Об утверждении Правил представления органами государственных доходов в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации, а также перечня представляемых сведений и конфиденциальной информации
Совместный приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 7 октября 2022 года № 129 и и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2022 года № 1045.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 19 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 3 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), а также с подпунктом 3) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) Правила представления органами государственных доходов в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) Перечень представляемых сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего совместного приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.

Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын мәліметтерді және құпия ақпаратты ұсыну қағидаларын, сондай-ақ ұсынылатын мәліметтер мен құпия ақпараттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2022 жылғы 7 қазандағы № 129 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2022 жылғы 7 қазандағы № 1045 бірлескен бұйрығы.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 19-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 30-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын мәліметтерді және құпия ақпаратты ұсыну қағидалары;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан ұсынылатын салықтық құпияны құрайтын мәліметтердің және құпия ақпараттың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен орналастыруды қамтамасыз етсін.

4. Отменить совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 28 сентября 2011 года № 278 и Министра финансов Республики Казахстан от 10 января 2012 года № 8 "Об утверждении Перечня сведений о налогоплательщиках (налоговых агентах), составляющих налоговую тайну и Правил их представления".
5. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан.
6. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня подписания его последним из руководителей государственного органа.
Руководитель Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан ___________ Ж. Шаймарданов
Исполняющий обязанности Министра
финансов Республики Казахстан ______________ Е. Биржанов
Приложение 1
к совместному приказу
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 07 октября 2022 года № 129
и исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 07 октября 2022 года № 045
Правила представления органами государственных доходов в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления органами государственных доходов в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации (далее − Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 19 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс), подпунктом 4) пункта 3 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и устанавливают порядок представления Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) сведений о налогоплательщиках (налоговых агентах), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации, полученной органами государственных доходов в соответствии с таможенным законодательством Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС), международными договорами Республики Казахстан, таможенным и иным законодательством Республики Казахстан (далее − Сведения), в Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (далее – Бюро).

4. "Салық құпиясын құрайтын салық төлеушілер (салық агенттері) туралы мәліметтер тізбесін және оларды ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 278 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бірлескен бұйрығының күші жойылсын.
5. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасының жетекшілік ететін қаржы вице-министріне жүктелсін.
6. Осы бірлескен бұйрық оған мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі Ұлттық статистика
бюросының басшысы
___________ Ж. Шаймарданов
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
______________ Е. Біржанов
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
2022 жылғы "07" қазан № 129
және Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы "07" қазан № 1045
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын мәліметтерді және құпия ақпаратты ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын мәліметтерді және құпия ақпаратты ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 19-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 30-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын салық төлеушілер (салық агенттері) туралы мәліметтерді және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – ЕАЭО) кеден заңнамасына, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына, Қазақстан Республикасының кеден және өзге де заңнамасына сәйкес алған құпия ақпаратты (бұдан әрі − Мәліметтер) Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына (бұдан әрі – Бюро) ұсыну тәртібін белгілейді.

2. Сведения представляются должностным лицам Бюро, включенным в перечень должностных лиц, имеющих доступ к Сведениям, в соответствии с абзацем вторым подпункта 4) пункта 3статьи 30 Налогового кодекса.
3. Предоставление Сведений осуществляется путем интеграции между информационной системой (далее – ИС) Комитета и интегрированной информационной системы "е-Статистика" Бюро (далее – ИИС "е-Статистика") посредством шлюза "электронного правительства" (далее – ШЭП 2.0) в асинхронном режиме "автоматической актуализации".
При наличии фактов нарушений анализ для выявления и устранения причин осуществляется администраторами ИС Комитета, ИИС "е-Статистика" и ШЭП 2.0.
4. Фиксация всех временных параметров в процессе передачи Сведений производится по времени города Астана.
5. До момента реализации интеграционного взаимодействия Сведения, предоставляются Комитетом в согласованные сроки в Бюро посредством FTP каналов.
Глава 2. Порядок представления сведений, составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации
Параграф 1. Порядок интеграции информационных систем
6. Интеграция между ИС Комитета и ИИС "е-Статистика" посредством ШЭП 2.0 производится на еженедельной основе по вторникам путем направления электронного сообщения в XML-формате посредством веб-сервиса, с подписанием транспортной подписью владельца ИИС "е-Статистика", при этом бизнес-данные подписываются электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) владельца ИС государственного органа с использованием регистрационного свидетельства, выпущенного Национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан (далее – НУЦ РК), и предназначенной для определения лица.
Проверка ЭЦП осуществляется в соответствии с требованиями Правил проверки подлинности электронной цифровой подписи, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1187 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12864).
Комитет и Бюро заблаговременно или в случае переиздании сертификата обмениваются официальными письмами и регистрационными свидетельствами в формате "cer".
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным совместным приказом и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 07.06.2024 № 86 и Министра финансов РК от 14.06.2024 № 361.
7. Методы интеграции описываются в рамках Соглашения по интеграции в системе Smart Bridge, подписанного ЭЦП государственных органов.

2. Мәліметтер Салық кодексінің 30-бабы 3-тармағы 4) тармақшасының екінші абзацына сәйкес Мәліметтерге қолжетімділігі бар лауазымды адамдардың тізбесіне енгізілген Бюроның лауазымды адамдарына ұсынылады.
3. Мәліметтерді ұсыну Комитеттің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі– АЖ) мен Бюроның "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "е-Статистика" АЖ) арасындағы "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ 2.0) арқылы "автоматты өзектендіру" асинхронды режимінде интеграциялау жолымен жүзеге асырылады.
Бұзушылық фактілері болған кезде себептерді анықтау және жою үшін талдауды Комитет АЖ, "е-Статистика" ИАЖ және ЭҮШ 2.0 әкімшілері жүзеге асырады.
4. Мәліметтерді беру процесінде барлық уақыт параметрлерін тіркеу Астана қаласының уақыты бойынша жүргізіледі.
5. Интеграциялық өзара іс-қимылды іске асыру сәтіне дейін Комитет Мәліметтерді FTP арналары арқылы Бюроға келісілген мерзімде ұсынады.
2-тарау. Салық төлеушінің (салық агентінің)жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын мәліметтерді және құпия ақпаратты ұсыну тәртібі
1-параграф. Ақпараттық жүйелерді интеграциялау тәртібі
6. ЭҮШ 2.0 арқылы Комитеттің АЖ мен "е-Статистика" ИАЖ арасындағы интеграция апта сайынғы негізде сейсенбіде веб-сервис арқылы XML-форматта электрондық хабарлама жіберу арқылы, "е-Статистика" ИАЖ иесінің көліктік қолымен қол қою арқылы жүргізіледі, бұл ретте бизнес-деректерге Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы (бұдан әрі – ҚР ҰКО) шығарған және тұлғаны айқындауға арналған тіркеу куәлігін пайдалана отырып, мемлекеттік органның АЖ иесінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылады.
ЭЦҚ тексеру Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1187 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12864 болып тіркелген) бекітілген Электрондық цифрлық қолтаңбаның төлнұсқалығын тексеру қағидаларының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Комитет пен Бюро алдын ала немесе сертификат қайта шығарылған жағдайда ресми хаттар және тіркеу куәліктерімен ‘.cer’ форматында алмасады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 07.06.2024 № 86 және ҚР Қаржы министрінің 14.06.2024 № 361 бірлескен бұйрығымен.
7. Интеграция әдістері мемлекеттік органдардың ЭЦҚ-мен қол қойылған SmartBridge жүйесіндегі Интеграция жөніндегі келісім шеңберінде сипатталады.

8. Обмен Сведениями на серверах ИС Комитета, ИИС "е-Статистика" и ШЭП 2.0 производится с соблюдением Требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 (далее – Требования).
Параграф 2. Предоставление сведений в режиме "автоматической актуализации"
9. В режиме "автоматической актуализации" интеграция производится по инициативе ИС Комитета. Запросы к ИИС "е-Статистика" посредством ШЭП 2.0 и ответы в ИИС "е-Статистика" передаются в формате XML посредством веб-сервиса.
10. Сведения предоставляются в режиме онлайн в соответствии с атрибутами, типами и в формате, предусмотренными приложениями 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 10 – в редакции совместного приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 07.06.2024 № 86 и Министра финансов РК от 14.06.2024 № 361.
Параграф 2.1 Предоставление сведений до момента реализации интеграционного взаимодействия
11. До момента реализации интеграционного взаимодействия Комитет представляет в Бюро посредством FTP каналов следующие сведения в сроки:
1) сведения о численности наемных работников по юридическим лицам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на ежеквартальной основе, не позднее 30 (тридцатого) числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) сведения об уплаченных суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного месяца;
3) сведения об уплаченных суммах социальных отчислений и отчислений в пенсионный фонд в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного месяца;
4) сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС (из сведений по заявлениям о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступающих от налоговых органов государств-членов ЕАЭС) и импорте товаров с территории государств-членов ЕАЭС из формы заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00) согласно приложению 4 к настоящим Правилам, на ежеквартальной основе, на 40 (сороковой) день после следующего отчетного квартала;

8. Комитеттің АЖ, "Е-Статистика" ИАЖ және ЭҮШ 2.0 серверлерінде Мәліметтермен алмасу Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды (бұдан әрі – Талаптар)сақтай отырып жүргізіледі.
2-параграф. "Автоматты өзектілендіру"режимінде мәліметтерді ұсыну
9. "Автоматты өзектілендіру" режимінде интеграция Комитет АЖ бастамасы бойынша жүргізіледі. ЭҮШ 2.0 арқылы "е-Статистика" ИАЖ-ға сұраулар және "е-Статистика" ИАЖ-ға жауаптар веб-сервис арқылы XML форматында беріледі.
10. Мәліметтер осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-қосымшада көзделген атрибуттарға, типтерге және форматқа сәйкес онлайн режимде ұсынылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 07.06.2024 № 86 және ҚР Қаржы министрінің 14.06.2024 № 361 бірлескен бұйрығымен.
2.1-параграф. Интеграциялық өзара іс-қимылды іске асыру сәтіне дейін мәліметтерді ұсыну
11. Интеграциялық өзара іс қимылды іске асыру сәтіне дейін Комитет FTP арналары арқылы Бюроға мынадай мәліметтерді мына мерзімдерде:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша жалдамалы жұмыскерлер саны мәліметтерді тоқсан сайынғы негізде, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 30-шы (отызыншы) күнінен кешіктірмей;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің төленген сомалары туралы мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде әлеуметтік аударымдар мен зейнетақы қорына аударымдардың төленген сомалары туралы мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
4) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына тауарлардың экспорты (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түсетін, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер бойынша мәліметтерден) және тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш нысанынан (328.00-нысан) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарлардың импорты туралы мәліметтерді тоқсан сайынғы негізде, есепті тоқсаннан кейінгі 40-шы (қырықыншы) күнге;

5) сведения по доходу индивидуальных предпринимателей, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, на ежегодной основе, до 25 (двадцать пятого) апреля года, следующего за отчетным периодом;
6) сведения по доходам юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, крестьянских или фермерских хозяйств, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, на ежегодной основе, до 1 (первого) июня года, следующего за отчетным периодом;
7) сведения с чеков контрольно-кассовых машин согласно приложению 13 к настоящим Правилам, на еженедельной основе;
8) сведения по сопроводительным накладным на товары (СНТ), согласно приложению 14 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного месяца;
9) сведения из ИС "Электронные счета-фактуры", согласно приложению 15 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, после отчетного месяца;
10) сведения о сумме индивидуального подоходного налога работников и обязательных пенсионных взносов физических лиц по юридическим лицам, филиалам и представительствам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам, согласно приложению 16 к настоящим Правилам, на ежеквартальной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного квартала;
11) сведения из базы данных внешней торговли согласно приложение 17 к настоящим Правилам, на ежемесячной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного месяца;
12) сведения по балансу предприятий, доходам и расходам, согласно приложению 18 к настоящим Правилам, на ежегодной основе, до 1 (первого) июня года, следующего за отчетным периодом;
13) сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС (из сведений информационной системы "Электронные счета-фактуры"), согласно приложению 19 к настоящим Правилам, на ежеквартальной основе, до 20 (двадцатого) числа после отчетного квартала;
14) платежи за пользование природными ресурсами в отчетном году (включая суммы поступлений в Национальный фонд), согласно приложению 23 к настоящим Правилам, на ежегодной основе, до 25 (двадцать пятого) июня года следующего за отчетным периодом;
15) справочник по источникам ОФД, согласно приложению 24 к настоящим Правилам, на еженедельной основе.
Сноска. Пункт 11 – в редакции совместного приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 07.06.2024 № 86 и Министра финансов РК от 14.06.2024 № 361.
Параграф 3. Структура сведений, передаваемых из ИС Комитета в ИИС "е-Статистика" посредством асинхронного канала ШЭП 2.0, срок и требование к их объемам

5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлердің кірісі бойынша мәліметтерді жыл сайынғы негізде, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25-ші (жиырма бесінші) сәуіріне дейін;
6) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтарының жылдық кірістер жөніндегі мәліметтерді жыл сайынғы негізде, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1-ші (бірінші) маусымына дейін;
7) осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес бақылау-касса машиналарының чектерінен мәліметтерді апта сайынғы негізде;
8) осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес тауарларға ілеспе жүкқұжаттар (ТІЖ) бойынша мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
9) осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес "Электрондық шот-фактуралар" АЖ-дан мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін;
10) осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар, филиалдар мен өкілдіктер, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша жұмыскерлердің жеке табыс салығының және жеке тұлғалардың міндетті зейнетақы жарналарының сомасы туралы мәліметтерді тоқсан сайынғы негізде, есепті тоқсаннан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
11) осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес сыртқы сауданың деректер базасынан мәліметтерді ай сайынғы негізде, есепті айдан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
12) осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес кәсіпорындардың балансы, кірістері мен шығыстары бойынша мәліметтерді жыл сайынғы негізде, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1-ші (бірінші) маусымына дейін;
13) осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына тауарлардың экспорты туралы мәліметтерді ("Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесінің мәліметтерінен), тоқсан сайынғы негізде, есепті тоқсаннан кейін 20-сы (жиырмасы) күніне дейін;
14) осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшін төлемдерді (Ұлттық қорға түсімдер сомасын қоса алғанда), жыл сайынғы негізде, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25-ші (жиырма бесінші) маусымына дейін;
15) осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес ФДО көздері бойынша анықтамалықты, апта сайынғы негізде ұсынады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 07.06.2024 № 86 және ҚР Қаржы министрінің 14.06.2024 № 361 бірлескен бұйрығымен.
3-параграф. Комитеттің АЖ-нен ЭҮШ 2.0 асинхронды арнасы арқылы "е-Статистика" ИАЖ-ғаберілетін мәліметтердің құрылымы,мерзімі және олардың көлеміне қойылатын талап

12. Структура Сведений, передаваемых из ИС Комитета в ИИС "е-Статистика" посредством асинхронного канала ШЭП 2.0 определяется Комитетом и Бюро.
Изменения в структуру и формат Сведений вносятся по согласованию Комитета и Бюро, в зависимости от изменения и дополнения передаваемых сведений.
13. Передача Сведений происходит в асинхронном режиме, к реализации которого предъявляется следующие требования по производительности и надежности:
1) максимальное время обработки запроса – 30 (тридцать) секунд;
2) среднее время обработки запроса – 10 (десять) секунд;
3) пиковая нагрузка – не более 2000 запросов в час;
4) номинальная нагрузка – не более 360 запросов в час;
5) среднее время работы без сбоев – 365/7/24;
6) время на восстановление работоспособности – не более одного часа.
Размер передаваемого пакета между объектами информатизации (далее – ОИ) не должно превышать 15 мегабайт.
Параграф 4. Требования к средствам электронных коммуникаций, компьютерному и коммуникационному оборудованию
14. Средства электронных коммуникаций обеспечивают обмен информацией между Комитетом и Бюро в электронном виде в соответствии с Требованиями.
15. Транспортная коммуникационная среда включает:
1) каналы передачи Сведений;
2) коммуникационное оборудование;
3) аппаратную защиту Сведений при передаче по каналам связи от хищения, утраты, утечки, уничтожения, искажения или подделки за счет несанкционированного доступа и специальных воздействий и обеспечивает скорость интеграции не менее 64 килобита в секунду.
16. Интеграция между ИС соответствует следующим форматам:
1) HTTPS, с применением регистрационных свидетельств SSL, выданных НУЦ РК, в качестве транспортного протокола;
2) SOAP протокол (SimpleObjectAccessProtocol) в качестве протокола взаимодействия;
3) язык описания WSDL;
4) язык XSD для описания структур Сведений, подписываемых ЭЦП;
5) формат передаваемых Сведений XML для веб-методов и их параметров;
6) структура подписанного ЭЦП XML-файла соответствует спецификации консорциума W3C "XML –SignatureSyntaxandProcessing" (Синтаксис и обработка подписи XML).
В рамках взаимодействия по протоколу SOAP используется ЭЦП владельца ИС государственного органа ОИ, выданной НУЦ РК, в соответствии спецификации WS-security.
17. Для передачи данных используется транспортный протокол TCP/IP.
Параграф 5. Требования к защите информации
18. Защита информации при информационном взаимодействии обеспечивается за счет мероприятий технического и организационного характера в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об информатизации", а также Едиными требованиями в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832.

12. Комитеттің АЖ-нен ЭҮШ 2.0 асинхронды арнасы арқылы "е-Статистика" ИАЖ-ға берілетін мәліметтердің құрылымын Комитет пен Бюро айқындайды.
Мәліметтердің құрылымы мен форматына өзгерістер берілетін мәліметтердің өзгеруі мен толықтырылуына байланысты Комитет пен Бюроның келісімі бойынша енгізіледі.
13.Мәліметтерді беру асинхронды режимде жүзеге асырылады, оны іске асыруға өнімділік пен сенімділік бойынша мынадай талаптар қойылады:
1) сұрау салуды өңдеудің ең ұзақ уақыты-30 (отыз) секунд;
2) сұрауды өңдеудің орташа уақыты-10 (он)секунд;
3) ең жоғары жүктеме-сағатына 2000 сұраудан артық емес;
4) номиналды жүктеме-сағатына 360 сұраудан артық емес;
5) орташа үзіліссіз жұмыс уақыты-365/7/24;
6) жұмысқа қабілеттілігін қалпына келтіру уақыты – бір сағаттан артық емес.
Ақпараттандыру объектілері (бұдан әрі - АО) арасында берілетін пакеттің мөлшері 15 мегабайттан аспауы тиіс.
4-параграф. Электрондық коммуникация құралдарына, компьютерлік және коммуникациялық жабдыққа қойылатын талаптар
14. Электрондық коммуникациялар құралдары Комитет пен Бюро арасында Талаптарға сәйкес электрондық түрде ақпарат алмасуды қамтамасыз етеді.
15. Көліктік коммуникациялық ортаға мыналар кіреді:
1) мәліметтерді беру арналары;
2) коммуникациялық жабдық;
3) мәліметтерді байланыс арналары арқылы беру кезінде рұқсатсыз қол жеткізу және арнайы әсер ету есебінен ұрлаудан, жоғалтудан, ағып кетуден, жоюдан, бұрмалаудан немесе қолдан жасаудан аппараттық қорғауды және секундына кемінде 64 килобит интеграция жылдамдығын қамтамасыз етеді.
16. АЖ арасындағы интеграция келесі форматтарға сәйкес келеді:
1) HTTPS көлік хаттамасы ретінде ҚР ҰКО берген SSL тіркеу куәліктерін қолдана отырып,;
2) SOAPхаттамасы (SimpleObjectAccessProtocol) өзара іс-қимылхаттамасы ретінде;
3) WSDL сипаттау тілі;
4) ЭЦҚ қол қоятын Мәліметтер құрылымын сипаттауға арналған XSD тілі;
5) веб-әдістер мен олардың параметрлері үшін берілетін XML мәліметтерінің форматы;
6) ЭЦҚ қол қойылған XML-файлдың құрылымы W3C "XML –SignatureSyntaxandProcessing" консорциумының (XML қолтаңбасының синтаксисі және өңделуі) ерекшелігіне сәйкес келеді.
Soap хаттамасы бойынша өзара іс-қимыл шеңберінде WS-security ерекшелігіне сәйкес ҚР ҰКО берген мемлекеттік органның АЖ иесінің ЭЦҚ пайдаланылады.
17. Деректерді беру үшін TCP / IP көлікхаттамасы қолданылады.
5-параграф. Ақпаратты қорғауға қойылатын талаптар
18. Ақпараттық өзара іс қимыл кезінде ақпаратты қорғау "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарға.сәйкес техникалық және ұйымдастырушылық сипаттағы іс шаралар есебінен қамтамасыз етіледі.

Глава 3. Обеспечение конфиденциальности и достоверности Сведений
19. Должностные лица Комитета и Бюро, имеющие доступ к Сведениям, обеспечивают использование получаемой информации по прямому назначению и без ущерба для стороны, ее предоставившей, без права передачи третьим сторонам и несут ответственность за незаконное разглашение Сведений в соответствии Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
20. Комитет обеспечивает достоверность передаваемых сведений в Бюро.
Приложение 1
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения о численности наемных работников по юридическим лицам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам
Сноска. Приложение 1 – в редакции совместного приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 07.06.2024 № 86 и Министра финансов РК от 14.06.2024 № 361.
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1.
РНН
Текстовой (12)
Цифры 0,..,9
2.
ИИН/БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,..,9
3.
КБК
Текстовой (12)
Цифры 0,..,9
4.
Код УГД
Текстовой (4)
Цифры 0,..,9
5.
Численность наемных работников в первом месяце квартала
Числовой (10)
Цифры 0,..,9
6.
Численность наемных работников во втором месяце квартала
Числовой (10)
Цифры 0,..,9
7.
Численность наемных работников в третьем месяце квартала
Числовой (10)
Цифры 0,..,9
8.
Начисленные доходы в первом месяце квартала
Числовой (12)
Цифры 0,..,9
9.
Начисленные доходы во втором месяце квартала
Числовой (12)
Цифры 0,..,9
10.
Начисленные доходы в третьем месяце квартала
Числовой (12)
Цифры 0,..,9
11.
Адрес фактический
Текстовой
Цифры 0,..,9
12.
Контактные данные
Числовой
Цифры 0,..,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
КБК – код бюджетной классификации – специальный реквизит из двадцати чисел, необходимый для перечисления денег в бюджет;
УГД – Управление государственных доходов.
Приложение 2
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения об уплаченных суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3
РНН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
4
Код ДГД
Текстовой (2)
Цифры 0,,9
5
Код УГД
Текстовой (4)
Цифры 0,,9
6
Сумма
Числовой (12)
Цифры 0,,9
7
КБК*
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: *Информация по налоговым поступлениям в бюджет (1 категория) в разрезе кодов бюджетной классификации в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан".
расшифровка аббревиатур:
ИИН –индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
КБК – код бюджетной классификации;
УГД – управление государственных доходов;
ДГД – департамент государственных доходов.
Приложение 3
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения об уплаченных суммах социальных отчислений и отчислений в пенсионный фонд в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3
РНН
Текстовой (2)
Цифры 0,,9
4
Код ДГД
Текстовой (4)
Цифры 0,,9
5
Код УГД
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
6
Сумма
Числовой (12)
Цифры 0,,9
7
КБК*
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: *Информация по налоговым поступлениям в бюджет (1 категория) в разрезе кодов бюджетной классификации в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан".
расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
РНН – регистрационный номер налогоплательщика
ДГД – департамент государственных доходов;
УГД – управление государственных доходов;
КБК – код бюджетной классификации;
.
Приложение 4
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации

3-тарау. Мәліметтердің құпиялылығы мен дұрыстығын қамтамасыз ету
19. Комитеттің және Бюроның Мәліметтерге қол жеткізе алатын лауазымды адамдары алынған ақпаратты тікелей мақсаты бойынша және оны берген Тарапқа нұқсан келтірмей, үшінші тараптарға беру құқығынсыз пайдалануды қамтамасыз етеді және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес мәліметтерді заңсыз жария еткені үшін жауапты болады.
20. Комитет Бюроға берілетін мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша жалдамалы жұмыскерлер саны туралы мәліметтер
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 07.06.2024 № 86 және ҚР Қаржы министрінің 14.06.2024 № 361 бірлескен бұйрығымен.
р/с
Атрибут
Типі (мөлшері)
Форматы
1
СТН
Мәтіндік (12)
0,..,9 цифр
2
ЖСН/БСН
Мәтіндік (12)
0,..,9 цифр
3
БСК
Мәтіндік (12)
0,..,9 цифр
4
МКБ коды
Мәтіндік (4)
0,..,9 цифр
5
Тоқсанның бірінші айындағы жалдамалы жұмысшылар саны
Сандық (10)
0,..,9 цифр
6
Тоқсанның екінші айындағы жалдамалы жұмысшылар саны
Сандық (10)
0,..,9 цифр
7
Тоқсанның үшінші айындағы жалдамалы жұмысшылар саны
Сандық (10)
0,..,9 цифр
8
Тоқсанның бірінші айында есептелген кірістер
Сандық (12)
0,..,9 цифр
9
Тоқсанның екінші айында есептелген кірістер
Сандық (12)
0,..,9 цифр
10
Тоқсанның үшінші айында есептелген кірістер
Сандық (12)
0,..,9 цифр
11
Нақты мекенжайы
Мәтіндік
0,..,9 цифр
12
Байланыс деректері
Сандық
0,..,9 цифр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
БСК – бюджеттік сыныптама коды – бюджетке ақша аудару үшін қажетті, жиырма саннан тұратын арнайы деректеме;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
МКБ – Мемлекеттік кірістер басқармасы;
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі.
Мемлекеттік кірістер органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің төленген сомалары туралы мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
1
ЖСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2
БСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
3
СТН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
4
МКД коды
Мәтіндік (2)
Цифрлар 0,,9
5
МКБ коды
Мәтіндік (4)
Цифрлар 0,,9
6
Сомасы
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
7
БСК*
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
Ескертпе: *"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына сәйкес бюджеттік сыныптама кодтары бөлінісінде бюджетке түсетін салық түсімдері бойынша ақпарат (1-санат).
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСК – бюджеттік сыныптама коды;
МКБ – мемлекеттік кірістер басқармасы;
МКД – мемлекеттік кірістер департаменті.
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде әлеуметтік аударымдар мен зейнетақы қорына аударымдардың төленген сомалары туралы мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
1
ЖСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2
БСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
3
СТН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
4
МКД коды
Мәтіндік (2)
Цифрлар 0,,9
5
МКБ коды
Мәтіндік (4)
Цифрлар 0,,9
6
Сомасы
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
7
БСК*
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
Ескертпе:* "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына сәйкес бюджеттік сыныптама кодтары бөлінісінде бюджетке түсетін салық түсімдері бойынша ақпарат (1 санат).
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
БСК – бюджеттік сыныптама коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
МКБ – мемлекеттік кірістер басқармасы;
МКД – мемлекеттік кірістер департаменті;
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі.
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
4-қосымша

Сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС (из сведений по заявлениям о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступающих от налоговых органов государств-членов ЕАЭС) и импорте товаров с территории государств-членов ЕАЭС из формы заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00)
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1
Код НД
Числовой
Цифры 4
Цифры 0,,9
2
Код НУ
Числовой
Цифры 4
Цифры 0,,9
3
Начальная дата налогового периода
Текстовой и числовой
Цифры 4
Цифры 0,,9
4
Идентификационный код (номер) покупателя
Числовой
Цифры 12
Цифры 0,,9
5
Наименование покупателя
Текстовой (40)
Текст
Цифры 0,,9
6
Идентификационный код (номер) продавца
Числовой
Цифры 10
Цифры 0,,9
7
Наименование продавца
Текстовой (40)
Текст
Цифры 0,,9
8
Код страны продавца
Числовой
Цифры 3
Цифры 0,,9
9
Номер договора (контракта) 1
Числовой
Цифры 2-10
Цифры 0,,9
10
Дата договора (контракта) 1
Числовой
Цифры 8
Цифры 0,,9
11
Наименование товара
Текстовой (40)
Текст
Цифры 0,,9
12
Код товара ТНВЭД ЕАЭС
Числовой
Цифры 10
Цифры 0,,9
13
Единица измерения товара
Числовой
Цифры 3
Цифры 0,,9
14
Количество товара
Числовой
Цифры 1-10
Цифры 0,,9
15
Стоимость товара
Числовой
Цифры 1-10
Цифры 0,,9
16
Код валюты
Числовой
Цифры 3
Цифры 0,,9
17
Курс валюты
Числовой
Цифры 1-4
Цифры 0,,9
18
Серия, номер транспортного (товаросопроводительного) документа
Текстовой и числовой
Цифры 2-15
Цифры 0,,9
19
Дата транспортного (товаросопроводительного) документа
Числовой
Цифры 8
Цифры 0,,9
20
Номер счета-фактуры
Текстовой и числовой
Цифры 2-15
Цифры 0,,9
21
Дата счета-фактуры
Числовой
Цифры 8
Цифры 0,,9
22
Дата принятия на учет товара
Числовой
Цифры 8
Цифры 0,,9
23
Налоговая база (НДС)
Числовой
Цифры 1-15
Цифры 0,,9
24
Суммы налогов (НДС)
Числовой
Цифры 1-15
Цифры 0,,9
25
Код страны продавца (Раздела 3)
Числовой
Цифры 4
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
НД – налоговый департамент;
НУ – налоговое управление;
ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности;
НДС – налог на добавленную стоимость.
Приложение 5
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения по доходу индивидуальных предпринимателей
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1
РНН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3
Код ДГД
Текстовой (2)
Цифры 0,,9
4
Код УГД
Текстовой (4)
Цифры 0,,9
5
Вид налогового режима
Текстовой (40)
Цифры 0,,9
6
Доход за календарный год
Числовой (12)
Цифры 0,,9
7
Вид деятельности (ОКЭД)
Числовой (5)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ДГД – департамент государственных доходов;
УГД – управления государственных доходов;
ОКЭД – код общего классификатора видов экономической деятельности.
Приложение 6
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения по доходам юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, крестьянских или фермерских хозяйств

ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына тауарлардың экспорты (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің салық органдарынан түсетін тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер бойынша мәліметтерден) және тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш нысанынан (328.00-нысан) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарлардың импорты туралы мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
Ескертпе
1
СД коды
Сандық
Цифрлар 4
Цифрлар 0,,9
2
СБ коды
Сандық
Цифрлар 4
Цифрлар 0,,9
3
Салық кезеңінің бастапқы күні
Мәтіндік және Сандық
Цифрлар 4
Цифрлар 0,,9
4
Сатып алушының сәйкестендіру коды (нөмірі)
Сандық
Цифрлар 12
Цифрлар 0,,9
5
Сатып алушының атауы
Мәтіндік (40)
Мәтін
Цифрлар 0,,9
6
Сатушының сәйкестендіру коды (нөмірі)
Сандық
Цифрлар 10
Цифрлар 0,,9
7
Сатушының атауы
Мәтіндік (40)
Мәтін
Цифрлар 0,,9
8
Сатушы елінің коды
Сандық
Цифрлар 3
Цифрлар 0,,9
9
Шарттың (келісімшарттың) нөмірі 1
Сандық
Цифрлар 2-10
Цифрлар 0,,9
10
Шарттың (келісімшарттың) күні 1
Сандық
Цифрлар 8
Цифрлар 0,,9
11
Тауардың атауы
Мәтіндік (40)
Мәтін
Цифрлар 0,,9
12
ЕАЭО СЭҚ ТН тауарының коды
Сандық
Цифрлар 10
Цифрлар 0,,9
13
Тауардың өлшем бірлігі
Сандық
Цифрлар 3
Цифрлар 0,,9
14
Тауар саны
Сандық
Цифрлар 1-10
Цифрлар 0,,9
15
Тауар құны
Сандық
Цифрлар 1-10
Цифрлар 0,,9
16
Валюта коды
Сандық
Цифрлар 3
Цифрлар 0,,9
17
Валюта бағамы
Сандық
Цифрлар 1-4
Цифрлар 0,,9
18
Көлік (тауарға ілеспе) құжатының сериясы, нөмірі
Мәтіндік және Сандық
Цифрлар 2-15
Цифрлар 0,,9
19
Көлік (тауарға ілеспе) құжатының күні
Сандық
Цифрлар 8
Цифрлар 0,,9
20
Шот-фактура нөмірі
Мәтіндік және Сандық
Цифрлар 2-15
Цифрлар 0,,9
21
Шот-фактура күні
Сандық
Цифрлар 8
Цифрлар 0,,9
22
Тауарды есепке алу күні
Сандық
Цифрлар 8
Цифрлар 0,,9
23
Салық базасы (ҚҚС)
Сандық
Цифрлар 1-15
Цифрлар 0,,9
24
Салық сомалары (ҚҚС)
Сандық
Цифрлар 1-15
Цифрлар 0,,9
25
Сатушы елінің коды (3-бөлім)
Сандық
Цифрлар 4
Цифрлар 0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕЭА – Еуразиялық экономикалық одақ;
СД – салық департаменті;
СБ – салық басқармасы;
ТН ВЭД ЕАЭС – Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы;
ҚҚС – қосылған құн салығы.
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Дара кәсіпкерлердің кірісі бойынша мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
1
СТН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2
ЖСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
3
МКД коды
Мәтіндік (2)
Цифрлар 0,,9
4
МКБ коды
Мәтіндік (4)
Цифрлар 0,,9
5
Кәсіпкерлік режимнің түрі
Мәтіндік (40)
Цифрлар 0,,9
6
Күнтізбелік жылдағы кіріс
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
7
Қызмет түрі (ЭҚЖЖ)
Мәтіндік (5)
Цифрлар0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
МКД – мемлекеттік кірістер департаменті;
МКБ – мемлекеттік кірістер басқармасы;
ЭҚЖЖ – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші коды.
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтарының кірістер жөніндегі мәліметтер

Сноска. Приложение 6 – в редакции совместного приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 07.06.2024 № 86 и Министра финансов РК от 14.06.2024 № 361.
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1
РНН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3
Код ДГД
Текстовой (2)
Цифры 0,,9
4
Код УГД
Текстовой (4)
Цифры 0,,9
5
Вид налогового режима
Текстовой (40)
Цифры 0,,9
6
Доходы
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
ДГД – департамент государственных доходов;
УГД – управление государственных доходов.
Приложение 7
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения о негативном воздействии на окружающую среду в разрезе видов выбросов, всего, в том числе в пределах установленного норматива, сверх установленного норматива
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1.
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2.
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3.
Признак снятия или приостановления деятельности
Числовой (1)
1 – снят с учета, 2 – деятельность приостановлена
4.
Дата снятия с учета
Текстовой (10)
ДД.ММ.
ГГГГГ.
5.
Фактический объем негативного воздействия на окружающую среду в пределах установленных нормативов (килограмм)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
6.
Фактический объем негативного воздействия на окружающую среду сверх установленных нормативов (килограмм)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
7.
Сумма исчисленной платы в пределах установленного норматива(тенге)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
8.
Сумма исчисленной платы сверх установленного норматива (тенге)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц).
ДД.ММ.ГГГГГ – день, месяц, год.
Приложение 8
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения об объемах водопользования, фактических платах за пользование водными ресурсами, всего, в том числе в пределах установленного норматива, сверх установленного норматива
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1.
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2.
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3.
Признак снятия или приостановления деятельности
Числовой (1)
1 – снят с учета, 2 – деятельность приостановлена
4.
Дата снятия с учета
Текстовой (10)
ДД.ММ.ГГГГ.
5.
Фактический объем водопользования за отчетный период (общая сумма, кубометры)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
6.
Объем водопользования сверх установленного лимита (кубометры)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
7.
Исчисленная сумма платы в пределах установленного лимита (тенге)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
8.
Сумма исчисленной платы сверх установленного лимита (тенге)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц.
ДД.ММ.ГГГГГ – день, месяц, год.
Приложение 9
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения о фактических платах за пользование земельными участками
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1.
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2.
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3.
Признак снятия или приостановления деятельности
Числовой (1)
1 – снят с учета, 2 – деятельность приостановлена
4.
Дата снятия с учета
Текстовой (10)
ДД.ММ.ГГГГ
5.
Сумма платы за пользование земельными участками (тенге)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
6.
Сумма платы за пользование земельными участками лицами, получившими участок недр на основании лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых (тенге)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
ДД.ММ.ГГГГГ – день, месяц, год.
Приложение 10
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения о фактических платах за лесные пользования
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3
Признак снятия или приостановления деятельности
Числовой (1)
1 – снят с учета, 2 – деятельность приостановлена
4
Дата снятия с учета
Текстовой (10)
ДД.ММ.ГГГГ
5
Фактические платы за лесные пользования (тенге)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц).
ДД.ММ.ГГГГГ – день, месяц, год.
Приложение 11
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения о фактических платах за пользование животным миром
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3
Признак снятия или приостановления деятельности
Числовой (1)
1 – снят с учета, 2 – деятельность приостановлена
4
Дата снятия с учета
Текстовой (10)
ДД.ММ.ГГГГ
5
Фактические платы за пользование животным миром (тенге)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц).
ДД.ММ.ГГГГГ – день, месяц, год.
Приложение 12
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения о фактических платах за использование особо охраняемых природных территорий республиканского значения
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1
ИИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2
БИН
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3
Признак снятия или приостановления деятельности
Числовой (1)
1 – снят с учета, 2 – деятельность приостановлена
4
Дата снятия с учета
Текстовой (10)
ДД.ММ.ГГГГ
5
Фактические платы за использование особо охраняемых природных территорий республиканского значения (тенге)
Числовой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц).
ДД.ММ.ГГГГГ – день, месяц, год.
Приложение 13
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения с чеков контрольно-кассовых машин

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 07.06.2024 № 86 және ҚР Қаржы министрінің 14.06.2024 № 361 бірлескен бұйрығымен.
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
р/с №
1
СТН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
1
2
БСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2
3
МКД коды
Мәтіндік (2)
Цифрлар 0,,9
3
4
МКБ коды
Мәтіндік (4)
Цифрлар 0,,9
4
5
Қолданылатын режим түрі
Мәтіндік (40)
Цифрлар 0,,9
5
6
Кірістер
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
6
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
МКД – мемлекеттік кірістер департаменті;
МКБ – мемлекеттік кірістер басқармасы.
Мемлекеттік кірістер органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
7-қосымша
Шығарындылар түрлері бөлінісінде қоршаған ортаға теріс әсер етуі жөніндегі мәліметтер, барлығы, оның ішінде белгіленген норматив шегінде, белгіленген нормативтен тыс
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
Ескертпе
1.
БСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2.
ЖСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
3.
Қызметті есептен шығару немесе тоқтата тұру белгісі
Мәтіндік (1)
Цифрлар
1,2
– есептен шығарылды, 2-қызметі тоқтатылып тұр
4.
Есептен шығарылған күні
Мәтіндік (10)
DDMMYYYY
5.
Белгіленген нормативтер шегіндегі қоршаған ортаға теріс әсер етуі жөніндегі мәліметтердің нақты көлемі (килограмм)
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
6.
Белгіленген нормативтерден тыс қоршаған ортаға теріс әсер етуі жөніндегі мәліметтердің нақты көлемі (килограмм)
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
7.
Белгіленген норматив шегінде есептелген төлем сомасы (теңге)
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
8.
Белгіленген нормативтен тыс есептелген төлем сомасы (теңге)
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін).
Мемлекеттік кірістер органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
8-қосымша
Су пайдалану көлемі, су ресурстарын пайдаланғаны үшін нақты төлем туралы мәліметтер, барлығы, оның ішінде белгіленген норматив шегінде, белгіленген нормативтен тыс
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
Ескертпе
1.
БСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2.
ЖСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
3.
Қызметті есептен шығару немесе тоқтата тұру белгісі
Сандық (1)
1 – есептен шығарылды, 2-қызметі тоқтатылып тұр
4.
Есептен шығарылған күні
Мәтіндік (10)
DDMMYYYY
5.
Есепті кезеңдегі суды пайдаланудың нақты көлемі (жалпы сомасы, текше метр)
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
6.
Белгіленген лимиттен асатын су пайдалану көлемі (текше метр)
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
7.
Белгіленген лимит шегінде есептелген төлем сомасы (теңге)
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
8.
Белгіленген лимиттен асатын есептелген төлем сомасы (теңге)
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін).
Мемлекеттік кірістер органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
9-қосымша
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін нақты төлемдер туралы мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
Ескертпе
1.
БСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2.
ЖСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
3.
Қызметті есептен шығару немесе тоқтата тұру белгісі
Сандық (1)
1 – есептен шығарылды, 2-қызметі тоқтатылып тұр
4.
Есептен шығарылған күні
Мәтіндік (10)
DDMMYYYY
5.
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем сомасы (теңге)
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
6.
Қатты пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге арналған лицензия негізінде жер қойнауы учаскесін алған тұлғалардың жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем сомасы (теңге)
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін).
Мемлекеттік кірістер органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Орманды пайдаланғаны үшін нақты төлемдер туралы мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
Ескертпе
1
БСН
Мәтіндік(12)
Цифрлар 0,,9
2
ЖСН
Мәтіндік(12)
Цифрлар 0,,9
3
Қызметті есептен шығару немесе тоқтата тұру белгісі
Сандық (1)
1 – есептен шығарылды, 2-қызметі тоқтатылып тұр
4
Есептен шығарылған күні
Мәтіндік(10)
DDMMYYYY
5
Орманды пайдаланғаны үшін нақты төлемдер (теңге)
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін).
Мемлекеттік кірістер органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
11-қосымша
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін нақты төлемдер туралы мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
Ескертпе
1
БСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2
ЖСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
3
Қызметті есептен шығару немесе тоқтата тұру белгісі
Сандық (1)
1 – есептен шығарылды, 2-қызметі тоқтатылып тұр
4
Есептен шығарылған күні
Мәтіндік (10)
DDMMYYYY
5
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін нақты төлемдер (теңге)
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін).
Мемлекеттік кірістер органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
12-қосымша
Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін нақты төлемдер туралы мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
Ескертпе
1
БСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
2
ЖСН
Мәтіндік (12)
Цифрлар 0,,9
3
Қызметті есептен шығару немесе тоқтата тұру белгісі
Сандық (1)
1 – есептен шығарылды, 2-қызметі тоқтатылып тұр
4
Есептен шығарылған күні
Мәтіндік (10)
DDMMYYYY
5
Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін нақты төлемдер (теңге)
Сандық (12)
Цифрлар 0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін).
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Бақылау-касса машиналарының чектерінен мәліметтер

Сноска. Приложение 13 – в редакции совместного приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 07.06.2024 № 86 и Министра финансов РК от 14.06.2024 № 361.
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1.
ИИН/БИН
Текстовой (без ограничений)
2.
Наименование налогоплательщика
Текстовой (без ограничений)
3.
Адрес места использования ККМ
Текстовой ( без ограничений)
4.
Наименование товара, работы, услуги
Текстовой (без ограничений)
5.
Количество приобретаемого товара, работ, услуг, единицу их измерения
Числовой (без ограничений) (float)
6.
Цена товара, работы, услуги за единицу
Числовой (без ограничений)(float)
7.
Дата и время совершения покупки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Текстовой (без ограничений)
DD.MM.YYYYНН.ММ
8.
Общая сумма продажи товара, работы, услуги
Числовой (без ограничений) (float)
9.
Штрих-код
String(без ограничений) (float)
10.
Внутренний идентификатор чека
Текстовой (без ограничений)
check_id
11.
Дата и время трансфера в ОФД
Текстовой (без ограничений)
DD.MM.YYYYНН.ММ
12.
Условие применения скидки на проданный товар,работу, услугу
Булеан
True/False
13.
Регистрационный номер ККМ в налоговом органе
Текстовой (без ограничений)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
ККМ – контрольно-кассовая машина;
ОФД – оператор фискальных данных.
Приложение 14
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения по сопроводительным накладным на товары (СНТ)
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1
Раздел А. Общий раздел
Текстовой-цифровой (12)
Цифры 0,,9
2
Раздел В. Реквизиты поставщика
Текстовой-цифровой (12)
Цифры 0,,9
3
Раздел С. Реквизиты получателя
Текстовой-цифровой (12)
Цифры 0,,9
4
Раздел D. Реквизиты грузоотправителя и грузополучателя
Текстовой-цифровой (12)
Цифры 0,,9
5
Раздел D1. Дополнительные сведения
Текстовой-цифровой (12)
Цифры 0,,9
6
Раздел Е. Сведения по перевозке
Текстовой-цифровой (12)
Цифры 0,,9
7
Раздел F. Договор (контракт) на поставку товара
Текстовой-цифровой (12)
Цифры 0,,9
8
Раздел F1. Договор (контракт) в рамках УСД/СРП
Текстовой-цифровой (12)
Цифры 0,,9
9
Раздел G1. Данные по товарам
Текстовой-цифровой (12)
Цифры 0,,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
УСД – участник совместной деятельности;
СРП – соглашение о разделе продукции.
Приложение 15
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения из информационной системы "Электронные счета-фактуры"

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 07.06.2024 № 86 және ҚР Қаржы министрінің 14.06.2024 № 361 бірлескен бұйрығымен.
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Форматы
Ескертпе
1
ЖСН/БСН
Мәтіндік (шектеусіз)
0,,12 цифр
2
Салық төлеушінің атауы
Мәтіндік (шектеусіз)
3
БКМ пайдалану орнының мекенжайы
Мәтіндік (шектеусіз)
4
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы
Мәтіндік (шектеусіз)
5
Сатып алынатын тауардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің саны, олардың өлшем бірлігі
Сандық (шектеусіз) (float)
6
Тауар, жұмыс, қызмет бірлігінің бағасы
Сандық (шектеусіз) (float)
7
Тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету күні мен уақыты
Мәтіндік (шектеусіз)
DD.MM.YYYYНН.ММ
8
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатудың жалпы сомасы
Сандық (шектеусіз) (float)
9
Штрих-код
String (без ограничений) (float)
10
Чектің ішкі сәйкестендіргіші
Мәтіндік (шектеусіз)
check_id
11
ФДО-ға аудару күні мен уақыты
Мәтіндік(шектеусіз)
DD.MM.YYYYНН.ММ
12
Сатылған тауарға, жұмысқа, қызметке жеңілдікті қолдану шарттары
Булеан
True/False
13
Салық органында БКМ тіркелген нөмірі
Мәтіндік (шектеусіз)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
БКМ – бақылау-касса машинасы;
ФДО – Фискалдық деректер операторы.
Мемлекеттік кірістер органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
14-қосымша
Тауарларға ілеспе жүкқұжаттар (ТІЖ) бойынша мәліметтер
р/с №
Атрибут
Типі (мөлшері)
Формат
Ескертпе
1
А Бөлімі. Жалпы бөлім
Мәтіндік-цифрлық (12)
Цифрлар 0,,9
2
В Бөлімі.
Өнім берушінің деректемелері
Мәтіндік- цифрлық (12)
Цифрлар 0,,9
3
С Бөлімі.Алушының деректемелері
Мәтіндік- цифрлық (12)
Цифрлар 0,,9
4
D Бөлімі. Жүк жөнелтушінің және жүк алушының деректемелері
Мәтіндік- цифрлық (12)
Цифрлар 0,,9
5
D1 Бөлім. Қосымша мәліметтер
Мәтіндік- цифрлық (12)
Цифрлар 0,,9
6
Е Бөлімі.Тасымалдау бойынша мәліметтер
Мәтіндік- цифрлық (12)
Цифрлар 0,,9
7
F Бөлімі.Тауарды жеткізуге арналған шарт (келісімшарт)
Мәтіндік- цифрлық (12)
Цифрлар 0,,9
8
F1 Бөлімі. БҚҚ/ӨБК шеңберіндегі шарт (келісімшарт)
Мәтіндік- цифрлық (12)
Цифрлар 0,,9
9
G1 Бөлімі.Тауарлар бойынша деректер
Мәтіндік- цифрлық (12)
Цифрлар 0,,9
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҚҚ – бірлескен қызметке қатысушы;
ӨБК – өнімді бөлу туралы келісім.
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
15-қосымша
"Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесінен мәліметтер

Сноска. Приложение 15 – в редакции совместного приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 07.06.2024 № 86 и Министра финансов РК от 14.06.2024 № 361.
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
Примечание
1.
БИН поставщика
Текстовый (12)
Цифры 0,,12
2.
БИН структурного подразделения юридического лица
Текстовый (12)
Цифры 0,,12
3.
Наименование поставщика
Текстовый (n)
4.
Адрес места местонахождения поставщика
Текстовый
5.
БИН получателя товара, работы, услуги
Текстовый (12)
Цифры 0,,12
6.
Наименование получателя товара, работы, услуги
Текстовый (n)
7.
Код страны получателя товара, работы, услуги
Текстовый (2)
8.
Адрес местонахождения получателя товара, работы, услуги
Текстовый
9.
Пункт назначения
Текстовый
10.
Код валюты
Текстовый (3)
11.
Курс валюты

Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 07.06.2024 № 86 және ҚР Қаржы министрінің 14.06.2024 № 361 бірлескен бұйрығымен.
р/с №
Атрибут
Типі (өлшемі)
Форматы
Ескертпе
1
Өнім берушінің БСН-і
Мәтіндік (12)
0,,12 цифр
2
Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің БСН-і
Мәтіндік (12)
0,,12 цифр
3
Өнім берушінің атауы
Мәтіндік (n)
4
Өнім берушінің орналасқан жерінің мекенжайы
Мәтіндік
5
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті алушының БСН-і
Мәтіндік (12)
0,,12 цифр
6
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті алушының атауы
Мәтіндік (n)
7
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті алушы елдің коды
Мәтіндік (2)
8
Тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жерінің мекенжайы
Мәтіндік
9
Межелі пункт
Мәтіндік
10
Валюта коды
Мәтіндік (3)
11
Валюта бағамы

Числовой (4,1)
12.
Признак происхождения товара, работ, услуг
Числовой (1)
13.
Наименование товара, работ, услуг
Текстовый (40)
14.
Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)
Числовой (10)
15.
Единица измерения
Числовой (3)
Текстовый (40)
16.
Количество (объем) товара, работ, услуг
Числовой (6,1)
17.
Цена (тариф) за единицу товара, работы, услуги без косвенных налогов
Числовой (12,1)
18.
Дата совершения оборота
Текстовый (10)
DDMMYYYY
19.
Стоимость товаров, работ, услуг без косвенных налогов
Числовой (12,1)
20.
Стоимость товаров, работ, услуг с учетом косвенных налогов
Числовой (12,1)
21.
Категория поставщика (STATUS_SELLER)
Текстовый (без ограничений)
22.
Регистрационный номер электронной счет-фактуры
Текстовый
String
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
ТН ВЭД ЕАЭС – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Приложение 16
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения о сумме индивидуального подоходного налога работников и обязательных пенсионных взносов физических лиц по юридическим лицам, филиалам и представительствам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам
Сноска. Приложение 16 – в редакции совместного приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 07.06.2024 № 86 и Министра финансов РК от 14.06.2024 № 361.
№ п/п
Атрибут
Тип (размер)
Формат
1.
ИИН (работодателя)
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
2.
БИН (работодателя)
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
3.
ИИН физического лица (работника)
Текстовой (12)
Цифры 0,,9
4.
Код УГД
Текстовой (4)
Цифры 0,..,9
5.
Сумма индивидуального подоходного налога в первом месяце квартала
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
6.
Сумма индивидуального подоходного налога во втором месяце квартала
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
7.
Сумма индивидуального подоходного налога в третьем месяце квартала
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
8.
Сумма обязательных пенсионных взносов в первом месяце квартала
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
9.
Сумма обязательных пенсионных взносов во втором месяце квартала
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
10.
Сумма обязательных пенсионных взносов в третьем месяце квартала
Числовой (9)
Цифры 0,..,9
11.
Адрес фактический
Текстовой
Цифры 0,..,9
12.
Контактные данные
Числовой
Цифры 0,..,9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц);
УГД – Управление государственных доходов.
Приложение 17
к Правилам представления
органами государственных
доходов в Бюро национальной
статистики Агентства по
стратегическому планированию
и реформам Республики
Казахстан сведений,
составляющих налоговую тайну,
без получения письменного
разрешения налогоплательщика
(налогового агента) и
конфиденциальной информации
Сведения из базы данных внешней торговли
№ п/п
наименование поля
формат
№ графы ДТ
содержание поля
тип
длина
1
nd
c
20
a
регистрационный номер ДТ
2
g011
c
2
1
направление перемещения товара
3
КАТО
c
2
код КАТО отправителя/получателя
4
g11
c
2
11
код торгующей страны
5
g15
c
17
15
страна отправления
6
g15а
с
2
15
код страны отправления
7
g17а
с
2
17
код страны назначения
8
g17b
c
17
17
страна назначения
9
stran
c
2
код страны импорта/экспорта
10
g212
с
2
21
код страны принадлежности транспорта
11
g24
с
3
24
характер сделки
12
g251
с
2
25
вид транспорта на границе
13
g29
c
5
29
код таможни на границе
14
g312
с

Сандық (4,1)
12
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің шығу белгісі
Сандық (1)
13
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы
Мәтіндік (40)
14
Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)
Сандық (10)
15
Өлшем бірлігі
Сандық (3)
Мәтіндік (40)
16
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің саны (көлемі)
Сандық (6,1)
17
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің жанама салықсыз бірлігінің бағасы (тарифі)
Сандық (12,1)
18
Айналым жасалған күн
Мәтіндік (10)
DDMMYYYY
19
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің жанама салықсыз құны
Сандық (12,1)
20
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің жанама салықты есепке алғанда құны
Сандық (12,1)
21
Жеткізушінің санаты (STATUS_SELLER)
Мәтіндік (шектеусіз)
22
Электрондық шот-фактураның тіркеу нөмірі
Мәтіндік
String
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
ЕАЭО СЭҚ ТН - Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
Мемлекеттік кірістер
органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросына
салық төлеушінің (салық
агентінің) жазбаша рұқсатын
алмастан салықтық құпияны
құрайтын мәліметтерді және
құпия ақпаратты ұсыну
қағидаларына
16-қосымша
Заңды тұлғалар, филиалдар мен өкілдіктер, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары жұмыскерлерінің жеке табыс салығының және жеке тұлғалардың міндетті зейнетақы жарналарының сомасы туралы мәліметтер
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 07.06.2024 № 86 және ҚР Қаржы министрінің 14.06.2024 № 361 бірлескен бұйрығымен.
р/с
Атрибут
Типі
Форматы
1
ЖСН (жұмыс беруші)
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
2
БСН (жұмыс беруші)
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
3
Жеке тұлғаның (қызметкердің) ЖСН
Мәтіндік (12)
0,,9 цифр
4
МКБ коды
Мәтіндік (4)
0,..,9 цифр
5
Тоқсанның бірінші айындағы жеке табыс салығының сомасы
Сандық (9)
0,..,9 цифр
6
Тоқсанның екінші айындағы жеке табыс салығының сомасы
Сандық (9)
0,..,9 цифр
7
Тоқсанның үшінші айындағы жеке табыс салығының сомасы
Сандық (9)
0,..,9 цифр
8
Тоқсанның бірінші айындағы міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
Сандық (9)
0,..,9 цифр
9
Тоқсанның екінші айындағы міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
Сандық (9)
0,..,9 цифр
10
Тоқсанның үшінші айындағы міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
Сандық (9)
0,..,9 цифр
11
Нақты мекенжайы
Мәтіндік
0,..,9 цифр
12
Байланыс деректері
Сандық
0,..,9 цифр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін);
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
МКБ - Мемлекеттік кірістер басқармасы.
Мемлекеттік кірістер органдарының
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросына салық
төлеушінің (салық агентінің)
жазбаша рұқсатын алмастан
салықтық құпияны құрайтын
мәліметтерді және құпия
ақпаратты ұсыну қағидаларына
17-қосымша
Сыртқы сауда дерекқорынан мәліметтер
р/с №
Өріс атауы
форматы
ТД бағанының №
Өріс мазмұны
типі
ұзындығы
1
nd
c
20
a
ТД тіркеу нөмірі
2
g011
c
2
1
тауарды өткізу бағыты
3
КАТО
c
2
жіберуші/алушы ӘАОЖ коды
4
g11
c
2
11
сауда елінің коды
5
g15
c
17
15
шығу елі
6
g15а
с
2
15
жөнелту елінің коды
7
g17а
с
2
17
баратын елдің коды
8
g17b
c
17
17
баратын ел
9
stran
c
2
импорт/экспорт елінің коды*
10
g212
с
2
21
көлікке тиесілі елдің коды
11
g24
с
3
24
мәміленің сипаты
12
g251
с
2
25
шекарадағы көлік түрі
13
g29
c
5
29
шекарадағы кеден коды
14
g312
с

Сноска. Приложение 2 – в редакции совместного приказа и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 07.06.2024 № 86 и Министра финансов РК от 14.06.2024 № 361.
№ п/п
Наименование сведений,
составляющих налоговую тайну
1.
Сведения о численности наемных работников по юридическим лицам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам
2.
Сведения об уплаченных суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц
3.
Сведения об уплаченных суммах социальных отчислений и отчислений в пенсионный фонд в разрезе индивидуальных предпринимателей и юридических лиц
4.
Сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС (из сведений по заявлениям о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступающих от налоговых органов государств-членов ЕАЭС) и импорте товаров с территории государств-членов ЕАЭС из формы заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00)
5.
Сведения по доходу индивидуальных предпринимателей
6.
Сведения по доходам юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, крестьянских или фермерских хозяйств
7.
Сведения о негативном воздействии на окружающую среду в разрезе видов выбросов, всего, в том числе в пределах установленного норматива, сверх установленного норматива
8.
Сведения об объемах водопользования, фактических платах за пользование водными ресурсами, всего, в том числе в пределах установленного норматива, сверх установленного норматива
9.
Сведения о фактических платах за пользование земельными участками
10.
Сведения о фактических платах за лесные пользования
11.
Сведения о фактических платах за пользование животным миром
12.
Сведения о фактических платах за использование особо охраняемых природных территорий республиканского значения
13.
Сведения с чеков контрольно-кассовых машин
14.
Сведения по сопроводительным накладным на товары (СНТ)
15.
Сведения из информационной системы "Электронные счета-фактуры"
16.
Сведения о сумме индивидуального подоходного налога работников и обязательных пенсионных взносов физических лиц по юридическим лицам, филиалам и представительствам, индивидуальным предпринимателям, крестьянским или фермерским хозяйствам
17.
Сведения из базы данных внешней торговли
18.
Сведения по балансу предприятий, расходам и доходам
19.
Сведения об экспорте товаров на территорию государств-членов ЕАЭС (из сведений информационной системы "Электронные счета-фактуры")
20.
Сведения из справочника контрольно-кассовых машин
21.
Сведения по расходам индивидуальных предпринимателей
22.
Сведения по расходам юридических лиц
23.
Платежи за пользование природными ресурсами в отчетном году (включая суммы поступлений в Национальный фонд)
24.
Справочник по источникам ОФД
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
ОФД – оператор фискальных данных.

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 07.06.2024 № 86 және ҚР Қаржы министрінің 14.06.2024 № 361 бірлескен бұйрығымен.
р/с №.
Салықтық құпияны құрайтын мәліметтердің атауы
1
Заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша жалдамалы жұмыскерлер саны туралы мәліметтер
2
Дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде төленген салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің сомасы туралы мәліметтер
3
Дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар бөлінісінде төленген әлеуметтік аударымдар және зейнетақы қорына аударымдар сомасы туралы мәліметтер
4
ЕЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына тауарлардың экспорты (ЕАЭО мүше мемлекеттердің салық органдарынан алынған тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер бойынша мәліметтерден) және тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш нысанынан (328.00 нысаны) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарлардың импорты туралы мәліметтер
5
Дара кәсіпкерлердің кірістері туралы мәліметтер
6
Заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтарының кірістер жөніндегі мәліметтер
7
Шығарындылар түрлері бөлінісінде, қоршаған ортаға теріс әсер еткені, оның ішінде белгіленген норматив шегінде, белгіленген нормативтен асып кеткені туралы мәліметтер, барлығы
8
Суды пайдалану көлемі, су ресурстарын пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар, оның ішінде белгіленген норматив шегінде, белгіленген нормативтен асып кеткені туралы мәліметтер, барлығы
9
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар туралы мәліметтер
10
Орманды пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар туралы мәліметтер
11
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар туралы ақпарат
12
Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін нақты төлемақылар туралы мәліметтер
13
Бақылау-касса машиналарының чектерінен мәліметтер
14
Тауарларға ілеспе жүкқұжаттар (ТІЖ) туралы мәліметтер
15
"Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесінен ақпарат
16
Заңды тұлғалар, филиалдар мен өкілдіктер, дара кәсіпкерлер, шаруа немесе фермер қожалықтары бойынша қызметкерлердің жеке табыс салығының және жеке тұлғалардың міндетті зейнетақы жарналарының сомасы туралы мәліметтер
17
Сыртқы сауданың деректер базасынан мәліметтер
18
Кәсіпорындардың балансы, шығыстар мен кірістер туралы мәліметтер
19
ЕАЭО мүше мемлекеттерінің аумағына тауарлардың экспорты туралы мәліметтер ("Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтен)
20
Бақылау-касса машиналарының анықтамалығынан мәліметтер
21
Дара кәсіпкерлердің шығыстары бойынша мәліметтер
22
Заңды тұлғалардың шығыстары бойынша мәліметтер
23
Есепті жылы табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшін төлемдер (Ұлттық қорға түсім сомасын қоса алғанда)
24
ФДО көздері бойынша анықтамалық
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ;
ФДО – фискалдық деректер операторы.