О районном бюджете на 2023 - 2025 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2022 года № 37-2
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы – 14 434 597 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 438 297 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 016 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 54 760 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 911 524 тысяч тенге.
2)затраты – 14 709 610 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – - 3 111 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 328 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 439 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -271 902 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –271 902 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 72 328 тысяч тенге;
погашение займов – 75 439 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 275 013 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2023 №13-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить на 2023 год объем субвенции в размере 2 810 935 тысяч тенге.
3. Установить на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа в сумме 336 922 тысяч тенге:
Городу Жанатас – 69 169 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 40 383 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 33 574 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 35 218 тысяч тенге;
Жанаталапскому сельскому округу – 28 011 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 32 348 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 26 302 тысяч тенге;

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 14 434 597 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 438 297 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 016 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 54 760 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 911 524 мың теңге.
2)шығындар – 14 709 610 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – - 3 111 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 328 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 439 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -271 902 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 271 902 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 72 328 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 439 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 275 013 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 11.12.2023 №13-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған субвенция көлемі 2 810 935 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. 2023 жылы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 336 922 мың теңге сомасында белгіленсін:
Жаңатас қаласына – 69 169 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 40 383 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 33 574 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 35 218 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне – 28 011 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 32 348 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 26 302 мың теңге;

Туркестанскому сельскому округу – 28 828 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 21 050 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 22 039 тысяч тенге.
4. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района на 2023 год в размере – 44 280 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2023-2025 годы согласно приложению 4.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.

Түркістан ауылдық округіне – 28 828 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 21 050 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 22 039 мың теңге.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2023 жылы – 44 280 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
0
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
0
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
1091096
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
192696
005
Государственная адресная социальная помощь
192696
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
745301
002
Программа занятости
438440
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24634
006
Оказание жилищной помощи
2029
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35352
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3394
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
109966
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
65731
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65755
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150599
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57408
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
645
021
Капитальные расходы государственного органа
914
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
83979
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
920
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
6733
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4780660
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
0
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1091096
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
192696
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
192696
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
745301
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
438440
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24634
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2029
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35352
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3394
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
109966
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
65731
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65755
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150599
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57408
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
645
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
914
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
83979
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
920
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6733
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
2500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4780660
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі

11336
007
Капитальные расходы государственного органа
1054
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
24350
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24350
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
169381
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
169381
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
96695
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
72686
015
Капитальные расходы государственного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
432456
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
353618
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
18690
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
334928
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78838
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
78838
13
Прочие
3484333
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2338143
008
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
2338143
452
Отдел финансов района (города областного значения)
44280
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
44280
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
222498
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
222498
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
580501
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
580501
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

11336
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1054
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
24350
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24350
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
169381
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
169381
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
96695
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
72686
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
0
12
Көлік және коммуникация
432456
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
353618
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18690
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
334928
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
78838
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
78838
13
Басқалар
3484333
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
2338143
008
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2338143
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
44280
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
44280
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
222498
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
222498
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
580501
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
580501
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі

200
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
118559
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
54208
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
63351
006
Капитальные расходы государственного органа
500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
500
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
20000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
20000
036
Развитие газотранспортной системы
20000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
173723
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
30232
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
29732
006
Капитальные расходы государственного органа
500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
72000
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
72000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35342
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26842
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8000
007
Капитальные расходы государственного органа
500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
36149
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
36149
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
73361
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
73361
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
37361
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
36000
015
Капитальные расходы государственного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
133312
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

200
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
40000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
118559
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54208
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
63351
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
500
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
20000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
20000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
20000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
173723
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
30232
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29732
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
72000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
72000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35342
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26842
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8000
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
36149
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
36149
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
73361
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
73361
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
37361
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
36000
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
0
12
Көлік және коммуникация
133312
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі