Об утверждении бюджета города Алга на 2023-2025 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2022 года № 253. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алга на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 656 021,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 92 190 тысяч тенге;
неналоговые поступление – 871 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 060 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 549 900,5 тысяч тенге;
2) затраты – 667 964,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 943,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 943,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 943,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 13.12.2023 № 96 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход городского бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступление от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 - 2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 450 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 40 567 тенге.
4. Учесть в городском бюджете на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме - 135 026 тысяч тенге.

2023-2025 жылдарға арналған Алға қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 253 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Алға қаласының бюджеті 1, 2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 656 021,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 92 190 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 871 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 060 мың теңге;
трансферттер түсімі – 549 900,5 мың теңге;
2) шығындар – 667 964,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 943,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 943,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 943,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 13.12.2023 № 96 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 135 026 мың теңге сомасында ескерілсін.

5. Учесть поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет города на 2023 год:
1) на выплату двух должностных окладов в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих – 5 665 тысяч тенге;
2) капитальные затраты государственного органа – 3 500 тысяч тенге;
3) благоустройство и озеленение населенных пунктов – 45 172 тысяч тенге;
4) освещение улиц в населенных пунктах – 15 128 тысяч тенге;

5. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері бойнша сыйлықақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлықақы төлеуге – 5 665 мың теңге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 3 500 мың теңге;
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 45 172 мың теңге;
4) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру – 15 128 мың теңге;