О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 8/99 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 17 ноября 2022 года № 15/171
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 8/99 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26086) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 307 487 450,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 135 884 955,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 042 159,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 295 489 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 161 264 846,7 тысяч тенге;
2) затраты – 305 351 596,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1160 370,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 631 649,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 792 019,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – 3 296 223,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 3 296 223,8 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 7 686 074 тысячи тенге;
погашение займов – 11 357 400,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 375 102,2 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 10 процентов;
Каракиянскому району – 15,5 процентов;
Мангистаускому району – 13 процентов;
Тупкараганскому району – 13 процентов;
Мунайлинскому району – 13 процентов;
городу Актау – 15,6 процентов;
городу Жанаозен – 16 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 0 процентов;
Каракиянскому району – 13 процентов;
Мангистаускому району – 15 процентов;
Тупкараганскому району – 15 процентов;
Мунайлинскому району – 13 процентов;
городу Актау – 15,6 процентов;
городу Жанаозен – 14 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;

Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 8/99 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 17 қарашадағы № 15/171 шешімі
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Маңғыстау облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 8/99 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26086 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 307 487 450,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 135 884 955,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10 042 159,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 295 489 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 161 264 846,7 мың теңге;
2) шығындар – 305 351 596,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 1160 370,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 631 649,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 792 019,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – 3 296 223,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 3 296 223,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 686 074,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 357 400,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 375 102,2 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға арналған қала мен аудан бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 10 пайыз;
Қарақия ауданына –15,5 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 13 пайыз;
Түпқараған ауданына – 13 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 13 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 16 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 0 пайыз;
Қарақия ауданына – 13 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 15 пайыз;
Түпқараған ауданына – 15 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 13 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 14 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;

4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 0 процентов;
Каракиянскому району – 13 процентов;
Мангистаускому району – 15 процентов;
Тупкараганскому району – 15 процентов;
Мунайлинскому району – 13 процентов;
городу Актау – 15,5 процентов;
городу Жанаозен – 16 процентов.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год объемы трансфертов из городских и районных бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 36 215 785,5 тысяч тенге, в том числе, из:
Бейнеуского района – 5 046 374 тысячи тенге;
Каракиянского района – 2 807 899,1 тысяч тенге;
Мангистауского района – 2 444 063,5 тысячи тенге;
Тупкараганского района – 1 973 236,7 тысяч тенге;
Мунайлинского района – 6 194 631,8 тысяча тенге;
города Актау – 16 754 315,4 тысяч тенге;

4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 0 пайыз;
Қарақия ауданына – 13 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 15 пайыз;
Түпқараған ауданына – 15 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 13 пайыз;
Ақтау қаласына – 15,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 16 пайыз.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте қалалық және аудандық бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер көлемдері 36 215 785,5 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 5 046 374 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 2 807 899,1 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 2 444 063,5 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 1 973 236,7 мың теңге;
Мұнайлы ауданынан – 6 194 631,8 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 16 754 315,4 мың теңге;

308 622,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
658 098,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
146 311,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
497 653,0
261
Управление образования области
265 739,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
184 643,0
037
Социальная реабилитация
65 965,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 131,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
24 964,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
24 964,0
2
Социальная помощь
38 831,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
38 831,0
003
Социальная поддержка инвалидов
38 831,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 101 543,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 928 183,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
215 711,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 727,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 079,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
128 580,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 193,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 544 893,0
263
Управление внутренней политики области
22 879,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
22 879,0
298
Управление государственной инспекции труда области
150 481,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
150 481,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 405 275,0
1
Жилищное хозяйство
8 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области

308 622,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
658 098,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
146 311,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
497 653,0
261
Облыстың білім басқармасы
265 739,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
184 643,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
65 965,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 131,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
24 964,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
24 964,0
2
Әлеуметтiк көмек
38 831,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
38 831,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
38 831,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 101 543,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 928 183,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
215 711,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 727,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 079,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
128 580,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
21 193,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 544 893,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
22 879,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
22 879,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
150 481,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
150 481,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 405 275,0
Тұрғын үй шаруашылығы
8 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы