О бюджете Ескельдинского района на 2023-2025 годы
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 27 декабря 2022 года № 42-140.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 7 051 188 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 465 144 тысячи тенге;
неналоговые поступления 81 018 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 24 010 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 481 016 тысяч тенге;
2) затраты 8 186 368 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 104 770 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 207 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 102 230 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 239 950 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 239 950 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 563 940 тысяч тенге;
погашение займов 102 230 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 778 240 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 17.11.2023 № 14-47 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 18 104 тысяча тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 487 168 тысяча тенге, в том числе:
субвенции, передаваемые из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера 287 069 тысяч тенге: в том числе:
Алдабергеновскому сельскому округу 32 291 тысяча тенге; Акынсаринскому сельскому округу 28 903 тысячи тенге;
Бактыбайскому сельскому округу 12 726 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу 35 607 тысяч тенге;
Туленгутскому сельскому округу 27 108 тысяч тенге;
Сырымбетскому сельскому округу 28 176 тысяч тенге.
Кайнарлинскому сельскому округу 28 358 тысяч тенге;
Конырскому сельскому округу 33 119 тысяч тенге;
Кокжазыкскому сельскому округу 30 711 тысяч тенге;

Ескелді ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 42-140 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 051 188 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 465 144 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 81 018 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 24 010 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 481 016 мың теңге;
2) шығындар 8 186 368 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 104 770 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 207 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 102 230 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 239 950 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 239 950 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 563 940 мың теңге;
қарыздарды өтеу 102 230 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 778 240 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 17.11.2023 № 14-47 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 18 104 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері барлығы 487 168 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар 287 069 мың теңге: оның ішінде:
Алдабергенов ауылдық округіне 32 291 мың теңге;
Ақын Сара ауылдық округіне 28 903 мың теңге;
Бақтыбай ауылдық округіне 12 726 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне 35 607 мың теңге;
Төлеңгіт ауылдық округіне 27 108 мың теңге;
Сырымбет ауылдық округіне 28 176 мың теңге;
Қайнарлы ауылдық округіне 28 358 мың теңге;
Қоңыр ауылдық округіне 33 119 мың теңге;
Көкжазық ауылдық округіне 30 711 мың теңге;

Жалгизагашскому сельскому округу 30 070 тысяч тенге.
субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в жилищно-коммунальное хозяйство 200 099 тысяч тенге: в том числе:
Алдабергеновскому сельскому округу 22 803 тысяч тенге;
Акынсаринскому сельскому округу 4 739 тысяч тенге;
Бактыбайскому сельскому округу 27 608/ тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу 103 623 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу 9 653 тысяч тенге;
Туленгутскому сельскому округу 11 078 тысяч тенге;
Сырымбетскому сельскому округу 4 396 тысяч тенге.
Кайнарлинскому сельскому округу 3 891 тысячи тенге;
Конырскому сельскому округу 3 260 тысячи тенге;

Жалғызағаш ауылдық округіне 30 070 мың теңге;
республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар 200 099 мың теңге: оның ішінде:
Алдабергенов ауылдық округіне 22 803 мың теңге;
Ақын Сара ауылдық округіне 4 739 мың теңге;
Бақтыбай ауылдық округіне 27 608 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 103 623 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне 9 653 мың теңге;
Төлеңгіт ауылдық округіне 11 078 мың теңге;
Сырымбет ауылдық округіне 4 396 мың теңге;
Қайнарлы ауылдық округіне 3 891 мың теңге;
Қоңыр ауылдық округіне 3 260 мың теңге;

Кокжазыкскому сельскому округу 6 439 тысяч тенге;
Жалгизагашскому сельскому округу 2 609 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, обеспечение санитарии и освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Ескельдинского района.

Көкжазық ауылдық округіне 6 439 мың теңге;
Жалғызағаш ауылдық округіне 2 609 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды іске асыруға;
ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ескелді ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Сатанов К.
Приложение 1 к решению Ескельдинского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 42-140
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 17.11.2023 № 14-47 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
ІІ. Доходы

5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Қ. Сатанов
Ескелді аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 42-140 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 17.11.2023 № 14-47 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Кірістер

21 209
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21 209
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 024 985
1
Социальное обеспечение
242 262
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242 262
005
Государственная адресная социальная помощь
241 227
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035
2
Социальная помощь
709 600
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
709 600
002
Программа занятости
274 811
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 552
006
Оказание жилищной помощи
2 320
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48 837
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 699
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
107 694
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
188 677
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 010
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73 123
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71 623
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 729
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 149
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 745
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 006 183
1
Жилищное хозяйство
718 460
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

21 209
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21 209
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 024 985
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
242 262
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242 262
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
241 227
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035
2
Әлеуметтiк көмек
709 600
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
709 600
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
274 811
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 552
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 320
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48 837
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 699
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
107 694
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
188 677
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 010
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73 123
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71 623
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 729
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 149
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 745
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 006 183
1
Тұрғын үй шаруашылығы
718 460
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

29 839
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
29 839
02
Оборона
40 563
1
Военные нужды
15 997
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 997
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 997
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
24 566
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24 566
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
24 566
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 071
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 071
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 071
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 071
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 616 137
1
Социальное обеспечение
350 334
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
350 334
005
Государственная адресная социальная помощь
350 334
2
Социальная помощь
1 187 533
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 187 533
002
Программа занятости
608 535
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 807
006
Оказание жилищной помощи
6 260
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61 029
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 346
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
126 936
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
258 414
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
87 206
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78 270
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

29 839
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 839
02
Қорғаныс
40 563
1
Әскери мұқтаждар
15 997
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 997
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 997
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
24 566
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24 566
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
24 566
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 071
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 071
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 071
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 071
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 616 137
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
350 334
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
350 334
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
350 334
2
Әлеуметтiк көмек
1 187 533
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 187 533
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
608 535
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 807
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 260
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61 029
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 346
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
126 936
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
258 414
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
87 206
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
78 270
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі