О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 18-1 "О бюджете Алакольского района на 2022-2024 годы"
Решение Алакольского районного маслихата Алматинской области от 5 мая 2022 года № 24-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджете Алакольского района на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 18-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26141) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 225 733 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 424 711 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 995 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53 383 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 10 734 644 тысячи тенге;
2) затраты – 16 915 404 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46 897 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73 512 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 615 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 736 568 тысяч тенге;

Алакөл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-1 "Алакөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 мамырдағы № 24-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26141 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редақцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 225 733 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 424 711 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 995 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 53 383 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 734 644 мың теңге;
2) шығындар – 16 915 404 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 897 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73 512 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 615 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 736 568 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 736 568 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 73 512 тысяч тенге;
погашение займов – 26 971 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 690 027 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Алакольского районного маслихата: С. Р. Жабжанов
Приложение к решению

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 736 568 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 73 512 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 971 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 690 027 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2022 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихатының хатшысы: С. Р. Жабжанов
шешіміне қосымша

46 516
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 146
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
98 253
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
235 312
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
68 473
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 820
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
2 820
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
65 673
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 673
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 961
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 352
021
Капитальные расходы государственного органа
400
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11 960
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 523 425
1
Жилищное хозяйство
761 032
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
761 032
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
677 022
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
84 010
2
Коммунальное хозяйство
5 639 555
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 639 555
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
57 750
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
5 511 842

46 516
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 146
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
98 253
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
235 312
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
68 473
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 820
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
2 820
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
65 673
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 673
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 961
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 352
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 960
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 523 425
1
Тұрғын үй шаруашылығы
761 032
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
761 032
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
677 022
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
84 010
2
Коммуналдық шаруашылық
5 639 555
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 639 555
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
57 750
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
5 511 842