О бюджетах города районного значения, сел, сельского округа на 2023 – 2025 годы
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 28 декабря 2022 года № 22/132.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города районного значения, сел, сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 18 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы – 1 675 357,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 211 523,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 469,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 237,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 446 127,0 тысяч тенге;
2)затраты – 1 689 578,9 тысячи тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 221,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) -
14 221,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 14 221,8 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2023 № 9/58 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельского округа в сумме 1 379 863,0 тысяч тенге, в том числе:
город Форт-Шевченко – 345 853,0 тысячи тенге;
село Акшукур – 429 061,0 тысяч тенге;
село Баутино – 86 283,0 тысяч тенге;
сельский округ Сайын Шапагатов – 350 508,0 тысячи тенге;

2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 22/132 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабының 2- тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мелекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттері тиісінше 1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 675 357,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 211 523,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 469,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 237,4 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 446 127,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 689 578,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 221,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 14 221,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 221,8 мың теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 9/58 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 1 379 863,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Форт-Шевченко қаласын – 345 853,0 мың теңге;
Ақшұқыр ауылына – 429 061,0 мың теңге;
Баутино ауылына – 86 283,0 мың теңге;
Сайын Шапағатов ауылдық округіне – 350 508,0 мың теңге;

село Таушык – 82 423,0 тысяч тенге;
село Кызылозен – 85 735,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
СекретарьТупкараганского районного маслихата Д.Меңдіханов
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 28 декабря 2022 года
№ 22/132
Бюджет села Акшукур на 2023 год
Сноска. Приложение 1- в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2023 № 9/58 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге

Таушық ауылына – 82 423,0 мың теңге;
Қызылөзен ауылы – 85 735,0 мың теңге.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түпқараған аудандық мәслихатының хатшысы Д.Меңдіханов
Түпқараған аудандық мәслихатының
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№22/132 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған Ақшұқыр ауылының бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 9/58 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге