О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 9/110 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 21 ноября 2022 года № 17/173
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №9/110 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26246) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 198 581,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 135 351,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 84 328,5 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 40 741,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 3 938 161,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10 206 771,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 155 379,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 255 423,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –100 044,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 163 568,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
163 568,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 252 697,0 тысяч тенге;
погашение займов – 100 044,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 915,6 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 674 700,6 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 115 539,8 тысяч тенге;
села Жынгылды – 42 998,5 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 55 955,9 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 61 283,1 тысячи тенге;
села Кызан – 44 359,9 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 55 419,3 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 77 268,4 тысяч тенге;
села Жармыш – 40 724,3 тысячи тенге;
села Акшымырау – 40 755,3 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 62 541,0 тысяча тенге;
сельского округа Шебир – 33 597,2 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 44 257,9 тысяч тенге.";
в пункте 3:
абзац третий изложить в новой редакции:
"индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15 %;";
абзац шестой изложить в новой редакции:
"социальный налог – 15 %.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 9/110 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 қарашадағы № 17/173 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №9/110 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26246 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 198 581,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 135 351,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 84 328,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 40 741,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 3 938 161,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 206 771,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 155 379,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 255 423,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 044,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -163 568,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 163 568,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 252 697,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 100 044,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 915,6 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 674 700,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 115 539,8 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 42 998,5 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 55 955,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 61 283,1 мың теңге;
Қызан ауылы – 44 359,9 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 55 419,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 77 268,4 мың теңге;
Жармыш ауылы – 40 724,3 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 40 755,3 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 62 541,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 33 597,2 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 44 257,9 мың теңге.";
3 тармақта:
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 15 %;";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"әлеуметтік салық – 15 %.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

10 206 771,0
01
Государственные услуги общего характера
519 208,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
47 997,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45 389,0
005
Повышение эффективност и деятельности депутатов маслихатов
2 608,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
194 292,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
194 292,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 114,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
54 114,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
109 949,4
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 431,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6 572,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
78 431,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
23 514,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
8 790,0
040
Развитие объектов государственных органов
8 790,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 353,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
36 353,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
67 712,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
67 712,0
02
Оборона
15 944,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 944,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 944,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 352,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 352,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 352,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 212 146,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

10 206 771,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
519 208,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
47 997,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 389,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2 608,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
194 292,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
194 292,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 114,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 114,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
109 949,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 431,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6 572,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 431,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
23 514,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 790,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
8 790,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36 353,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 353,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
67 712,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 712,0
02
Қорғаныс
15 944,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 944,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 944,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 352,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 352,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 352,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 212 146,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі