Об утверждении бюджета Бестамакского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2022 года № 256. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бестамакского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 186 739,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 868 тысяч тенге;
неналоговые поступление – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 690 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 177 931,3 тысяч тенге;
2) затраты – 189 144,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 405,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 405,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 405,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 13.12.2023 № 98 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступление от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 - 2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 450 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 40 567 тенге.
4. Учесть в сельском бюджете на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 53 673 тысяч тенге.

2023-2025 жылдарға арналған Бестамақ ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 256 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Бестамақ ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 186 739,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 868 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 250 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 690 мың теңге;
трансферттер түсімі – 177 931,3 мың теңге;
2) шығындар – 189 144,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу- 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– - 2 405,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 405,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 2 405,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 13.12.2023 № 98 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 53 673 мың теңге сомасында ескерілсін.

5. Учесть поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год:
1) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 89 343 тысяч тенге.
6. Учесть поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год:
1) на выплату двух должностных окладов в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих – 3 925 тысяч тенге;

5. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу – 89 343 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері бойнша сыйлықақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлықақы төлеуге – 3 925 мың теңге;