О внесении изменений и дополнений в решение Балхашского городского маслихата от 22 декабря 2021 года № 9/65 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 20 апреля 2022 года № 12/97
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 22 декабря 2021 года №9/65 "О городском бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26174) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 850 620 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 871 646 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 52 037 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 784 423 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 142 514 тысяч тенге;
2) затраты – 18 831 796 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7 711 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 711 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 26 535 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 26 535 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 241 680 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 215 145 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2022 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2021 году, в сумме 55 855 тысячи тенге".
дополнить пунктом 8-2 следующего содержания:
"8-2. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2022 год предусмотрен возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в 2021 году, в сумме 238 550 тысячи тенге".
приложение 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему решению.

Балқаш қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 9/65 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 12/97 шешімі
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы №9/65 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26174 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 18 850 620 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 871 646 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 52 037 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 784 423 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 142 514 мың теңге;
2) шығындар – 18 831 796 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 7 711 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 711 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 26 535 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 26 535 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 241 680 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 215 145 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 8-1 тармағымен толықтырылсын:
"8-1. 2022 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2021 жылы бөлінген, 55 855 мың теңге сомасында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін".
келесі мазмұндағы 8-2 тармағымен толықтырылсын:
"8-2. 2022 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2021 жылы бөлінген, 238 550 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару қарастырылғаны ескерілсін".
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3 717
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
34 942
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
34 170
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
772
9
Прочие государственные услуги общего характера
259 879
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
54 899
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
54 899
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81 041
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
81 041
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
62 638
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
62 638
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
61 301
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
61 301
02
Оборона
41 028
1
Военные нужды
22 431
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 431
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22 431
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
18 597
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 597
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 653
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 944
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
58 021
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
58 021
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58 021
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
58 021
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
773 909
1
Социальное обеспечение
16 086

3 717
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
34 942
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 170
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
772
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
259 879
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
54 899
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 899
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
81 041
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 041
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
62 638
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 638
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
61 301
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 301
02
Қорғаныс
41 028
1
Әскери мұқтаждар
22 431
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 431
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22 431
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
18 597
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 597
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 653
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 944
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
58 021
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
58 021
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58 021
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
58 021
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
773 909
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 086