Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2023-2025 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2022 года № 279. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 119 938,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 122 895 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 333 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 567 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 937 143,5 тысяч тенге;
2) затраты – 18 406 176,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 125 575 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22 844 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 148 419 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 160 663,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -160 663,3 тысяч тенге:
поступление займов – 22 844 тысяч тенге;
погашение займов – 148 419 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 286 238,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 124 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить в районном бюджете на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых источника выплаты – 100 %;
2) по социальному налогу – 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 6 950 786 тысяч тенге;
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 - 2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 53 076 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;

2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 279 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 119 938,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 122 895 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 333 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 567 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 937 143,5 мың теңге;
2) шығындар – 18 406 176,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 125 575 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –22 844,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 148 419 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 160 663,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 160 633,3 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 22 844 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 148 419 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 286 238,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 124 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 %.
3. 2023 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі 6 950 786 мың теңге сомасында болып ескерілсін.
4. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 70 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 53 076 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 450 теңге;

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета, бюджетам города, села, сельских округов в сумме 843 845 тысяч тенге, в том числе:
аппарат акима города Кандыагаш - 183 834 тысяч тенге;
аппарат акима города Эмба – 129 421 тысяч тенге;
аппарат акима города Жем –36 787 тысяч тенге;
аппарат акима Аккемирского сельского округа – 41 844 тысяч тенге;
аппарат акима Батпаккольского сельского округа – 28 851 тысяч тенге;
аппарат акима Енбекского сельского округа – 36 505 тысяч тенге;
аппарат акима села Мугалжар – 73 522 тысяч тенге;
аппарат акима Ащесайского сельского округа – 35 773 тысяч тенге;
аппарат акима Егиндыбулакского сельского округа – 38 360 тысяч тенге;
аппарат акима сельского округа имени К.Жубанова – 39 468 тысяч тенге;
аппарат акима Журынского сельского округа – 36 106 тысяч тенге;
аппарат акима Каиндинского сельского округа – 29 836 тысяч тенге;
аппарат акима Кумжарганского сельского округа – 37 292 тысяч тенге;
аппарат акима Кумсайского сельского округа – 40 572 тысяч тенге;
аппарат акима Талдысайского сельского округа– 55 675 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление кредитов из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление с областного бюджета целевые текущие трансферты и трансферты на развитие:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях; _
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
6) на развитие продуктивной занятости;
7) на развитие системы квалификаций;
8) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;

4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге;
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 843 845 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қандыағаш қаласы әкімі аппараты – 183 834 мың теңге;
Ембі қаласы әкімі аппараты –129 421 мың теңге;
Жем қаласы әкімі аппараты – 36 787 мың теңге;
Ақкемер ауылдық округі әкімі аппараты – 41 844 мың теңге;
Батпақкөл ауылдық округі әкімі аппараты – 28 851 мың теңге;
Еңбек ауылдық округі әкімі аппараты – 36 505 мың теңге;
Мұғалжар ауылы әкімі аппараты – 73 522 мың теңге
Ащысай ауылдық округі әкімі аппараты – 35 773 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округі әкімі аппараты – 38 360 мың теңге;
Қ. Жұбанов атындағы ауылдық округі әкімі аппараты – 39 468 мың теңге;
Жұрын ауылдық округі әкімі аппараты – 36 106 мың теңге;
Қайынды ауылдық округі әкімі аппараты – 29 836 мың теңге;
Құмжарған ауылдық округі әкімі аппараты – 37 292 мың теңге;
Құмсай ауылдық округі әкімі аппараты – 40 572 мың теңге;
Талдысай ауылдық округі әкімі аппараты – 55 675 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі қызметтерге;
6) еңбек нарығын дамытуға;
7) біліктілік жүйесін дамытуға;
8) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;

9) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
10) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
11) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
12) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
13) на развитие коммунального хозяйства;
14) на развитие теплоэнергетической системы;
15) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
16) на развитие газотранспортной системы;
17) на развитие транспортной инфраструктуры;
18) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

9) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
10) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
11) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
12) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
13) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
14) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
15) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
16) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
17) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
18) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
Аталған трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 124 (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Утвердить объем трансфертов передаваемых из районного бюджета бюджетам города районного значения и сельских округов на 2023 год согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2023 год согласно приложению 5.

9. 2023 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві –0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 124 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2023 жылға берілетін трансферттер 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2023 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

116 924
122
Аппарат акима района (города областного значения)
116 924
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
24 789,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
92 135
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 297 363
1
Социальное обеспечение
125 432
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125 432
005
Государственная адресная социальная помощь
125 432
2
Социальная помощь
1 064 247
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 064 247
002
Программа занятости
391 610
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 217
006
Оказание жилищной помощи
370
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
180 894
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
149 377
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
269 072
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 707
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
107 684
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107 684
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
91 535
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
995
021
Капитальные расходы государственного органа
508
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 569
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8 077
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 473 901,2
1
Жилищное хозяйство
1 041 850
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

116 924
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
116 924
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
24 789,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
92 135
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 297 363
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
125 432
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125 432
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
125 432
2
Әлеуметтiк көмек
1 064 247
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 064 247
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
391 610
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 217
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
370
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
180 894
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
149 377
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
269 072
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 707
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
107 684
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107 684
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 535
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
995
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
508
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 569
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8 077
07
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылық
2 473 901,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 041 850
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

166 230
006
Функционирование районных (городских) библиотек
166 164
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
66
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
22 500
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
22 500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
206 558
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
80 592
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
64 711
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 881
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
125 966
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
34 678
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
89 352
006
Капитальные расходы государственного органа
1 936
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
89 316
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
89 316
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
89 316
036
Развитие газотранспортной системы
89 316
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
58 876
6
Земельные отношения
46 050
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
46 050
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43 889
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 161
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12 826
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 826
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 826
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
65 956
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
65 956
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
65 956
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

166 230
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
166 164
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
66
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
22 500
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
22 500
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
206 558
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
80 592
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 711
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 881
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
125 966
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 678
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
89 352
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 936
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
89 316
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
89 316
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
89 316
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
89 316
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
58 876
6
Жер қатынастары
46 050
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
46 050
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 889
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 161
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
12 826
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 826
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12 826
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
65 956
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
65 956
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
65 956
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер