Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима поселка Ленинский"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 19 апреля 2022 года № 551/2. Отменено постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 12 февраля 2024 года № 162/1
Сноска. Отменено постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.02.2024 № 162/1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 31, пунктом 8 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 01 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение Государственного учреждения "Аппарат акима поселка Ленинский" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Отменить постановление акимата города Павлодара от 20 мая 2021 года № 945/4 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима поселка Ленинский".
3. Государственному учреждению "Аппарат акима поселка Ленинский" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Иманзаипова Е. Б.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара А. Байханов
Утверждено
постановлением акимата
города Павлодара
от "19" апреля 2022 года
№ 551/2
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима поселка Ленинский"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Ленинский" (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима поселка Ленинский (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2. Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативно-правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3. Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.

"Ленин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 19 сәуірдегі № 551/2 қаулысы. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 12 ақпандағы № 162/1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 12.02.2024 № 162/1 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, 37-бабы 8-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ленин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Павлодар қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 20 мамырдағы "Ленин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" № 945/4 қаулысының күші жойылсын.
3. "Ленин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес, осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысы Е. Б. Иманзаиповқа жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі А. Байханов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "19" сәуір
№ 551/2 қаулысымен
бекітілген
"Ленин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Ленин кенті әкімінің аппараты" (бұдан әрі - әкім аппараты) мемлекеттік мекемесі Ленин кенті әкімінің (бұдан әрі - әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкім аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы әкім аппараты туралы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкім аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі мен қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан.
6. Аппарат акима по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя, и другими актами согласно закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан"
7. Структура и лимит штатной численности Аппарат акима утверждаются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" №1324 от 15.12.2004 года.
8. Полное наименование аппарата акима на государственном языке: "Ленин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Ленинский".
Местонахождение аппарата акима: Республика Казахстан, 140015, Павлодарская область, город Павлодар, поселок Ленинский, улица Макаренко, строение 3А.
Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима поселка Ленинский":
понедельник - пятница с 900 час. до 1830 час., обеденный перерыв с 1300 час. до 1430 час., выходные дни: суббота - воскресенье.
9. Финансирование деятельности Аппарата акима осуществляется из местного бюджета в соответствии законодательством Республики Казахстан.
10. Аппарату акима запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей являющихся полномочиями аппарата акима.
Если аппарату акима законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия аппарата акима поселка
11. Задачи:
информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения;
обеспечение деятельности акима по реализации государственной политики на подведомственной территории;
взаимодействие акима с другими государственными органами, организациями и гражданами.
Полномочия:
1) права:
проводит инвентаризацию жилищного фонда;
организует по согласованию с акимом города Павлодара и собранием местного сообщества снос аварийного жилья села;
оказывает содействие микрокредитованию сельского населения в рамках программных документов системы государственного планирования;
осуществляет иные полномочия установленные Конституцией Республики Казахстан, законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, принимаемые Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящим центральным государственными органом по отношению к нему.

4. Әкім аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкім аппараты егер Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес уәкілеттілік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Әкім аппараты өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес басшының бұйрықтарымен және басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Әкім аппаратының құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" 15.12.2004 жылғы №1324 қаулысына сәйкес бекітіледі.
8. Әкім аппаратының мемлекеттік тілдегі толық атауы "Ленин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Ленинский".
Әкім аппаратының орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 140015, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Ленин кенті, Макаренко көшесі, 3А-құрылыс.
"Ленин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі – жұма күндері сағат 900-ден 1830-ға дейін, түскі үзіліс сағат 1300-ден 1430-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
9. Әкім аппаратының қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
10. Әкім аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен әкім аппаратының құзыреті болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер әкім аппаратына заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі, Қазақстан Республикасының заңнамасымен басқасы белгіленбеген жағдайда.
2 тарау. Кент әкімі аппаратының міндеттері мен өкілеттігі
11. Міндеттері:
әкім қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу;
ведомстволық бағынысты аумақта мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша әкімнің қызметін қамтамасыз ету;
әкімнің басқа мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара іс-қимылы.
Өкілеттілігі:
1) құқықтары:
тұрғын үй қорын түгендеу;
Павлодар қаласы әкімінің және жергілікті қоғамдастық жиналысының келісімімен ауылдағы апаттық жағдайдағы үйлерді құлатуды ұйымдастырады;
мемлекеттік жоспарлау жүйесінің бағдарламалық құжаттар шеңберінде ауыл түрғындарына шағын несие беруде көмек көрсетеді;
Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының заңдарында және өзге де нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген, Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, оған қатысты жоғары тұрған орталық мемлекеттік орган қабылдайтын өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.

12. Руководство аппарат акима осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Аппарат акима поселка Ленинский" задач и осуществление им своих полномочий.
13. Аким имеет заместителя акима в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия акима:
организует работу аппарата акима, осуществляет руководство его деятельностью;
рассматривает решения, принятые на сходе местного сообщества или собрания местного сообщества, обеспечивает их исполнение;
принимает работников по трудовому договору за счет экономии бюджетных средств и (или) поступлений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
составляет и утверждает сводный план поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) остающихся в их распоряжении, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
проводит инвентаризацию жилищного фонда;
организует по согласованию с акимом города Павлодара и собранием местного сообщества снос аварийного жилья поселка;
оказывает содействие микрокредитованию сельского населения в рамках программных документов системы государственного планирования;
Аким определяет обязанности и полномочия заместителя акима в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
Аким обеспечивает соблюдение сотрудниками аппарата акима норм этики государственных служащих.
осуществляет иные полномочия, предусмотренные действующим законодательством;
Исполнение полномочий Акима села в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество аппарата акима поселка
15. Аппарат акима может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
16. Имущество, закрепленное за аппаратом акима относится к коммунальной собственности поселка.
17. Аппарат акима по согласованию с собранием местного сообщества может отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение аппарата акима поселка

12. Әкім аппаратына басшылықты "Ленин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның өкілеттігін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
13. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкім әкімнің орынбасарына ие.
14. Әкімнің өкілеттігі:
Әкім аппаратының жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылық етуді іске асырады;
жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында қабылданған шешімдерді қарастырады, олардың орындалуын қамтамасыз етеді;
бюджет қаражатын үнемдеудің және (немесе) Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасында көзделген түсімдердің есебінен еңбек шарты бойынша қызметкерлерді қабылдайды;
мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының жиынтық жоспарын Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жасайды және бекітеді;
тұрғын үй қорын түгендеуді жүргізеді;
Павлодар қаласы әкімімен және жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісу бойынша кенттiң авариялық тұрғын үйлерін бұзуды ұйымдастырады;
мемлекеттік жоспарлау жүйесінің бағдарламалық құжаттары аясында ауыл халқына шағын несие беруге жәрдем көрсетеді;
Әкім Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес әкім орынбасарының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
Әкім аппараты қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілер этикасының нормаларын сақтауын әкім қамтамасыз етеді
қолданыстағы заңнамада көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
Ауыл әкімі болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4 тарау. Кент әкімі аппаратының мүлкі
15. Әкім аппараты заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкін.
Әкім аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлiк, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
16. Әкім аппаратына бекітілген мүлік кенттің коммуналдық меншігіне жатады.
17. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, әкім аппараты жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісу бойынша бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті иеліктен шығаруы немесе оған өзгеше тәсілмен билік етуі мүмкін.
5 тарау. Кент әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату

18. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
19. Аппарат акима поселка имеет следующие организации, находящихся в ведении:
Государственное коммунальное казенное предприятие "Дом культуры имени Жаяу Мусы";
Государственное коммунальное казенное предприятие "Физкультурно-оздоровительный комплекс" "SUNQAR" поселка Ленинский".

18. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
19. Кент әкімі аппаратының қарамағында мынадай ұйымдар бар:
"Жаяу Мұса атындағы Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
"Ленин кентінің "SUNQAR" дене шынықтыру-сауықтыру кешені" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.