О бюджете города Шу и сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2022 года № 39-2
В соответствии статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шу и сельских округов на 2023-2025 годы согласно приложениям 1-21 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1.1. Утвердить бюджет Аксуского сельского округа на 2023 согласно приложению 1 соответственно в следующих объемах:
1) доходы – 148473 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6293 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –1421 тысяч тенге;
поступления трансфертов –140759 тысяч тенге;
2) затраты – 150073 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -1600 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1600 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1600 тысяч тенге.
1.2 Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2023 согласно приложению 2 соответственно в следующих объемах:
1) доходы - 203518 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12013 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –4043 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 187462 тысяч тенге;
2) затраты – 205882 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 2364 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 2364 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -2364 тысяч тенге.
1.3 Утвердить бюджет Актюбинского сельского округа на 2023 согласно приложению 3 соответственно в следующих объемах:

2023-2025 жылдарға арналған Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 39-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес Шу аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері 1-21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1 Ақсу ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 148473 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6293 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1421 мың теңге;
трансферттер түсімі – 140759 мың теңге;
2)шығындар – 150073 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -1600 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1600 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1600 мың теңге.
1.2 Алға ауылдық округіінің 2023 жылға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 203518 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12013 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4043 мың теңге;
трансферттер түсімі – 187462 мың теңге;
2)шығындар – 205882 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -2364 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2364 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-2364 мың теңге.
1.3 Ақтөбе ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті тиісінше осы
шешімнің 3 қосымшасына сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2023 № 13-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Объем субвенции на 2023 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 686 017 тысяч тенге.
Алгинский сельский округ-37777 тысяч тенге;
Аксуский сельский округ-32595 тысяч тенге;
Актюбинский сельский округ-27634 тысяч тенге;
Балуан Шолакский сельский округ-27339 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ-35252 тысяч тенге;
Бирликустемский сельский округ-32018 тысяч тенге;
Далакайнарский сельский округ-27672 тысяч тенге;
Дулатский сельский округ-24031 тысяч тенге;
Ески-Шуйский сельский округ-33774 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ -29299 тысяч тенге;
Жанакогамский сельский округ-32773 тысяч тенге;
Коккайнарский сельский округ-28657 тысяч тенге;
Корагатинский сельский округ-32820 тысяч тенге;
Село Кунаево-41945 тыс. тенге;
Тасоткельский сельский округ-25625 тысяч тенге;
Толебийский сельский округ-73310 тысяч тенге;
Ондирисский сельский округ-30251 тысяч тенге;
Шокпарский сельский округ-34582 тысяч тенге;
Город Шу- 78663 тыс. тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 11.12.2023 №13-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 686017 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі –37777 мың теңге;
Ақсу ауылдық округі -32595 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі -27634 мың теңге;
Балуан Шолақ ауылдық округі – 27339 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі - 35252 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі –32018мың теңге;
Далақайнар ауылдық округі – 27672 мың теңге;
Дулат ауылдық округі - 24031 мың теңге;
Ескі- шу ауылдық округі - 33774 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі -29299 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі - 32773 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі - 28657 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі - 32820 мың теңге;
Қонаев ауылы - 41945 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі – 25625 мың теңге;
Төле би ауылдық округі - 73310 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі - 30251 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі - 34582 мың теңге;
Шу қаласы –78663мың теңге.

3. Учесть в бюджетах сельских округов на 2023 год суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Шуского
районного маслихата Ж. Абенов
Приложение 1 к решению
Шуского районного маслихата
от 26 декабря 2022 года № 39-2
Бюджет Аксуского сельского округа на 2023 год

3. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.
4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қантарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Шу аудандық
мәслихатының хатшысы Ж. Әбенов
Шу аудандық мәслихатының
2021 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 39-2 шешіміне 1- қосымша
2023 жылға арналған Ақсу ауылдық округінің бюджеті