) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
15) мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

247 831
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
247 831
005
Государственная адресная социальная помощь
247 831
2
Социальная помощь
774 627
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
774 627
002
Программа занятости
410 893
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 926
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
122 592
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 027
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лицам с инвалидностью
17 214
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
148 503
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39 635
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
88 156
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82 156
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 292
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 364
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 193 949,4
1
Жилищное хозяйство
1 099 992,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 607
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 107
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
12 500
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 000

247 831
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
247 831
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
247 831
2
Әлеуметтік көмек
774 627
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
774 627
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
410 893
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 926
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
122 592
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
23 027
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
17 214
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
148 503
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39 635
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
88 156
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82 156
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 292
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 364
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 193 949,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 099 992,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 607
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6 107
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
12 500
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2 000

134 881
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
55 704
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
27 049
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
26 855
006
Капитальные расходы государственного органа
500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 300
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
79 177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
20 528
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
58 649
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66 598
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
66 598
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18 058
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 058
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
48 540
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
48 540
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 169
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 169
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
55 169
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
42 969
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 000
015
Капитальные расходы государственного органа
10 200
12
Транспорт и коммуникации
1 145 511
1
Автомобильный транспорт
1 145 511
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 145 511
022
Развитие транспортной инфраструктуры
40 725
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

134 881
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
55 704
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 049
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
26 855
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 300
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
79 177
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 528
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
58 649
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66 598
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
66 598
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18 058
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 058
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
48 540
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 540
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 169
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 169
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
55 169
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 969
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 200
12
Көлік және коммуникация
1 145 511
1
Автомобиль көлігі
1 145 511
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 145 511
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
40 725
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету