О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2022 года № 205 "О некоторых вопросах Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 546
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2022 года № 205 "О некоторых вопросах Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 17) слово "Нур-Султан" заменить словом "Астане";
в положении республиканского государственного учреждения "Комитет труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 7 слово "Нур-Султан" заменить словом "Астана";
в перечне территориальных подразделений, находящихся в ведении Комитета:
в пункте 16 слово "Нур-Султан" заменить словом "Астане";
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по области Абай", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Акмолинской области", утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 020000, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Александра Пушкина, дом 23.";
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Актюбинской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Алматинской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Атырауской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Жамбылской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по области Жетісу", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Карагандинской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Костанайской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Кызылординской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Мангистауской области", утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 16 маусымдағы № 205 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 546 бұйрығы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 16 маусымдағы № 205 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
17) тармақшадағы "Нұр-Cұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
7-тармақтағы "Нұр-Cұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
Комитеттің қарамағындағы аумақтық бөлімшелердің тізбесінде:
16-тармақтағы "Нұр-Cұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Абай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Александр Пушкин көшесі, 23 үй.";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау және комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
8 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 130000, Мангистауская область, город Актау, 34 микрорайон, дом 14, нежилое помещение № 25.";
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Павлодарской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Туркестанской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по области Ұлытау", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Алматы", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Нур-Султан", утвержденном указанным приказом:
в заголовке и по всему тексту слово "Нур-Султан" заменить словом "Астане";
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;
в положении республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Шымкент", утвержденном указанным приказом:
в подпункте 2) пункта 14:
в абзаце втором слова "а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы" исключить;

"8. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 130000, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 34 шағынаудан, 14 үй, № 25 тұрғын емес үй-жай.";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Ұлытау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Нұр-Cұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша "Нұр-Cұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
14-тармақтың 2) тармақшасында:
екінші абзацтағы "сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын" деген сөздер алып тасталсын.

2. Председателю Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) принятие мер в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";
2) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова А.А.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр Т. Дуйсенова

2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің төрағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес шаралар қабылдау;
2) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберу;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық оған қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр Т. Дүйсенова