О внесении изменений в решение Таразского городского маслихата от 24 декабря 2021 года №10-3 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области 19 августа 2022 года № 17-5
Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таразского городского маслихата "О городском бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №10-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26217) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 500 160 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 18 577 660 мың теңге;
неналоговым поступлениям – 380 000 мың теңге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 297 691 мың теңге;
поступлениям трансфертов – 44 244 809 мың теңге;
2) затраты – 88 201 946 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 460 500 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 460 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 15 162 286 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 162 286 тысяч тенге:
поступление займов – 24 123 829 тысяч тенге;

Тараз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №10-3 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 19 тамыздағы № 17-5 шешімі
Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №10-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26217 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 500 160 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 577 660 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 380 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 10 297 691 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 244 809 мың теңге;
2) шығындар – 88 201 946 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 460 500 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 460 500 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 162 286 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 162 286 мың теңге:
қарыздар түсімі – 24 123 829 мың теңге;

погашение займов – 9 561 529 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 599 986 тысяч тенге".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить резерв акимата города на 2022 год в сумме 851 238 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Таразского
городского маслихата Б. Кулекеев
Приложение 1 к решению
Таразского городского

қарыздарды өтеу – 9 561 529 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 599 986 мың теңге".
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 851 238 мың теңге сомасында бекітілсін".
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық
мәслихатының хатшысы Б. Кулекеев
Тараз қалалық мәслихатының

50200
010
Развитие объектов сельского хозяйства
50200
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
93686
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
90686
007
Капитальные расходы государственного органа
3000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
358879
467
Отдел строительства района (города областного значения)
160359
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
157739
017
Капитальные расходы государственного органа
2620
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
198520
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
122158
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
75000
004
Капитальные расходы государственного органа
1362
12
Транспорт и коммуникации
3980870
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3980870
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1584613
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
100000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1346257
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
950000
13
Прочие
902459
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48721
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
48721
452
Отдел финансов района (города областного значения)
851238
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
851238
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
2500
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2500
14
Обслуживание долга
1033984
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1033984
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

50200
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
50200
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
93686
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90686
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
358879
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
160359
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157739
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2620
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
198520
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122158
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
75000
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1362
12
Көлiк және коммуникация
3980870
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3980870
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1584613
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
100000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1346257
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
950000
13
Басқалар
902459
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48721
055
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
48721
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
851238
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
851238
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
2500
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2500
14
Борышқа қызмет көрсету
1033984
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1033984
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету