Об утверждении бюджета Бершугирского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 349. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бершугирского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 48124,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 18011,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 10,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4306,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25797,0 тысяч тенге;
2) затраты - 51792,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3668,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3668,0 тысяч тенге;
поступления займов – 0 тенге;
погашение долга – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3668,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2023 № 147 (вводится в действие с 01.01.2023.
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе плата за пользование природными и другими ресурсами;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества коммунальной собственности (коммунальной собственности местного самоуправления) города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступления от продажи основного капитала, в том числе:
поступления от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемым из бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
продажа земли, в том числе поступления от продажи земельных участков;
продажа нематериальных активов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" с 1 января 2023 года установлено:

2023-2025 жылдарға арналған Бершүгір ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 349 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Бершүгір ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48124,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18011,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4306,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 25797,0 мың теңге;
2) шығындар – 51792,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3668,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3668,0 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3668,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 147 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:

1) минимальный размер заработной платы - 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 40567 тенге.
4. Учесть в бюджете Бершугирского сельского округа на 2023 год поступление текущего целевого трансферта из районного бюджета в сумме 25797,0 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима сельского округа.

1) жалақының ең төмен мөлшері – 70000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40567 теңге.
4. 2023 жылға арналған Бершүгір ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 25797,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферт сомасын бөлу Бершүгір ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 02.11.2023 № 119 (вводится в действие с 01.01.2023.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Бершугирского сельского округа на 2023 год, согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев

Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 02.11.2023 № 119 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2023 жылға арналған Бершүгір ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев

Приложение 4 к решению Шалкарского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 349
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Бершугирского сельского округа на 2023 год
Функциональная группа
Под функция
Администратор
Программа
Наименование
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 349 шешіміне 4 қосымша
2023 жылға арналған Бершүгір ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты

002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру