Об утверждении бюджета города Темира на 2023-2025 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 293. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Темира на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 146 263 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 093 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 135 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 105 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 133 930 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 22 913 тысяч тенге;
2) затраты – 146 396,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -133,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 133,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 133,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2023 № 125 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета города Темира зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов;
неналоговые поступления:
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023–2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 53 076 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 450 тенге;

2023-2025 жылдарға арналған Темір қаласы бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 293 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023–2025 жылдарға арналған Темір қаласы бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 146 263 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 093 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 135 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 105 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 133 930 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 22 913 мың теңге;
2) шығындар – 146 396,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 133,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 133,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 133,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 125 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Темір қаласы бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер:
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2023–2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 53 076 мың теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 3 450 теңге;

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 267 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2023–2025 годы" на 2023 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города Темира в сумме 22 913 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Темира на 2023 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 111 017 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Темира.

4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 267 "2023–2025 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2023 жылға аудандық бюджеттен Темір қаласы бюджетіне берілетін субвенция көлемі 22 913 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2023 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде аудандық бюджеттен 111 017 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2023 № 125 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Темирского
районного маслихата
Б.Шаимов
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 293
Бюджет города Темира на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2023 № 125 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 125 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 293 шешіміне 1–қосымша
2023 жылға арналған Темір қаласы бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 125 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер