О городском бюджете на 2023-2025 годы
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2022 года № 186.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12 378 834 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 919 843 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 100 290 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 189 258 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 169 443 тысяч тенге;
2) затраты – 12 801 721 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40 104 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 104 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 537 100 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 537 100 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 919 883 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 919 883 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 33 647 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 953 530 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23.11.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2023 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Актас, в том числе:

2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 186 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 378 834 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 919 843 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 290 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 189 258 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 7 169 443 мың теңге;
2) шығындар – 12 801 721 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40 104 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 104 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 537 100 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 537 100 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 919 883 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 919 883 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 647 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 953 530 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 23.11.2023 № 73 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес жоғарғы бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. Қалалық бюджетте қалалық бюджеттен Ақтас кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, оның ішінде:

на 2023 год – 347 678 тысяч тенге;
на 2024 год – 372 015 тысяч тенге;
на 2025 год – 398 057 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2023 год в размере 96 392 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23.11.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата О. Баймаганбетов
Приложение 1
к решению
Саранского городского маслихата

2023 жылға – 347 678 мың теңге;
2024 жылға – 372 015 мың теңге;
2025 жылға – 398 057 мың теңге.
4. Саран қаласы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 96392 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 23.11.2023 № 73 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Секретарь маслихата О. Баймаганбетов
Саран қалалық мәслихатының

66562
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
45555
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
115244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
83537
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1598
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
30109
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
87145
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
87145
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
87145
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
87145
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
92032
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
92032
467
Отдел строительства района (города областного значения)
71182
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
71182
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20850
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
20850
12
Транспорт и коммуникации
1552258
1
Автомобильный транспорт
1124019
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1124019
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
539758
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
584261
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
428239
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
428239
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
428239
13
Прочие
314960
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
95256
467
Отдел строительства района (города областного значения)
93402
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
93402
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)

66562
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
45555
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
115244
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83537
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1598
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
30109
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
87145
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
87145
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
87145
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87145
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
92032
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
92032
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
71182
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71182
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
20850
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20850
12
Көлiк және коммуникация
1552258
1
Автомобиль көлiгi
1124019
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1124019
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
539758
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
584261
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
428239
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
428239
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
428239
13
Басқалар
314960
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
95256
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
93402
026
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
93402
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33647
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
33647
Приложение 4
к решению
Саранского городского маслихата
от 21 декабря 2022 года
№ 186
Целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов городу Сарани на 2023 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23.11.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, (тысяч тенге)
1
2
Всего
4 836 464
в том числе:
Целевые текущие трансферты
423847
за счет республиканского бюджета
96000
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
96000
за счет областного бюджета, в том числе:
327 847
на жилищно-коммунальное хозяйство
250579
на проведение среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
77268
Целевые трансферты на развитие:
4 412 617
из республиканского бюджета, в том числе:
500000
Подключение домов и объектов соцкультбыта, к тепловым сетям подземной прокладки город Сарань, Карагандинской области
500000
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2616055
Строительство котельной в городе Сарань (незавершенное строительство)
1705296
Подключение домов и объектов соцкультбыта к тепловым сетям подземной прокладки город Сарань, Карагандинская область
600000
Строительство резервуара на второй водоподъем в городе Сарани Карагандинской области
310759
из областного бюджета, в том числе:
1 296 562
Подключение домов и объектов соцкультбыта, к тепловым сетям подземной прокладки город Сарань, Карагандинской области
100000
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 150 зрительских мест, расположенного в районе дома №16 "Б" по улице Первомайская, поселок Актас
200000
Реконструкция дома, по адресу: город Сарань, микрорайон 3, дом №19 (РТИ)
500000
Строительство котельной в городе Сарань (незавершенное строительство)
496562

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33647
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
33647
Саран қалалық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 186
шешіміне 4-қосымша
2023 жылға жоғары тұрған бюджеттерден Саран қаласына бөлінген нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 23.11.2023 № 73 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сома, (мың теңге)
1
2
Барлығы
4 836 464
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
423847
республикалық бюджет есебінен
96000
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына тұрғын үй коммуналдық қорынан тұрғын үй сатып алуға
96000
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
327847
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
250579
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына (қала көшелеріне) және елді мекендер көшелеріне орташа жөндеу жүргізуге
77268
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
4 412 617
республикалық бюджеттен, оның ішінде:
500000
Қарағанды облысы, Саран қаласының үйлер мен әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілерін жерасты төсемінің жылу желілеріне қосу
500000
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
2616055
Саран қаласында қазандық салу (аяқталмаған құрылыс)
1705296
Әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілері мен үйлерді жерасты төсемінің жылу желілеріне қосу Саран қаласы, Қарағанды облысы
600000
Қарағанды облысы Саран қаласында екінші су көтеруге арналған резервуар салу
310759
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
1 296 562
Қарағанды облысы, Саран қаласының үйлер мен әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілерін жерасты төсемінің жылу желілеріне қосу
100000
Ақтас кенті, Первомайский көшесіндегі №16 "Б" үйдің аймағында орналасқан, 150 көрерменге арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
200000
Саран қаласы, 3-шағынаудан, №19 үй (РТБ) мекенжайындағы үйді қайта жаңарту
500000
Саран қаласында қазандық салу (аяқталмаған құрылыс)
496562