О внесении изменений в решение районного маслихата от 21 декабря 2021 года № 84 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2022 года № 182
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 21 декабря 2021 года № 84 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26020) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 432 747 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 746 806 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 409 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 5 679 532 тысячи тенге;
2) затраты – 6 727 198,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 784 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 351 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 567 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -315 235,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–315 235,4 тысяч тенге;
поступление займов – 41 351 тысяча тенге;
погашение займов – 20 567 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 294 451,4 тысяча тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета Национального фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
72 301 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10 814 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
210 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
13 203 тысячи тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения;
69 899 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
21 344 тысячи тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 182 шешімі
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 21 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26020 болып тіркелген) № 84 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 432 747 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 746 806 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 409 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 5 679 532 мың теңге;
2) шығындар – 6 727 198,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 784 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 351 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 567 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -315 235,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 315 235,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 41 351 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 567 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 294 451,4 мың теңге.".
7- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 72 301 мың теңге ;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 10 814 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 210 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 13 203 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 69 899 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 21 344 мың теңге;

706 709 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
178 968 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости.
897 тысяч тенге - на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
5 050 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
4 046 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
10 372 тысячи тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
10 535 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
300 784 тысячи тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
165 246 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
167 424 тысячи тенге – на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
0 тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;

көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 706 709 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға - 178 968 мың теңге;
мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға - 897 мың.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 5 050 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 4 046 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға - 10 372 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 10 535 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 300 784 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту - 165 246 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға - 167 424 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 0 мың теңге;

87 569 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
77 092 тысячи тенге - на техническое обслуживание объектов газоснабжения;
6 190 тысяч тенге - на приобретение автотранспорта для призывного пункта.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 87 569 мың теңге;
газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 77 092 мың теңге;
шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға – 6 190 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

22 666
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31 656
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37 188
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57 422,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
34 186
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 186
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 475
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
194
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 562
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
168
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
787
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
589 148,3
1
Жилищное хозяйство
260 476,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
260 476,7
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
196 209,4
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
64 267,3
2
Коммунальное хозяйство
320 401,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
320 401,5
013
Развитие коммунального хозяйства
1 480,5
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
67 572
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
85 334
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
166 015
3
Благоустройство населенных пунктов
8 270,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 270,1
025
Освещение улиц в населенных пунктах
8 270,1
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

22 666
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31 656
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
37 188
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57 422,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
34 186
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 186
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 475
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
194
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 562
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
168
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
787
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
589 148,3
1
Тұрғын үй шаруалышығы
260 476,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
260 476,7
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
196 209,4
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
64 267,3
2
Коммуналдық шаруашылық
320 401,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
320 401,5
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
1 480,5
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
67 572
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
85 334
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
166 015
3
Елді - мекендерді көркейту
8 270,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 270,1
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
8 270,1
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк