О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 21 декабря 2021 года № 15/91 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 21 сентября 2022 года № 31/203
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 21 декабря 2021 года под №15/91 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №25927) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 503 758 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 357 991 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 55 107 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 88 143 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 002 517 тысяч тенге;
2) затраты – 10 450 910 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 855 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 114 863 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 008 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 011 007 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 011 007 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 114 863 тысяч тенге;
погашение займов – 137 842 тысяч тенге;

Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 15/91 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 31/203 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 21 желтоқсандағы №15/91 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №25927 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 503 758 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 357 991 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 107 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 88 143 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 002 517 мың теңге;
2) шығындар – 10 450 910 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 855 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 114 863 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 51 008 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 011 007 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 011 007 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 137 842 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 1 033 986 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жанааркинского районного маслихата О. Уалиев
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 21 сентября 2022 года №31/203
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 21 декабря 2021 года №15/91
Бюджет района на 2022 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 033 986 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5, 6, 7 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысы Ө. Уалиев
2022 жылғы 21 қыркүйектегі №31/203
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2021 жылғы 21 желтоқсандағы №15/91
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

51849
003
Капитальные расходы государственного органа
47670
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
550
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
135805
2
Финансовая деятельность
79922
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
79922
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
23822
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1100
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
55000
9
Прочие государственные услуги общего характера
547454
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
372606
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43652
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10200
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
318754
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
150093
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55547
015
Капитальные расходы государственного органа
260
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6608
127
Целевые текущие трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

51849
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
47670
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
550
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
135805
2
Қаржылық қызмет
79922
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
79922
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23822
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1100
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
55000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
547454
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
372606
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43652
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10200
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
318754
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
150093
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55547
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
260
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6608
127
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

35340
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3500
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4462
467
Отдел строительства района (города областного значения)
69149
008
Развитие объектов спорта
69149
3
Информационное пространство
81131
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
64131
006
Функционирование районных (городских) библиотек
64131
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
434872
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
380224
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
20387
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4000
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
355837
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
54648
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22675
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4804
006
Капитальные расходы государственного органа
600
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
600
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
25969
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
102236
1
Сельское хозяйство
30598

35340
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3500
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4462
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
69149
008
Cпорт объектілерін дамыту
69149
3
Ақпараттық кеңiстiк
81131
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
64131
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
64131
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
434872
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
380224
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20387
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4000
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
355837
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
54648
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22675
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4804
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
600
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
25969
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
102236
1
Ауыл шаруашылығы
30598