Об областном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2022 года № 23-3
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 554 899 063 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 51 953 980 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 185 194 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 496 759 889 тысяч тенге;
2) затраты – 559 082 986 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 636 813 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 41 828 322 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 191 509 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -27 820 736 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 27 820 736 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Жамбылской области от 25.12.2023 № 11-3 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить бюджетные субвенции, предаваемые из областного бюджета в районные бюджеты и бюджет города Тараз на 2023 год в сумме 35 742 443 тысяч тенге, в том числе:
Байзакскому району - 3 785 083 тысяч тенге;
Жамбылскому району - 2 633 343 тысяч тенге;
Жуалынскому району - 2 745 200 тысяч тенге;
Кордайскому району - 3 623 533 тысяч тенге;
Меркенскому району - 2 085 426 тысяч тенге;
Мойынкумскому району - 2 327 493 тысяч тенге;
Сарысускому району - 2 810 935 тысяч тенге;
Таласскому району - 3 776 330 тысяч тенге;
району Т.Рыскулова - 2 013 833 тысяч тенге;
Шускому району - 3 594 606 тысяч тенге;
городу Тараз - 6 346 661 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год за счет средств республиканского бюджета бюджетам районов и города Тараз целевые трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 23-3 шешімі
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 554 899 063 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 51 953 980 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 185 194 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмі – 496 759 889 мың теңге;
2) шығындар – 559 082 986 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 636 813 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 41 828 322 мың теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 191 509 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 820 736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 820 736 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облыстық мәслихатының 25.12.2023 № 11-3 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылы облыстық бюджеттен аудандық және қалалық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 35 742 443 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Байзақ ауданына - 3 785 083 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 2 633 343 мың теңге;
Жуалы ауданына - 2 745 200 мың теңге;
Қордай ауданына - 3 623 533 мың теңге;
Меркі ауданына - 2 085 426 мың теңге;
Мойынқұм ауданына - 2 327 493 мың теңге;
Сарысу ауданына - 2 810 935 мың теңге;
Талас ауданына - 3 776 330 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына - 2 013 833 мың теңге;
Шу ауданына - 3 594 606 мың теңге;
Тараз қаласына - 6 346 661 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. В областном бюджете на 2023 год за счет кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
5. В областном бюджете на 2023 год за счет средств областного бюджета бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

4. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға аудандар бюджеттерін кредиттеуге берілетін сомалар Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
5. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы және даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2023 год в объеме 1 127 200 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год, согласно приложению 4.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь областного
маслихата М. Сарыбеков
Приложение №1 к решению
Жамбылского областного
маслихата от 14 декабря 2022
года №23-3
Областной бюджет на 2023 год

6. 2023 жылғы облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 1 127 200 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
7. 2023 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
хатшысы М. Сарыбеков
Жамбыл облыстық мәслихаттың
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№23-3 шешіміне № 1 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджет

88 605
253
Управление здравоохранения области
6 939 078
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
266 296
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
339 580
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
40 462
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
89 456
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
52 000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
514
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 580 108
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
376 786
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
193 876
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 960 396
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 425 362
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 871 863
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 400 921
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 810 479
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
556 372
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
770 522
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
15 205
261
Управление образования области
834 364
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
600 291
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
166 646
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях

88 605
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 939 078
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266 296
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
339 580
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
40 462
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
89 456
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
52 000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
514
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 580 108
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
376 786
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
193 876
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 960 396
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 425 362
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 871 863
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 400 921
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 810 479
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
556 372
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
770 522
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
15 205
261
Облыстың білім басқармасы
834 364
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
600 291
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
166 646
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау

12 653
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 356 125
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
24 292
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 660 496
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 498 180
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 356
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
371 655
271
Управление строительства области
3 712 339
020
Развитие объектов сельского хозяйства
3 712 339
719
Управление ветеринарии области
4 215 192
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
181 066
003
Капитальные расходы государственного органа
2 250
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
38 719
009
Организация санитарного убоя больных животных
6 754
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
54 719
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
7 073
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
48 422
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 207
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 372 081
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 783
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
250 000
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций

12 653
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 356 125
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
24 292
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 660 496
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 498 180
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 356
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
371 655
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 712 339
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 712 339
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 215 192
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
181 066
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 250
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
38 719
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
6 754
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
54 719
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
7 073
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
48 422
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 207
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 372 081
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 783
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
250 000
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу

6 264 982
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 745 537
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 371 084
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 519 907
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
628 454
261
Управление образования области
1 007 688
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
605 885
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
292 913
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
108 890
261
Управление образования области
1 536
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 536
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 437 228
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
223 636
007
Капитальные расходы государственного органа
16 420
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
229 455
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
241 764
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
56 573
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
69 763
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
37 513
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 562 104
263
Управление внутренней политики области

6 264 982
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 745 537
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 371 084
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 519 907
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
628 454
261
Облыстың білім басқармасы
1 007 688
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
605 885
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
292 913
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
108 890
261
Облыстың білім басқармасы
1 536
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 536
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 437 228
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 636
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 420
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
229 455
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
241 764
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
56 573
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
69 763
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
37 513
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 562 104
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы

840 000
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
5 618 011
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 809 165
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
117 710
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
433 729
011
Капитальные расходы государственного органа
3 680
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 254 046
13
Прочие
9 035 910
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
626 388
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
67 600
008
Поддержка предпринимательской деятельности
33 788
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
367 500
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
157 500
253
Управление здравоохранения области
441 639
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
144 094
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
297 545
257
Управление финансов области
1 184 318
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 184 318
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
4 384 835
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
4 384 835
261
Управление образования области
1 143 534
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 143 534
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
172 077
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
168 722
003
Капитальные расходы государственного органа
3 355
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 032 057

840 000
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
5 618 011
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 809 165
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117 710
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
433 729
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 680
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 254 046
13
Басқалар
9 035 910
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
626 388
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
67 600
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
33 788
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
367 500
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
157 500
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
441 639
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
144 094
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
297 545
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 184 318
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 184 318
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
4 384 835
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
4 384 835
261
Облыстың білім басқармасы
1 143 534
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 143 534
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
172 077
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
168 722
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 355
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 032 057

17 477 210
257
Управление финансов области
17 477 210
008
Погашение долга местного исполнительного органа
9 800 000
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
7 677 210
Приложение №4 к решению
Жамбылского областного
маслихата от 14 декабря 2022
года №23-3
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

17 477 210
257
Облыстың қаржы басқармасы
17 477 210
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
9 800 000
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
7 677 210
Жамбыл облыстық мәслихаттың
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№23-3 шешіміне №4 қосымша
2023 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру