О внесении изменений в решение маслихата района Т.Рыскулова от 27 декабря 2021 года №13-4 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 20 апреля 2022 года № 17-4
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Т.Рыскулова "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года №13-4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов под №26150) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 14748099 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3604332 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10900 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2000 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 11130867 тысяч тенге;
2) затраты - 14980047 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 85676 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 147024 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 61348 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;

Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2021 жылдың 27 желтоқсандағы №13-4 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 17-4 шешімі
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13-4 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26150 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 14748099 мың теңге;
салықтық түсімдер -3604332 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -10900 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2000 мың теңге;
трансферттер түсімі -11130867 мың теңге;
2) шығындар -14980047 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -85676 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -147024 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -61348 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;

680
122
Аппарат акима района (города областного значения)
180277
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
180277
452
Отдел финансов района (города областного значения)
977541
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
41225
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1689
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1288
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
933339
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30747
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
30747
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41754
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
40835
020
Создание информационных систем
919
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
21810
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
21810
02
Оборона
99070
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2762
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2762
122
Аппарат акима района (города областного значения)
96308
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
83800
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12508
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
115998
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
115998
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
115998
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1422903
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
484147
005
Государственная адресная социальная помощь
484147
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
755564
002
Программа занятости
465972
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

680
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
180277
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
180277
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
977541
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару
41225
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1689
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1288
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен
933339
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30747
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30747
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41754
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40835
020
Ақпараттық жүйелер құру
919
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
21810
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21810
02
Қорғаныс
99070
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2762
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2762
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
96308
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
83800
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12508
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
115998
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
115998
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
115998
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1422903
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
484147
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
484147
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
755564
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
465972
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

42882
006
Оказание жилищной помощи
4000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45367
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4135
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75410
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16360
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
101438
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
183192
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61767
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
49718
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
57382
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
253
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10072
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1926111
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1444090
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
24000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1420090
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
439575
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
348129
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
91446
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
42446
015
Освещение улиц в населенных пунктах
9460
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
562
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
32424
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
705790
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
296936
003
Поддержка культурно-досуговой работы

42882
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45367
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4135
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75410
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
16360
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
101438
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
183192
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61767
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49718
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
57382
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
253
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен
10072
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1926111
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1444090
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
24000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1420090
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
439575
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
348129
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
91446
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
42446
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
9460
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
562
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
32424
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
705790
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
296936
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

2500
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
19517
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19517
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
58200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
58200
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
38200
015
Капитальные расходы государственного органа
20000
12
Транспорт и коммуникации
208906
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
208906
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
17859
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
191047
13
Прочие
349953
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58272
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
58272
452
Отдел финансов района (города областного значения)
19025
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
19025
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
272656
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
272656
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
67177
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
67177
14
Обслуживание долга
86
452
Отдел финансов района (города областного значения)
86
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
86
15
Трансферты
8645196
452
Отдел финансов района (города областного значения)
8645196
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
8445788
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

2500
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
19517
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
19517
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
58200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
58200
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
38200
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20000
12
Көлік және коммуникация
208906
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
208906
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
17859
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
191047
13
Басқалар
349953
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58272
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
58272
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
19025
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
19025
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
272656
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
272656
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
67177
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
67177
14
Борышқа қызмет көрсету
86
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
86
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
86
15
Трансферттер
8645196
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
8645196
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
8445788
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару