О бюджетах сел, сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 29 декабря 2022 года № 18/193.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 586 899,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 154 765,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 213,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 1 431 921,6 тысяча тенге;
2) затраты – 1 592 397,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 497,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –5 497,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 497,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2023 № 7/62 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2023 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 120 381,6 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 413 468,6 тысяч тенге;
села Жынгылды – 65 291,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 77 619,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 76 589,0 тысяч тенге;
села Кызан – 50 775,0 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 90 632,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 59 452,0 тысяч тенге;
села Жармыш – 55 398,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 36 380,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 97 603,0 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 52 314,0 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 44 860,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2023 № 7/62 (вводится в действие с 01.01.2023).

2023-2025 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 18/193 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 586 899,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 154 765,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 213,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 431 921,6 мың теңге;
2) шығындар – 1 592 397,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 497,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 497,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 497,7 мың теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 7/62 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 120 381,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 413 468,6 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 65 291,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 77 619,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 76 589,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 50 775,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 90 632,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 59 452,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 55 398,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 36 380,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 97 603,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 52 314,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 44 860,0 мың теңге.
Ескерту. 2 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 7/62 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Учесть, что из районного бюджета на 2023 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 311 540,0 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 107 136,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 96 880,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 31 385,0 тысяча тенге;
сельского округа Тущыкудук – 21 686,0 тысяча тенге;
сельского округа Актобе – 54 453,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2023 № 7/62 (вводится в действие с 01.01.2023).

3. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 311 540,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 107 136,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 96 880,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 31 385,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 21 686,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 54 453,0 мың теңге.
Ескерту. 3 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 7/62 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.