Об утверждении Положения о государственном учреждении "Рудненский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" акимата города Рудного
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 28 апреля 2022 года № 544
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Рудненский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" акимата города Рудного.
2. Государственному учреждению "Рудненский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" акимата города Рудного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Рудного после его официального опубликования;
3) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Рудного.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Рудного К. Испергенов
Утверждено
постановлением акимата
города Рудного
от 28 апреля 2022 года
№ 544
Положение о государственном учреждении "Рудненский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" акимата города Рудного
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Рудненский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" акимата города Рудного (далее - Учреждение) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог.

Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 544 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) ресми жарияланғанынан кейін осы қаулының Рудный қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) жоғарыда көрсетілген Ереженің заңнамада белгіленген тәртіппен әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Рудный қаласының әкімі Қ. Испергенов
Рудный қаласы әкімдігінің
2022 жылғы 28 сәуірдегі
№ 544 қаулысымен
бекітілді
Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Рудный қаласы әкімдігінің "Рудный қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай - Мекеме) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Учреждение имеет подведомственные учреждения:
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Рудненская теплосеть";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Рудненский водоканал";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Спутник-2012";
4) государственное коммунальное предприятие "Железорудная ТЭК" акимата города Рудного.
3. Учреждение осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Учреждение является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Учреждение вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Учреждение имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Учреждение по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Учреждения утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 111500, Республика Казахстан, Костанайская область, город Рудный, улица Ленина, дом 95.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Учреждения.
11. Финансирование деятельности Учреждения осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Учреждению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Учреждения.
Если Учреждению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) реализация государственной политики в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог, регулирование и координирование пассажирских перевозок в городе Рудном;

2. Мекеменің мынадай ведомстволық бағынысты мекемелері бар:
1) "Рудненская теплосеть" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Рудненский водоканал" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Спутник-2012" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) Рудный қаласы әкімдігінің "Железорудная ЖЭК" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
3. Мекеме өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік-құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Мекеме мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және мемлекеттік тілде өз атауы бар мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. Мекеме азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. Мекемеге Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Мекеме өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Мекеменің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111500, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Рудный қаласы, Ленин көшесі, 95 үй.
10. Осы Ереже Мекеменің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Мекеменің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Мекемеге кәсіпкерлік субъектілерімен Мекеменің өкілеттіліктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер Мекемеге заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) Рудный қаласында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, жолаушылар тасымалын реттеу және үйлестіру;

2) осуществление единой государственной политики в дорожной отрасли в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) удовлетворение потребностей населения города Рудного в доступных и качественных жилищных, коммунальных, транспортных, дорожных услугах;
4) повышение уровня жизни населения путем обеспечения жильем отдельных категорий граждан;
5) предотвращение аварийных ситуаций, поддержание и укрепление транспортной инфраструктуры;
6) поддержание санитарного состояния города;
7) улучшение внешнего облика города Рудного;
8) организация сохранения государственного жилищного фонда;
9) освещение улиц города;
10) содержание мест захоронения и захоронение безродных;
11) благоустройство и озеленение города;
12) обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах;
13) развитие транспортной инфраструктуры;
14) обеспечение функционирования автомобильных дорог;
15) организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности;
16) развитие коммунального хозяйства;
17) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
18) реализация бюджетных инвестиционных проектов;
19) координация деятельности учреждений, находящихся в ведении Учреждения;
20) осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
1) права:
представлять интересы Учреждения в государственных органах и организациях;
в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и других организаций;
иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) обязанности:
соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
качественно и своевременно исполнять акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата области;
обеспечивать качественное и своевременное оказание государственных услуг;
иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) принимает участие:
в разработке годовых и перспективных программ (расчетов) по благоустройству в соответствии с бюджетными программами;
в определении по направлениям, входящим в компетенцию Учреждения, основных показателей проекта бюджета города, осуществляет закуп вышеперечисленных услуг по благоустройству городских территорий у предприятий и организаций всех форм собственности на конкурсной основе;
в координации деятельности потребительских кооперативов собственников квартир, объединений собственников имущества, простых товариществ и других коммунальных служб, оказывающих услуги населению;

2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жол саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
3) Рудный қаласы халқының қолжетімді және сапалы тұрғын үй, коммуналдық, көлік, жол қызметтеріне қажеттіліктерін қанағаттандыру;
4) азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету арқылы халықтың тұрмыс деңгейін арттыру;
5) авариялық жағдайларды болдырмау, көлік инфрақұрылымын қолдау және нығайту;
6) қаланың санитарлық жағдайын қолдау;
7) Рудный қаласының сыртқы келбетін жақсарту;
8) мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру;
9) қала көшелерін жарықтандыру;
10) жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу;
11) қаланы абаттандыру және көгалдандыру;
12) елді мекендерде жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
13) көлік инфрақұрылымын дамыту;
14) автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
15) коммуналдық меншіктегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру;
16) коммуналдық шаруашылықты дамыту;
17) сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту;
18) бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру;
19) Мекеменің қарамағындағы мекемелердің қызметін үйлестіру;
20) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Мекеменің мүдделерін білдіру;
өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтар;
2) міндеттері:
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ облыс әкімінің және әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
мемлекеттік қызметтерді сапалы және уақытылы көрсетуді қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
15. Функциялары:
1) қатысады:
бюджеттік бағдарламаларға сәйкес абаттандыру бойынша жылдық және перспективалық бағдарламаларды (есептерді) әзірлеуге;
Мекеменің құзыретіне кіретін бағыттар бойынша қала бюджеті жобасының негізгі көрсеткіштерін айқындауда барлық меншік нысанындағы кәсіпорындар мен ұйымдардан қала аумақтарын абаттандыру бойынша жоғарыда аталған қызметтерді конкурстық негізде сатып алуды жүзеге асырады;
пәтер иелері тұтыну кооперативтерінің, мүлік иелері бірлестіктерінің, жай серіктестіктердің және халыққа қызмет көрсететін басқа да коммуналдық қызметтердің қызметін үйлестіруге;

2) организует работы в рамках программ по безопасности дорожного движения в городе Рудном;
3) организует сохранение государственного жилищного фонда;
4) обеспечивает жильем отдельных категорий граждан (за счет кредитов из республиканского бюджета, за счет средств местного бюджета);
5) обеспечивает снос аварийного и ветхого жилья;
6) обеспечивает функционирование системы водоотведения;
7) организует эксплуатацию тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности;
8) организует работы по развитию теплоэнергетической системы, находящейся в коммунальной собственности;
9) организует работы по развитию транспортной инфраструктуры (за счет трансфертов из республиканского бюджета, за счет средств местного бюджета);
10) обеспечивает функционирование автомобильных дорог;
11) организует городские общественные перевозки;
12) организует работы по освещению улиц в городе Рудном;
13) организует работы по санитарии города Рудного;
14) организует работы по содержанию мест захоронений и захоронение безродных;
15) организует работы по благоустройству и озеленению города Рудного;
16) проводит работы по постановке на учет как "безхозяйное" имущество и переводу в судебном порядке жилья, оставленного собственниками, в государственную коммунальную собственность;
17) осуществляет подготовку документов по приватизации гражданами государственного жилья;
18) проводит работы по постановке на учет как "безхозяйное" имущество и переводу в судебном порядке коммуникаций, оставленных собственниками, в государственную коммунальную собственность;
19) ведет реестр индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности в качестве перевозчика такси;
20) оказывает услуги по выдаче разрешений на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог, состоящих на балансе Учреждения;
21) оказывает услуги по выдаче ордеров на производство земляных работ физическим и юридическим лицам;
22) оказывает услуги по выдаче разрешений на снос зеленых насаждений;
23) оказывает услуги по постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилом фонде;
24) обеспечивает повышение качества оказания государственных услуг;
25) обеспечивает доступность стандартов и регламентов государственных услуг;
26) обеспечивает информированность услугополучателей о порядке оказания государственных услуг;

2) Рудный қаласында жол жүрісі қауіпсіздігі жөніндегі бағдарламалар шеңберінде жұмыстарды ұйымдастырады;
3) мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастырады;
4) азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етеді (республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен, жергілікті бюджет қаражаты есебінен);
5) авариялық және ескірген тұрғын үйлерді бұзуды қамтамасыз етеді;
6) су бұру жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
7) коммуналдық меншіктегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастырады;
8) коммуналдық меншіктегі жылу-энергетикалық жүйені дамыту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
9) көлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады (республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен, жергілікті бюджет қаражаты есебінен);
10) автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
11) қалалық қоғамдық тасымалдауды ұйымдастырады;
12) Рудный қаласындағы көшелерді жарықтандыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
13) Рудный қаласының санитариясы бойынша жұмыстарды ұйымдастырады;
14) жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
15) Рудный қаласын абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
16) меншік иелері тастап кеткен тұрғын үйді "иесіз" мүлік ретінде есепке қою және мемлекеттік коммуналдық меншікке сот тәртібімен аудару бойынша жұмыстарды жүргізеді;
17) азаматтардың мемлекеттік тұрғын үйді жекешелендіруі жөніндегі құжаттарды дайындауды жүзеге асырады;
18) меншік иелері тастап кеткен коммуникацияларды "иесіз" мүлік ретінде есепке қою және мемлекеттік коммуналдық меншікке сот тәртібімен аудару жөніндегі жұмыстарды жүргізеді;
19) такси тасымалдаушысы ретінде қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлама берген жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың тізілімін жүргізеді;
20) Мекеме балансында тұрған автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға рұқсат беру бойынша қызмет көрсетеді;
21) жеке және заңды тұлғаларға жер жұмыстарын жүргізуге ордерлер беру бойынша қызметтер көрсетеді;
22) жасыл желектерді кесуге рұқсат беру бойынша қызмет көрсетеді;
23) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою бойынша қызметтер көрсетеді;
24) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз етеді;
25) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерінің қолжетімділігін қамтамасыз етеді;
26) көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардар болуын қамтамасыз етеді;

27) рассматривает обращения услугополучателей по вопросам оказания государственных услуг;
28) принимает меры, направленные на восстановление нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателей;
29) обеспечивает повышение квалификации работников в сфере оказания государственных услуг;
30) принимает меры по оптимизации и автоматизации процессов оказания государственных услуг в соответствии с законодательством республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
31) обеспечивает предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг для проведения оценки качества оказания государственных услуг. А также информации по результатам внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг;
32) обеспечивает предоставление информации в уполномоченный орган в сфере информатизации для проведения оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых в электронном формате;
33) предоставляет доступ центрам обслуживания населения к информационным системам, содержащим необходимые для оказания государственных услуг сведения, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан;
34) предоставляет информацию о порядке оказания государственных услуг в Единый контакт-цент по вопросам оказания государственных услуг;
35) обеспечивает соблюдение услугодателями стандартов государственных услуг;
36) обеспечивает содержание и обслуживание специальных площадок и стоянок, предназначенных для хранения задержанных транспортных средств;
37) рассмотривает обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
38) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство Учреждения осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Учреждение задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель Учреждения назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия первого руководителя Учреждения:
1) назначает на должность и освобождает от должности директоров:
товарищества с ограниченной ответственностью "Рудненская теплосеть", товарищества с ограниченной ответственностью "Рудненский водоканал", товарищества с ограниченной ответственностью "Спутник-2012"; государственного коммунального предприятия "Железорудная ТЭК" акимата города Рудного;

27) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың өтініштерін қарайды;
28) көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіруге бағытталған шараларды қабылдайды;
29) мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыруды қамтамасыз етеді;
30) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру және автоматтандыру жөнінде шаралар қабылдайды;
31) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына бағалау жүргізу үшін мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға ақпарат беруді қамтамасыз етеді. Сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелері бойынша ақпарат;
32) электрондық форматта көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына бағалау жүргізу үшін ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға ақпарат беруді қамтамасыз етеді;
33) егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, халыққа қызмет көрсету орталықтарына мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелерге қолжетімділік береді;
34) Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпарат ұсынады;
35) көрсетілетін қызметті берушілердің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын сақтауын қамтамасыз етеді;
36) ұсталған көлік құралдарын сақтауға арналған арнайы алаңдар мен тұрақтарды күтіп-ұстауды және оларға қызмет көрсетуді қамтамасыз етеді;
37) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдайды;
38) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Мекемені басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол Мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
17. Мекеменің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Мекеменің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) директорларды лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады:
"Рудненская теплосеть" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Рудненский водоканал" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "Спутник-2012" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; Рудный қаласы әкімдігінің "Железорудная ЖЭК" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;

2) назначает на должности и освобождает от должностей работников Учреждения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий;
4) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников Учреждения;
5) без доверенности действует от имени Учреждения;
6) утверждает в пределах установленной численности и фонда оплаты труда штатные расписания работников Учреждения и подведомственных учреждений;
7) утверждает планы финансирования администратора бюджетных программ и Учреждения по обязательствам и платежам;
8) распоряжается средствами и имуществом Учреждения в пределах своей компетенции;
9) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
19. Учреждение может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Учреждения формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Учреждением относится к коммунальной собственности.
21. Учреждение не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленными за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
22. Реорганизация и упразднение Учреждения осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Мекеме қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен көтермелеу, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
4) Мекеменің барлық қызметкері үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) Мекеме атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
6) Мекеме және ведомстволық бағынысты мекемелер қызметкерлерінің белгіленген саны және еңбекке ақы төлеу қоры шегінде штат кестелерін бекітеді;
7) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің және Мекеменің міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларын бекітеді;
8) өз құзыреті шегінде Мекеменің қаражаты мен мүлкіне билік етеді;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдамағаны үшін дербес жауапты болады;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мекеменің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
19. Мекеменің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Мекеменің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Мекемеге бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Мекеменің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
22. Мекемені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.