О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2022 года № VII-28/211.
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10952351 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2470152 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 259592 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 56000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8166607 тысяч тенге;
2) затраты – 11637139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 66663 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 93150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26487 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -751451 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 751451 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 93150 тысяч тенге;
погашение займов – 26487 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 684788 тысяч тенге.

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № VII-28/211 шешімі.
Аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10952351 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2470152 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 259592 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 56000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8166607 мың теңге;
2) шығындар – 11637139 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 66663 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 93150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26487 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -751451 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 751451 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 93150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26487 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 684788 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 29.11.2023 № VIII-13/98 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в составе расходов районного бюджета субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов на 2023-2025 годы согласно приложению 4.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2023 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 5.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 29.11.2023 № VIII-13/98 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен 2023-2025 жылдарға арналған қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

6615347
01
Государственные услуги общего характера
510473
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
304771
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
53481
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
53481
122
Аппарат акима района (города областного значения)
251290
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
251290
2
Финансовая деятельность
25620
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
25620
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
23599
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1493
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
528
9
Прочие государственные услуги общего характера
180082
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34075
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
74442
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74442
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36892
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
36892
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
34673
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
34673
02
Оборона
20021
1
Военные нужды
11005
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11005
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11005
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
9016
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9016
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5066
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

6615347
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
510473
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
304771
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
53481
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
53481
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
251290
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
251290
2
Қаржылық қызмет
25620
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
25620
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23599
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1493
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
528
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
180082
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34075
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34075
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
74442
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74442
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36892
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36892
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
34673
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34673
02
Қорғаныс
20021
1
Әскери мұқтаждар
11005
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11005
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11005
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
9016
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9016
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5066
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар