О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 17-59 "О бюджете Талгарского района на 2022-2024 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 5 мая 2022 года № 24-81
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 17-59 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26268) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 16 973 929 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 516 699 тысяч тенге;
неналоговые поступления 228 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 341 528 тысяч тенге;
поступления трансфертов 10 887 357 тысяч тенге;
2) затраты 20 893 252 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 31 556 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 78 918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 47 362 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

"Талғар ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-59 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 мамырдағы № 24-81 шешімі
ШЕШТІ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-59 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26268 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 16 973 929 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 516 699 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 228 345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 341 528 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 887 357 мың теңге;
2) шығындар 20 893 252 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 31 556 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 78 918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 47 362 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 950 879 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 950 879 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 3 508 146 тысяч тенге;
погашение займов 428 661 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 871 394 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Талгарского районного маслихата М. Алибеков

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 950 879 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 950 879 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 3 508 146 мың теңге;
қарыздарды өтеу 428 661 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 871 394 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының хатшысы М. Әлібеков

4 240
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
61 258
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
61 258
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
61 258
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 389 605
1
Социальное обеспечение
1 564 263
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 564 263
005
Государственная адресная социальная помощь
1 564 263
2
Социальная помощь
1 695 802
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 695 802
002
Программа занятости
389 511
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43 173
006
Оказание жилищной помощи
14 213
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
166 975
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 351
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
116 254
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
877 575
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
80 750
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
129 540
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 290
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 357
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
28 699
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
24 734
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
30 250
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

4 240
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
61 258
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй тнспекциясы бөлімі
61 258
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
61 258
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 389 605
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 564 263
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 564 263
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 564 263
2
Әлеуметтiк көмек
1 695 802
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 695 802
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
389 511
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43 173
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 213
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
166 975
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 351
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
116 254
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
877 575
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
80 750
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
129 540
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 290
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 357
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
28 699
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24 734
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30 250
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру