О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2021 года № 77 "О бюджете города Аркалыка на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 21 июня 2022 года № 128. Прекращено действие в связи с истечением срока
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 77 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26101) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10179657,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2455608,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 22274,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 111901,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7589874,8 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2702066,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10195338,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11911,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22972,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11061,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 166490,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 166490,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -194082,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 194082,0 тысяч тенге:
поступление займов – 22972,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11061,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 182171,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 624095,0 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 831705,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 1622164,5 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 208746,0 тысяч тенге, из гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 412160,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 258113,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:

Мәслихаттың 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 "Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2022 жылғы 21 маусымдағы № 128 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26101 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10179657,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2455608,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 22274,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 111901,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 7589874,8 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2702066,0 мың теңге;
2) шығындар – 10195338,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11911,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 22972,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 11061,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 166490,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 166490,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -194082,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 194082,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 22972,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11061,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 182171,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 624095,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 831705,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі облыстық бюджеттен 1622164,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 208746,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен 412160,0 мың теңге сомасында, республикалық бюджеттен 258113,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"8. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 579306,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата
от 21 июня 2022 года
№ 128
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата

"8. 2022 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі облыстық бюджеттен 579306,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының хатшысы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының
2022 жылғы 21 маусымдағы
№ 128 шешіміне
1-қосымша
Арқалық қалалық мәслихатының

9 588,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 188 657,5
1
Социальное обеспечение
333 370,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
333 370,0
005
Государственная адресная социальная помощь
333 370,0
2
Социальная помощь
710 342,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
710 342,5
002
Программа занятости
294 557,5
006
Оказание жилищной помощи
12 893,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24 156,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 557,7
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
89 423,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142 772,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
49 996,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
45 725,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 261,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
144 945,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 945,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 614,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 094,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 782,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
38 115,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
340,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 172 352,3
1
Жилищное хозяйство
429 899,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
399 332,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
399 332,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

9 588,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 188 657,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
333 370,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
333 370,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
333 370,0
2
Әлеуметтiк көмек
710 342,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
710 342,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
294 557,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 893,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24 156,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 557,7
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
89 423,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142 772,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
49 996,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
45 725,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 261,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
144 945,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144 945,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 614,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 094,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 782,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
38 115,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
340,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 172 352,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
429 899,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
399 332,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
399 332,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі