О внесении изменения и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 531. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменение и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 2 "Финансовая деятельность":
по администратору бюджетных программ 356 "Управление финансов города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 001 "Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью" изложить в следующей редакции:
001 "Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью";
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 5 "Планирование и статистическая деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 510 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"510 Управление экономики города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики в области экономической политики на местном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 002, 004, 032 и 061 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
004 Капитальные расходы государственного органа
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
061 Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 26 мамырдағы № 531 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.06.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
2 "Қаржылық қызмет" функционалдық кіші тобында:
356 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
"001 Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер";
мынадай мазмұндағы 055 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
5 "Жоспарлау және статистикалық қызмет" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламалары мен 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 510 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"510 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика басқармасы
001 Жергілікті деңгейде экономикалық саясат саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 002, 004, 032 және 061 бюджеттік бағдарламалары мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
004 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
061 Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить бюджетными программами 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 165, 166 и 167 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":

мынадай мазмұндағы 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 165, 166 және167 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
1 "Әскери мұқтаждар" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 511 с бюджетными программами 010 и 011 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 043 следующего содержания:
"511 Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
010 Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
043 За счет субвенций из республиканского бюджета на оборону
011 Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
043 За счет субвенций из республиканского бюджета на оборону";
в функциональной подгруппе 2 "Организация работы по чрезвычайным ситуациям":
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 030 "Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
дополнить администратором бюджетных программ 511 с бюджетной программой 014 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"511 Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
014 Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 004 "Развитие объектов органов внутренних дел":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
по бюджетной программе 021 "Строительство объектов общественного порядка и безопасности":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
в функциональной подгруппе 6 "Уголовно-исполнительная система":
дополнить администратором бюджетных программ 355 с бюджетной программой 039 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"355 Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
039 Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 1 "Дошкольное воспитание и обучение":
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 006 "Сейсмоусиление детских дошкольных организаций в городе Алматы":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 027 "Сейсмоусиление организаций среднего образования в городе Алматы":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
в функциональной подгруппе 6 "Высшее и послевузовское образование":

мынадай мазмұндағы 010 және 011 бюджеттік бағдарламалары мен 011, 015, және 043 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 511 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
010 Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
043 Республикалық бюджеттен қорғанысқа берілетін субвенциялар есебінен
011 Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
043 Республикалық бюджеттен қорғанысқа берілетін субвенциялар есебінен";
2 "Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру" функционалдық кіші тобында:
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
030 "Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 511 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
014 Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
004 "Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
021 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
6 "Қылмыстық-атқару жүйесі" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 039 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 355 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"355 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
039 Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
1 "Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту" функционалдық кіші тобында:
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Алматы қаласында мектепке дейінгі ұйымдарды сейсмикалық күшейту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
027 "Алматы қаласында орта білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
6 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 339 с бюджетной программой 057 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"339 Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
057 Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
дополнить администратором бюджетных программ 339 с бюджетной программой 034 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"339 "Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
034 Капитальные расходы государственных организаций образования системы общественного здравоохранения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 009 "Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
по бюджетной программе 038 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":
по администратору бюджетных программ 339 "Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 002 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":
дополнить администратором бюджетных программ 355 с бюджетной программой 006 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"355 Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
006 Государственная адресная социальная помощь
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 057 бюджеттік бағдарламасымен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 339 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"339 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
057 Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 034 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 339 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"339 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
034 Қоғамдық денсаулық жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 "Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
038 "Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
9 "Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
339 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 002 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015, және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 355 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"355 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
006 Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";

дополнить бюджетной программой 014 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"014 Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 017 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"017 Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 020, 021 и 022 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"020 Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан
021 Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан
022 Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"014 Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 017 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"017 Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 020, 021 және 022 бюджеттік бағдарламалары мен 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"020 Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
021 Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
022 Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";

дополнить бюджетной программой 057 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"057 Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
дополнить администратором бюджетных программ 355 с бюджетной программой 003 и бюджетными подпрограммами 011, 032, 055, 100, 101 и 102 следующего содержания:
"355 Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
003 Программа занятости
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан
100 Общественные работы
101 Профессиональная подготовка и переподготовка безработных
102 Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения";
дополнить бюджетными программами 004, 007 и 008 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"004 Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
007 Оказание жилищной помощи
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
008 Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 009 и бюджетными подпрограммами 011, 101, 102, 103, 104, 105 и 106 следующего содержания:
"009 Социальная поддержка инвалидов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
101 Дополнительные виды социальной помощи нуждающимся инвалидам
102 Обеспечение санаторно-курортного лечения инвалидов и детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
103 Обеспечение инвалидов техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
104 Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
105 Реабилитация инвалидов и ветеранов
106 Предоставление медицинских услуг по протезированию, обеспечению протезно-ортопедическими средствами и обучению пользования ими";

мынадай мазмұндағы 057 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"057 Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Әлеуметтiк көмек" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 032, 055, 100, 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 355 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"355 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
003 Жұмыспен қамту бағдарламасы
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
032 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
100 Қоғамдық жұмыстар
101 Жұмыссыздарды кәсіптік даярлау және қайта даярлау
102 Халықты жұмыспен қамту саласында азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар";
мынадай мазмұндағы 004, 007 және 008 бюджеттік бағдарламалары мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"004 Қайтыс болған Совет Одағының Батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
007 Тұрғын үйге көмек көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
008 Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 101, 102, 103, 104, 105 және 106 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"009 Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
101 Мұқтаж мүгедектерге әлеуметтік көмектің қосымша түрлері
102 Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердің және мүгедек балалардың санаторлық-курорттық емделуін қамтамасыз ету
103 Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердің техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарымен және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету
104 Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
105 Мүгедектер мен ардагерлерді оңалту
106 Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердің техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдармен және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдармен қамтамасыз ету";

дополнить бюджетной программой 010 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 100 следующего содержания:
"010 Социальная поддержка военнослужащих внутренних войск и срочной службы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
100 Льготы по проезду на всех видах общественного транспорта-городского, пригородного и местного сообщения (кроме такси)";
дополнить бюджетной программой 011 и бюджетными подпрограммами 011, 100 и 101 следующего содержания:
"011 Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық Қаһарманы", почетных званий республики
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
100 Льготы по проезду на всех видах общественного транспорта-городского, пригородного и местных сообщений (кроме такси)
101 Льготы по расходам на жилищно-коммунальные услуги";
дополнить бюджетной программой 015 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"015 Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 016, 018 и 030 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"016 Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан
018 Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан
030 Обеспечение деятельности центров занятости
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":

мынадай мазмұндағы 010 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 100 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"010 Ішкі әскерлер мен мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді әлеуметтік қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
100 Қалалық, қалааралық және жергілікті бағыттардағы қоғамдық көліктің барлық түрлеріне (таксиден басқасына) жүруге жеңілдіктер";
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" жоғары атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
100 Қалалық, қалааралық және жергілікті бағыттардағы қоғамдық көліктің барлық түрлеріне (таксиден басқасына) жүруге жеңілдіктер
101 Тұрғын үй-коммуналдық шығындар бойынша жеңілдіктер";
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"015 Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 016, 018 және 030 бюджеттік бағдарламалары мен 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"016 Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
018 Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
030 Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 355 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"355 Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 002, 013, 019 и 026 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
013 Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
019 Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
026 Капитальные расходы государственного органа
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 028 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"028 Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 044, 045, 053 и 067 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"044 Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
045 Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
053 Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
067 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 355 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"355 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
001 Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 002, 013, 019 және 026 бюджеттік бағдарламалары мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
013 Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
019 Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
026 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 028 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"028 Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 044, 045, 053 және 067 бюджеттік бағдарламалары мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"044 Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
045 Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
053 Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
067 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 511 бюджетной программой 054 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"511 Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
054 Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 068, 070 и 072 следующего содержания:
"068 Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
070 Бюджетные кредиты для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка
072 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 355 с бюджетной программой 027 и бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
"355 Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
027 Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 511 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"511 Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики по вопросам развития коммунальной инфраструктуры на местном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 002 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 003 и бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"003 Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 054 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 511 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
054 Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 068, 070 және 072 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"068 Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
070 Әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін бюджеттік кредиттер
072 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 027 бюджеттік бағдарламасы мен 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 355 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"355 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
027 Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 511 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
001 Жергілікті деңгейде коммуналдық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 002 бюджеттік бағдарламасы мен 011және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 511 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасы мен 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"003 Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 512 с бюджетной программой 008 и бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"512 Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
008 Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 025 и 026 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"025 Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
026 Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 046 и бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
"046 Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 085 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"085 Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 511 с бюджетной программой 012 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"511 Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
012 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 512 бюджетными программами 001 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"512 Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и водоснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасы мен 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 512 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"512 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
008 Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 025 және 026 бюджеттік бағдарламалары мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"025 Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
026 Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 046 бюджеттік бағдарламасы мен 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"046 Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 085 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"085 Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 511 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
012 Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 512 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"512 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
001 Жергілікті деңгейде энергетика және сумен жабдықтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 513 с бюджетной программой 017 и бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"513 Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
"017 Развитие благоустройства города:
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Благоустройство населенных пунктов":
дополнить администратором бюджетных программ 373 с бюджетной программой 007 и бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"373 Управление строительства города республиканского значения, столицы
007 Благоустройство и озеленение населенных пунктов
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 511 с бюджетной программой 041 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"511 Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
"041 Проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 512 с бюджетными программами 037, 038 и 047 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"512 Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
037 Освещение улиц населенных пунктов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
038 Обеспечение санитарии населенных пунктов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
047 Содержание мест захоронений и погребение безродных
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 513 с бюджетной программой 018 и бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"513 Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
018 Благоустройство и озеленение города
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":

мынадай мазмұндағы 017 бюджеттік бағдарламасы мен 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 513 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"513 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
мынадай мазмұндағы 017 бюджеттік бағдарламасы мен 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"017 Қаланы абаттандыруды дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
3 "Елді-мекендерді көркейту" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасы және 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 373 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"373 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
007 Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 041 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 511 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
041 Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 037, 038 және 047 бюджеттік бағдарламалары мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 512 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"512 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
037 Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
038 Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
047 Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 018 бюджеттік бағдарламасы мен 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 513 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"513 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
018 Қаланы абаттандыру мен көгалдандыру
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
9 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 512 бюджетной программой 012 и бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"512 Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
012 Развитие теплоэнергетической системы
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 050 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"050 Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
дополнить администратором бюджетных программ 512 с бюджетной программой 009 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"512 Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
009 Проведение ремонтно-восстановительных работ кабелей электроснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 029 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"029 Развитие газотранспортной системы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 513 бюджетной программой 009 и бюджетными подпрограммами 011 и 015, следующего содержания:
"513 Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
009 Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":
дополнить администратором бюджетных программ 513 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"513 Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики в сфере экологии и охраны окружающей среды на местном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасы мен 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 512 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"512 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
012 Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 050 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"050 Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 512 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"512 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
009 Электрмен жабдықтау кабелдерін жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 029 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"029 Газ тасымалдау жүйесін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
2 "Су шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарлама мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 513 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"513 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
009 Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
5 "Қоршаған ортаны қорғау" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 513 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"513 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
001 Жергілікті деңгейде экология және қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 356 бюджетной программой 015 следующего содержания:
"356 Управление финансов города республиканского значения, столицы
015 Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары";
дополнить бюджетной программой 035 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"035 Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 512 бюджетной программой 021 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"512 Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
021 Поддержка использования возобновляемых источников энергии
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 2 "Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 1 "Регулирование экономической деятельности":
дополнить администратором бюджетных программ 512 с бюджетной программой 040 и бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015, следующего содержания:
"512 Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
040 Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
дополнить администратором бюджетных программ 512 бюджетной программой 020 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"512 Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
020 Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":

мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік бағдарламасы бар 356 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"356 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
015 Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру";
мынадай мазмұндағы 035 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"035 Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 021 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 512 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"512 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
021 Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
2 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық кіші тобында:
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 040 бюджеттік бағдарламасы мен 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 512 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"512 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
040 Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 020 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 512 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"512 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
020 Бизнестің жол картасы-2025 бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 355 бюджетными программами 065 и 096 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"355 Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 356 "Управление финансов города республиканского значения, столицы"
дополнить бюджетной программой 022 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"022 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 023 и бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"023 Расходы на новые инициативы
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 370 бюджетными программами 065 и 096 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"370 Управление инспекции труда города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 031 "Строительства комплекса административных зданий":
дополнить бюджетной подпрограммой 005 следующего содержания:
"005 За счет внутренних займов";
дополнить администратором бюджетных программ 511 бюджетными программами 065 и 096 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"511 Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 355 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"355 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
356 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 022 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
022 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 023 бюджеттік бағдарламасы мен 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"023 Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 370 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"370 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың еңбек инспекциясы басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
031 "Әкімшілік ғимараттар кешенін салу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламаларымен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 511 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 512 бюджетной программой 018 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"512 Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
018 Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 022 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"022 Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета"
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 065 и 096 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 513 бюджетной программой 096 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"513 Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июня 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
-Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев

мынадай мазмұндағы 018 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 512 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"512 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
018 "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 022 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"022 Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 096 бюджеттік бағдарлама мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 513 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"513 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2022 жылдың 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев