О бюджетах сел, сельских округов Джангельдинского района на 2023 - 2025 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 30 декабря 2022 года № 136.
В соответствии с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Акколь на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 711,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1133,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26 578,2 тысячи тенге;
2) затраты – 27 713,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.10.2023 № 41 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в бюджете села Акколь предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 25 483,2 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Аралбай на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 988,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 468,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 520,7 тысячи тенге;
2) затраты – 23 998,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.10.2023 № 41 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Учесть, что в бюджете села Аралбай предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 23 520,7 тысяч тенге.

Жангелдин ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 136 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақкөл ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 711,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1133,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26 578,2 мың теңге;
2) шығындар – 27 713,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.10.2023 № 41 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған Ақкөл ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 483,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аралбай ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 988,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 468,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 23 520,7 мың теңге;
2) шығындар – 23 998,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9,9 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.10.2023 № 41 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2023 жылға арналған Аралбай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 520,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить бюджет села Ахмет Байтұрсынұлы на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 407,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1125,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 30 282,9 тысячи тенге;
2) затраты – 31 703,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -295,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 295,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.10.2023 № 41 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть, что в бюджете села Ахмет Байтұрсынұлы предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 30 062,9 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет села Сужарган на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 793,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 678,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27 115,6 тысячи тенге;
2) затраты – 27 846,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -52,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 52,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27.10.2023 № 41 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть, что в бюджете села Сужарган предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 25 871,2 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Торгай на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 367 659,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 790,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 238,0 тысячи тенге;

5. Ахмет Байтұрсынұлы ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 407,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1125,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30 282,9 мың теңге;
2) шығындар – 31 703,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -295,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 295,2 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.10.2023 № 41 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2023 жылға арналған Ахмет Байтұрсынұлы ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 30 062,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Сужарған ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 793,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 678,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 27 115,6 мың теңге;
2) шығындар – 27 846,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -52,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 52,7 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 27.10.2023 № 41 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға арналған Сужарған ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 871,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Торғай ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 367 659,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 9790,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 238,0 мың теңге;

24. Учесть, что в бюджете Шилийского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2023 год в сумме 26 982,7 тысяч тенге.
25. Объем бюджетных изъятий из бюджетов сел, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Джангельдинского районного маслихата С. Нургазин
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата

24. 2023 жылға арналған Шилі ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 26 982,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
25. Ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
26. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының хатшысы С. Нургазин
Жангелдин
аудандық мәслихатының