О бюджете города Актау на 2023-2025 годы
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 22 декабря 2022 года № 22/168.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 809 631,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 28 707 461,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 278 370,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 240 445,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 583 354,0 тысяч тенге;
2) затраты – 46 254 606,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -107 213 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 175 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 112 388 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 662 238,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -662 238,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 175 тысяч тенге;
погашение займов – 670 565,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 152,5 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 06.12.2023 № 8/44 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 34,4 процентов;
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 4,5 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 0 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 0 процентов;
Социальный налог –5,0 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 06.12.2023 № 8/44 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 3 053 183 тысяч тенге.

2023-2025 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 22/168 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 809 631,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 28 707 461,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 278 370,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 240 445,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 14 583 354,0 мың теңге;
2) шығындар – 46 254 606,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -107 213 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 175 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 112 388 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 662 238,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
-662 238,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 175 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 670 565,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 152,5 теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 06.12.2023 № 8/44 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 34,4 пайыз;
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы– 4,5 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;
Әлеуметтік салық – 5,0 пайыз.
Ескерту. 2 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 06.12.2023 № 8/44 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 3 053 183 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 06.12.2023 № 8/44 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Учесть, что в городском бюджете на 2023 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах в сумме 5 175 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата города в сумме 15 000 тысяч тенге.

Ескерту. 3 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 06.12.2023 № 8/44 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 5 175 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің көзделгені ескерілсін.
5. Қала әкімдігінің резерві 15 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Установить объемы трансфертов общего характера между городским бюджетом и бюджетом села Умирзак на трехлетний период 2023-2025 годов, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Актауского городского маслихата С.Т. Закенов
Приложение 1 к решению
Актауского городского маслихата
от 22 декабря 2022 года
№ 22/168
Бюджет города Актау на 2023 год

6. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес 2023-2025 жылдардың үш жылдық кезеңге қалалық бюджет пен Өмірзақ ауылы бюджеті арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі белгіленсін.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С.Т. Зәкенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 22/168 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті

41 850,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 950 341,0
1
Социальное обеспечение
660 170,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
660 170,0
005
Государственная адресная социальная помощь
660 170,0
2
Социальная помощь
6 987 361,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 959 523,0
002
Программа занятости
2 456 422,0
006
Оказание жилищной помощи
81 781,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 946 938,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
40 522,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
471 153,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 874 177,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88 530,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 838,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
27 838,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
302 810,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
135 684,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
113 592,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 654,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
20 438,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
167 126,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
167 126,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 169 325,0
1
Жилищное хозяйство
571 451,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
386 545,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
386 545,0
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)

41 850,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
7 950 341,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
660 170,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
660 170,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
660 170,0
2
Әлеуметтiк көмек
6 987 361,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 959 523,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 456 422,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
81 781,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 946 938,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
40 522,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
471 153,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 874 177,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88 530,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 838,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
27 838,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
302 810,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
135 684,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 592,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 654,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
20 438,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
167 126,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
167 126,0
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
4 169 325,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
571 451,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
386 545,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
386 545,0
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі