О бюджете города Житикара Житикаринского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 декабря 2022 года № 236. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Житикара на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 1 086 832,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 230 032,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 999,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 610,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 842 190,4 тысяч тенге;
2) затраты – 1 100 965,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 133,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 133,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.10.2023 № 61 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету города Житикара на 2023 год, предусмотрен в сумме 42 397,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета города Житикара в районный бюджет на 2023 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете города Житикара, не подлежащих секвестру не установлен.
5. Учесть, что в бюджете города Житикары Житикаринского района на 2023 год предусмотрен целевой трансферт из областного бюджета на компенсацию потерь в связи с увеличением расходов по выплате вознаграждений в сумме 24 754,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 16.05.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть, что в бюджете города Житикара на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) Внедрение новой оплаты труда государственных служащих;
2) Приобретение офисной техники;
3) Текущий ремонт внутриквартального проезда в 4 микрорайоне, вдоль домов 28, 31, 36 с выездом на улицу Хажыкея Жакупова;

Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 236 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жітіқара қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 086 832,3 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер бойынша – 230 032,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 999,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 8 610,0 мың теңге;
трансферттер түсімдер бойынша – 842 190,4 мың теңге;
2) шығындар – 1 100 965,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -14 133,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 133,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.10.2023 № 61 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 42 397,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. Жітіқара қаласының бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған Жітіқара ауданының Жітіқара қаласының бюджетінде сыйақы төлеу бойынша шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындардың орнын толтыруға облыстық бюджеттен 24 754,1 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 16.05.2023 № 33 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2023 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Мемлекеттік қызметшілерге жаңа еңбекақы төлеуді енгізу;
2) Кеңсе техникасын сатып алу;
3) 4 шағын ауданда, Хажыкея Жакупова көшесіне шығатын 28, 31, 36 үйлердің бойында орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;

4) Текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне, вдоль домов 1, 2, 3, 4, 5 с выездом на улицу Ахмета Байтурсинова;
5) Текущий ремонт внутриквартального проезда в 7 микрорайоне, вдоль домов 19, 20, 21, 22;
6) Текущий ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 24, 26, 27, 28 с выездом на улицу Шокана Уалиханова и улицу Доскали Асымбаева;
7) Текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне вдоль домов 6, 11, 10а с выездом на улицу Акслу Акын;
8) Текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне вдоль домов № 22, 24, 25, 26;
9) Текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне вдоль домов 61, 62, 63, с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;
10) Летнее содержание дорог города Житикара;
11) Работы по содержаниию дорог, улиц города Житикары (профилировка);
12) Средний ремонт участка автомобильной дороги по улице 28 Панфиловцев, в границах от улицы Гагарина до улицы Павлова;
13) Средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Новая, в границах от улицы Шокана Уалиханова до улицы Бәйтерек;
14) Изготовление и установка детских игровых площадок на территории города Житикары;
15) Изготовление и установка детских игровых и спортивных площадок на территории города Житикара;
16) Работы по изготовлению и установке футбольного поля на территории города Житикары;
17) Благоустройство хоккейного корта, по адресу: Костанайская область, город Житикара, 6 микрорайон;
18) Работы по текущему ремонту тротуара по улице В.И. Ленина от улицы Истая Ищанова до улицы Жибек жолы;
19) Обустройство автомобильной парковки по улице Ибрая Алтынсарина перед детским садом ТОО "Юбилейное";
20) Текущий ремонт уличного освещения улиц города Житикары;
21) работы по благоустройству футбольного поля на территории города Житикары;
22) работы по озеленению территории города Житикары (посадка деревьев);
23) экспертиза качества работ и материалов по среднему ремонту участков автомобильных дорог;
24) текущий ремонт уличного освещения Парка Победы;
25) освещение улиц города Житикары;
26) текущий ремонт арт - объекта I LOVE ZHITIKARA;
27) работы по текущему ремонту автомобильной парковки по улице Ибрая Алтынсарина в районе средней школы № 2;
28) работы по текущему ремонту автомобильной парковки по улице Ибрая Алтынсарина в районе средней школы № 3;
29) работы по укладке тротуара возле АО "Казпочта" города Житикары;
30) работы по текущему ремонту автомобильной парковки в районе стадиона Пионер;

4) Ахмета Байтурсинова көшесіне шығатын 1, 2, 3, 4, 5 үйлердің бойындағы 6 шағын аудандағы орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;
5) 7 шағын аудандағы, 19, 20, 21, 22 үйлердің бойындағы орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;
6) Шокана Уалиханова көшесі мен Досқали Асымбаева көшесіне шығатын 2 шағын аудандағы 24, 26, 27, 28 үйлердің бойындағы орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;
7) Ақслу ақын көшесіне шығатын 6, 11, 10а үйлерінің бойындағы 6 шағын аудандағы орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;
8) № 22, 24, 25, 26 үйлердің бойындағы 11 шағын аудандағы орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;
9) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығатын 6 шағын аудандағы 61, 62, 63 үйлердің бойындағы орамішілік жол жүруді ағымдағы жөндеу;
10) Жітіқара қаласының жолдарын жазғы күтіп ұстау;
11) Жітіқара қаласы көшелерінің жолдарын күтіп ұстау бойынша жұмыстар (профильдеу);
12) Гагарина көшесінен Павлова көшесіне дейінгі шекараларда 28 Панфиловцев көшесі бойынша автомобиль жолы учаскесін орташа жөндеу;
13) Шокана Уәлиханова көшесінен Бәйтерек көшесіне дейінгі шекарадағы Новая көшесі бойынша автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу;
14) Жітіқара қаласының аумағында балалар ойын алаңдарын дайындау және орнату;
15) Жітіқара қаласының аумағында балалар ойын және спорт алаңдарын дайындау және орнату;
16) Жітіқара қаласының аумағында футбол алаңын дайындау және орнату жұмыстары;
17) Қостанай облысы, Жітіқара қаласы, 6 шағын аудан мекенжайы бойынша хоккей кортын абаттандыру;
18) Истая Ищанова көшесінен Жібек жолы көшесіне дейінгі В.И. Ленина көшесіндегі тротуарды ағымдағы жөндеу жұмыстары;
19) "Юбилейное" ЖШС балабақшасының алдында Ибрая Алтынсарина көшесіндегі автомобиль тұрағын жайластыру;
20) Жітіқара қаласының көшелерін жарықтандыруды ағымдағы жөндеу;
21) Жітіқара қаласының аумағында футбол алаңын абаттандыру жұмыстары;
22) Жітіқара қаласының аумағын көгалдандыру жұмыстары (ағаштарды отырғызу);
23) автомобиль жолдарының учаскелерін орташа жөндеу бойынша жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама;
24) Жеңіс саябағының көше жарығын ағымдағы жөндеу;
25) Жітіқара қаласының көшелерін жарықтандыру;
26) I LOVE ZHITIKARA арт-объектісін ағымдағы жөндеу;
27) № 2 орта мектеп ауданында Ибрая Алтынсарина көшесі бойындағы автомобиль тұрағын ағымдағы жөндеу жұмыстары;
28) № 3 орта мектеп ауданында Ибрая Алтынсарина көшесі бойындағы автомобиль тұрағын ағымдағы жөндеу жұмыстары;
29) Жітіқара қаласының "Қазпочта" АҚ жанында тротуарды төсеу жұмыстары;
30) Пионер стадионы ауданында автомобиль тұрағын ағымдағы жөндеу жұмыстары;

31) работы по изготовлению и установке скамеек по городу Житикара;
32) работы по изготовлению и установке урн по городу Житикара;
33) работы по благоустройству аллеи Земляков на территории города Житикары;
34) работы по установке мусорных контейнеров и контейнерных площадок с ограждением на территории города Житикара;
35) оплата услуг лиц, участвующих в молодежных трудовых отрядах "Жасыл ел";
36) услуга по обслуживанию контейнеров для сбора, накопления и временного хранения отработанных ламп с утилизацией;
37) услуги по размещению строительных отходов на полигоне;
38) услуги по поливу деревьев на территории города Житикары;
39) текущий ремонт уличного освещения в 11 микрорайоне стадиона Ботагоз;
40) транспортные услуги;
41) услуги по текущему содержанию мест общего пользования города Житикары;
42) работы по изготовлению и установке панелей из закаленного стекла в металлической раме с текстом;
43) работы по текущему ремонту тротуара в 11 микрорайоне вдоль домов № 14, 10;
44) услуги по водоснабжению, для заполнения озера на территории центрального сквера города Житикары;
45) работы по благоустройству прилегающей территории стадиона Ботагоз (тротуарные дорожки);
46) работы по благоустройству прилегающей территории стадиона Ботагоз;
47) оформление города к праздникам;
48) работы по текущему ремонту бордюр на территории города Житикара;
49) разработка технической документации на средний ремонт внутриквартальных и автомобильных дорог города Житикары;
50) работы по установке площадок с ограждением для размещения крупногабаритных отходов;
51) приобретение хозяйственного инвентаря – биотуалетов;
52) текущий ремонт автомобильной дороги по улице Жибек жолы, в границах от улицы В.И. Ленина до заезда на микрорайон Желтоксан.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 16.05.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023); от 06.10.2023 № 61 (вводится в действие с 01.01.2023).
6-1. Учесть, что в бюджете города Житикара Житикаринского района на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:

31) Жітіқара қаласы бойынша орындықтар дайындау және орнату жұмыстары;
32) Жітіқара қаласы бойынша урналарды дайындау және орнату жұмыстары;
33) Жітіқара қаласының аумағында Жерлестер аллеясын абаттандыру жұмыстары;
34) Жітіқара қаласының аумағында қоршауымен қоқыс контейнерлері мен контейнерлік алаңдарды орнату бойынша жұмыстар;
35) "Жасыл ел" жастар еңбек отрядтарына қатысатын тұлғалардың қызметтеріне ақы төлеу;
36) пайдаланылған кәдеге жарату шамдарын жинауға, жинақтауға және уақытша сақтауға арналған контейнерлерге қызмет көрсету жөніндегі қызмет;
37) полигонда құрылыс қалдықтарын орналастыру жөніндегі қызметтер;
38) Жітіқара қаласының аумағында ағаштарды суару жөніндегі қызметтер;
39) Ботагоз стадионының 11 шағын ауданындағы көше жарығын ағымдағы жөндеу;
40) көлік қызметтері;
41) Жітіқара қаласының ортақ пайдаланылатын орындарын ағымдағы күтіп-ұстау жөніндегі қызметтер;
42) мәтіні бар металл жақтауда шыңдалған шыныдан жасалған панельдерді дайындау және орнату жөніндегі жұмыстар;
43) № 14, 10 үйлердің бойындағы 11 шағын аудандағы тротуарды ағымдағы жөндеу жұмыстары;
44) Жітіқара қаласының орталық скверінің аумағындағы көлді толтыру үшін сумен жабдықтау жөніндегі қызметтер;
45) Ботагоз стадионының іргелес аумағын абаттандыру бойынша жұмыстар (тротуар жолдары);
46) Ботагоз стадионының іргелес аумағын абаттандыру жөніндегі жұмыстар;
47) қаланы мерекелерге безендіру;
48) Жітіқара қаласының аумағында шекараны ағымдағы жөндеу бойынша жұмыстар;
49) Жітіқара қаласының орамішілік және автомобиль жолдарын орташа жөндеуге техникалық құжаттама әзірлеу;
50) ірі габаритті қалдықтарды орналастыру үшін қоршауы бар алаңдарды орнату жөніндегі жұмыстар;
51) шаруашылық мүкәммал – биотуалеттерді сатып алу;
52) Жібек жолы көшесіндегі, В.И. Ленина көшесінен Желтоқсан шағынауданына кіруге дейінгі шекаралардағы автомобиль жолын ағымдағы жөндеу.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 16.05.2023 № 33 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2023 № 61 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-1. Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені, оның ішінде:

1) текущий ремонт уличного освещения улиц города Житикара;
2) средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Новая, в границах от улицы Шокана Уалиханова до улицы Бәйтерек.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 16.05.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению маслихата

1) Жітіқара қаласы көшелерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
2) Шокана Уалиханова көшесінен Бәйтерек көшесіне дейінгі шекараларда Новая көшесінде автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 16.05.2023 № 33 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың