О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата от 27 декабря 2021 года №13-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 13 июля 2022 года № 18-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года №13-2 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26322) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10 483 915 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 799 414 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 465 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 658 036 тысяч тенге.
2) затраты – 10 789 137 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54 004 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110 268 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 264 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -359 226 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 359 226 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 110 268 тысяч тенге;
погашение займов – 56 264 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 305 222 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
пункт 7 изложить в новой редакции:

Мойынқұм аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13-2 "2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2022 жылғы 13 шілдедегі № 18-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мойынқұм аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26322 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3- қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10 483 915 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер -1 799 414 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 465 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33 000 мың теңге;
трансферттер түсімі- 8 658 036 мың теңге;
2) шығындар – 10 789 137 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54004 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110 268 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56264 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -359 226 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 359 226 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 110 268 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 264 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 305 222 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

597854
002
Программа занятости
473910
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26422
006
Оказание жилищной помощи
646
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19656
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1885
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
12355
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86853
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2154
021
Капитальные расходы государственного органа
2004
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
29589
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
74395
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1456
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12615
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
854352
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
750472
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2506
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
747966
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
103880
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
103880
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
537507
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
194846
003
Поддержка культурно-досуговой работы
194846
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
114380
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта

597854
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
473910
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26422
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
646
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19656
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1885
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
12355
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209066
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86853
011
Жәрдемақылардыжәнебасқадаәлеуметтіктөлемдердіесептеу, төлеуменжеткізубойыншақызметтергеақытөлеу
2154
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2004
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29589
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
74395
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1456
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12615
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
854352
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
750472
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2506
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
747966
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
103880
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
103880
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
537507
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
194846
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
194846
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
114380
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

15414
007
Капитальные расходы государственного органа
390
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
46785
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
46785
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
34837
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
34837
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
34721
015
Капитальные расходы государственного органа
116
12
Транспорт и коммуникации
323499
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
256686
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
256686
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
66813
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
66813
13
Прочие
1070254
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
89621
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
89621
452
Отдел финансов района (города областного значения)
37725
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
37725
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
153094
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
153094
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
112893
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
112893
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
676921
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
676921
14
Обслуживание долга
63
452
Отдел финансов района (города областного значения)
63
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
63
15
Трансферты

15414
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
390
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
46785
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
46785
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34837
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
34837
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
34721
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
116
12
Көлiк және коммуникация
323499
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
256686
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
256686
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
66813
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
66813
13
Басқалар
1070254
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
89621
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
89621
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
37725
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
37725
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
153094
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
153094
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
112893
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
112893
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
676921
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
676921
14
Борышқа қызмет көрсету
63
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
63
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
63
15
Трансферттер