О районном бюджете на 2023 - 2025 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2022 года № 207.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы –8 470 317 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 758 043 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 336 850 тысяч тенге;
продажа основного капитала – 3 064 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 372 360 тысяч тенге;
2) затраты – 8 707 053 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 147 298 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 207 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 59 702 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 404 173 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 404 173 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 207 000 тысяч тенге;
погашение займов – 59 703 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 256 876 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 11.12.2023 № 57 (вводится в действие с 01.01.2023).

2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 207 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 470 317 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 758 043 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 336 850 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 064 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 372 360 мың теңге;
2) шығындар – 8 707 053 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 147 298 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 207 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 702 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 404 173 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 404 173 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 207 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 703 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 256 876 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 11.12.2023 № 57 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Учесть в составе расходов бюджета района перечень бюджетных программ развития на 2023 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2023 год согласно приложению 5.
4. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселков и сельских округов на 2023-2025 годы согласно приложению 6.

2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 4 қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі ескерілсін.
3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.

5. Учесть, в составе расходов районного бюджета на 2023 год целевые текущие трансферты бюджетам сел, поселков и сельских округов согласно приложению 7.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 22 519 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 13.07.2023 № 36 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Нуринского районного маслихата Т. Оспанов
Приложение 1
к решению Нуринского
районного маслихата
от 22 декабря 2022 года № 207
Районный бюджет на 2023 год

5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне 2023 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 22 519 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 13.07.2023 № 36 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұра аудандық мәслихатының хатшысы Т. Оспанов
Нұра аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 207 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

1 628
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20 344
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
20 344
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
20 344
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 344
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
506 036
1
Социальное обеспечение
54 756
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 756
005
Государственная адресная социальная помощь
54 756
2
Социальная помощь
371 805
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
371 805
002
Программа занятости
90 285
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37 434
006
Оказание жилищной помощи
5 520
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 303
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
311
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
104 510
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
80 155
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27 287
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79 475
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79 475
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 886
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 519
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 612
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 800
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
8 658
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

1 628
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20 344
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
20 344
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20 344
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20 344
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
506 036
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
54 756
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 756
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54 756
2
Әлеуметтiк көмек
371 805
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
371 805
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
90 285
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37 434
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 520
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 303
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
311
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
104 510
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
80 155
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27 287
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79 475
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79 475
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 886
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 519
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 612
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 800
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
8 658
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

68 371
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
67 821
015
Капитальные расходы государственного органа
550
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
341 165
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
37 159
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
304 006
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
25 917
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
25 667
003
Капитальные расходы государственного органа
250
02
Оборона
20 851
1
Военные нужды
11 249
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 249
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 249
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
9 602
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 602
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 909
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 693
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
789 819
1
Социальное обеспечение
68 794
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
68 794
005
Государственная адресная социальная помощь
68 794
2
Социальная помощь
670 712
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
670 712
002
Программа занятость
363 248
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 731
006
Оказание жилищной помощи
5 607
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 553
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
390
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
106 836
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

68 371
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 821
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
550
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
341 165
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 159
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
304 006
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
25 917
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 667
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
02
Қорғаныс
20 851
1
Әскери мұқтаждар
11 249
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 249
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 249
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
9 602
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 602
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 909
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 693
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
789 819
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
68 794
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
68 794
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
68 794
2
Әлеуметтiк көмек
670 712
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
670 712
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
363 248
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 731
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 607
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 553
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
390
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
106 836
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету