Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей поселка Актас города Сарани Карагандинской области для участия в сходе местного сообщества
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23 июня 2022 года № 141
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 05 октября 2021 года "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Актас города Сарани Карагандинской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей поселка для участия в сходе местного сообщества поселка Актас города Сарани Карагандинской области согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Секретарь маслихата О. Баймаганбетов
Приложение 1
к решению Саранского
городского маслихата
№ 141 от 23 июня 2022 г.
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Актас города Сарани Карагандинской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Актас города Сарани Карагандинской области разработан в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", а также Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливает правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Актас.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома (далее – раздельный сход) на территории поселка созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества поселка Актас.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория поселка Актас подразделяется на участки (микрорайоны, улицы, многоквартирные жилые дома).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.

Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Қарағанды облысы Саран қаласы Ақтас кентінің тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 маусымдағы № 141 шешімі
"Қазақстан Республикссындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 05 қазандағы қаулысына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарағанды облысы Саран қаласы Ақтас кентінің жергілікті қоғамдастығының бөлек жиындарын өткізу қағидасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қарағанды облысы Саран қаласы Ақтас кентінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін кент тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы О. Баймаганбетов
Саран қалалық мәслихатының
2022 ж. 23 маусымдағы №141 шешіміне
1-қосымша
Қарағанды облысы Саран қаласы Ақтас кентінің жергілікті қоғамдастығының бөлек жиындарын өткізу қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қарағанды облысы Саран қаласы Ақтас кентінің жергілікті қоғамдастығының бөлек жиындарын өткізу қағидасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген "Жергілікті қоғамдастығының бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына" сәйкес әзірленді және Ақтас кентінің жергілікті бөлек қоғамдастығының жиындарын өткізу тәртібін белгілейді.
2. Кент аумағындағы шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының жергілікті бөлек қоғамдастығының жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) Ақтас кентінің жергілікті қоғамдастығының бөлек жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін Ақтас кентінің аумағы учаскелерге (шағын аудандар, көшелер, көппәтерлі тұрғын үйлер) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.

5. Раздельный сход созывается и организуется акимом поселка Актас.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом поселка Актас не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
7. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом поселка Актас.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
8. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать. Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном микрорайоне, улице, многоквартирном доме и имеющих право в нем участвовать.
9. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом поселка Актас или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким поселка Актас или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

5. Бөлек жиынды Ақтас кентінің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелері туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабарлайды.
7. Шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді Ақтас кентінің әкімі ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған жағдайда, көппәтерлі үйдің бөлек жиындары өткізілмейді.
8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті шағын ауданның, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы шағын ауданда, көшеде, көппәтерлі үйде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
9. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Ақтас кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ақтас кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.

10. Кандидатуры представителей жителей микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом города Сарани.
11. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.

10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Саран қалалық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.
11. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

12. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима поселка Актас.
Приложение 2
к решению Саранского
городского маслихата
№141 от 23 июня 2022 г.
Количественный состав представителей жителей поселка для участия в сходе местного сообщества поселка Актас города Сарани Карагандинской области
Наименование микрорайона, улиц, многоквартирного жилого дома
Количество представителей микрорайона, улиц, многоквартирного жилого дома
1.
Участок 1:

12. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Ақтас кенті әкімінің аппаратына беріледі.
Саран қалалық мәслихатының
2022 ж. 23 маусымдағы №141 шешіміне
2-қосымша
Қарағанды облысы Саран қаласы Ақтас кентінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін кент тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Шағын ауданның, көшелердің, көппәтерлі тұрғын үйдің атауы
Шағын аудан, көшелер, көппәтерлі тұрғын үй өкілдерінің саны
1.
1 учаске: