Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 16 мая 2022 года № 774/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов города Павлодара" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов города Павлодара" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Беготаеву К. К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого опубликования.
Аким города Павлодара А. Байханов
Утверждено
постановлением акимата
города Павлодара от
"16" мая 2022 года
№ 774/2
Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов города Павлодара"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Павлодара" (далее – ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара") является государственным органом акимата города Павлодара Республики Казахстан, осуществляющий межотраслевую координацию в сфере экономики, бюджетного планирования, разработки стратегических программных документов и исполнения бюджета города.
2. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.

"Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 16 мамырдағы № 774/2 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ. Қ. Беготаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі А. Байханов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "16" мамыр
№ 774/2 қаулысымен
бекітілген
"Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ) экономика, бюджеттік жоспарлау, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және қала бюджетін атқару саласындағы салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Павлодар қаласы әкімдігінің мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік -құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" вступает в гражданские правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" может выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара".
8. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара": Республика Казахстан, 140000, Павлодарская область, город Павлодар, улица Каирбаева, 32.
10. Режим работы ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара":
понедельник – пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота – воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Павлодара".
12. Учредителем государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Павлодара" является государство в лице акимата города Павлодара Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара".
14. Финансирование деятельности ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения.
Если ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
16. Задачи:
- реализация государственной политики, направленной на эффективное планирование и исполнение бюджета города, ведение бюджетного учета и отчетности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 140000, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32.
10. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Павлодара".
12. Мемлекет Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігі атынан "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ құрылтайшы құжаты болып табылады.
14. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.
15. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен мемлекеттік мекеменің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
16. Мақсаттары:
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қала бюджетін тиімді жоспарлау мен атқаруға, бюджеттік есепке алу мен есептілікті жүргізуге бағытталған мемлекеттік саясатты іске асыру.

17. Полномочия:
1) права:
- координация деятельности администраторов бюджетных программ, финансируемых из бюджета города, по вопросам социально-экономического развития города Павлодара, разработки стратегических и программных документов и исполнении бюджета;
вносить на рассмотрение акимата и акима города Павлодара предложения:
- по приоритетным направлениям социально-экономического развития города Павлодара;
- об изменениях в принятые акты или отмене актов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, препятствующих реализации программ развития города Павлодара;
- запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанными с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара";
- давать юридическим лицам, финансируемым из бюджета города рекомендации о необходимости устранения нарушений бюджетного законодательства Республики Казахстан;
- представлять интересы ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" в государственных органах, судах;
- заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции;
2) обязанности:
- обеспечивать соблюдение и защиту прав, свобод и законных интересов граждан и юридических лиц;
- осуществлять полномочия в пределах предоставленных ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" прав в соответствии с законодательством РК и настоящим Положением;
- обеспечивать исполнение бюджета, ориентированного на достижение прямых и конечных результатов;
- координировать ведение бухгалтерского и бюджетного учета, финансовой и бюджетной отчетности по исполнению бюджета города;
- осуществлять единую государственную финансовую политику города Павлодара;
- вести мониторинг и сбор предложений по определению объемов поступления в бюджет города и использования средств с учетом приоритетности, в соответствии с задачами социально-экономического развития города Павлодара;
- эффективное использование электронного документооборота.
18. Функции:
1) разработка социально-экономического паспорта, проведение анализа и подготовка информации социально-экономического положения города Павлодара;
2) мониторинг исполнения бюджетных программ администраторами;
3) разработка экономических заключений, на предмет экономической целесообразности инвестиционных проектов, их влияния на экономику города и соответствия стратегическим и программным документам, подготовленные на основании экспертизы и технико-экономического обоснования бюджетных инвестиционных проектов и проектов Государственно-частного партнерства;

17. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
- Павлодар қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуы, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу және бюджеттің атқарылуы мәселелері бойынша қала бюджетінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қызметін үйлестіру;
Павлодар қаласы әкімдігінің және әкімінің қарауына:
- Павлодар қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының басым бағыттары бойынша;
- қабылданған актілерге өзгерістер енгізу немесе Павлодар қаласының даму бағдарламаларын іске асыруға кедергі келтіретін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар актілерінің күшін жою туралы ұсыныстар енгізу;
- келісім бойынша мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, кәсіпорындардан, лауазымды тұлғалар мен азаматтардан белгіленген тәртіпте "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер жөнінде ақпарат сұрату және алу;
- қала бюджетінен қаржыландырылатын заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасы бюджет заңнамасының бұзылуын жою қажеттігі туралы ұсынымдар беру;
- мемлекеттік органдарда, соттарда "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ мүддесін білдіру;
- өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
2) міндеттері:
- азаматтар мен заңды тұлғалардың құқықтарының, бостандықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын және қорғалуын қамтамасыз ету;
- ҚР заңнамасына және осы Ережеге сәйкес "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ берілген құқықтар шегінде өкілеттілікті жүзеге асыру;
- тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізуге бағдарланған бюджеттің атқарылуын қамтамасыз ету;
- қала бюджетінің атқарылуы бойынша бухгалтерлік және бюджеттік есептің, қаржылық және бюджеттік есептіліктің жүргізілуін үйлестіру;
- Павлодар қаласының бірыңғай мемлекеттік қаржы саясатын жүзеге асыру;
- Павлодар қаласының әлеуметтік-экономикалық даму міндеттеріне сәйкес басымдықты ескере отырып, қала бюджетіне түсетін түсімдердің көлемдерін айқындау және қаражатты пайдалану бойынша ұсыныстарды мониторингілеу және жинау;
- электрондық құжат айналымын тиімді пайдалану.
18. Функциялары:
1) әлеуметтік-экономикалық паспортты әзірлеу, Павлодар қаласының әлеуметтік-экономикалық ахуалына талдау жүргізу және ақпарат дайындау;
2) әкімшілердің бюджеттік бағдарламаларды орындауын мониторингілеу;
3) бюджеттік инвестициялық жобалардың және Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының сараптамасы мен техникалық-экономикалық негіздемесінің негізінде дайындалған инвестициялық жобалардың экономикалық орындылығы, олардың қала экономикасына әсері және стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға сәйкестігі тұрғысынан экономикалық қорытындылар әзірлеу;

4) подготовка и предоставление информации о ходе реализации Программы развития города Павлодара на постоянную комиссию, акимат и сессию городского маслихата;
5) проведение согласований проектов актов акимата и акима города на соответствие планам и программам экономического, социального развития города;
6) мониторинг реализации бюджетных инвестиционных проектов;
7) осуществление совместно с управлением государственных доходов по городу Павлодар прогнозирования доходов бюджета города на предстоящий трехлетний период;
8) разработка основных направлений бюджетной политики города Павлодара на предстоящий трехлетний период;
9) осуществление методологического руководства по планированию бюджета города;
10) подготовка проектов постановлений акимата города и решений сессий городского маслихата при утверждении, внесении изменений, дополнений, уточнений бюджета, программ развития города Павлодара и другим вопросам в пределах компетенции;
11) осуществление планирования и учета резервов местного исполнительного органа города;
12) оказание государственной услуги "О предоставлении мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты";
13) разработка проекта городского бюджета на плановый период и внесение предложений по уточнению, корректировке городского бюджета на соответствующий финансовый год;
14) оказание содействия экономическому развитию города в рамках программы "Развитие регионов";
15) осуществление взаимодействия с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара";
16) организация исполнения актов акимата и акима города Павлодара его поручений;
17) установление и постоянное развитие связей с общественностью, в том числе через средства массовой информации;
18) разработка перспективных и текущих планов деятельности ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара";
19) организация исполнения и осуществление мониторинга бюджета города;
20) составление, утверждение и ведение сводного плана финансирования по обязательствам, сводного плана поступлений и финансирования по платежам по бюджету города, и внесение в них дополнений и изменений;
21) согласование сводных планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями города товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;

4) қалалық мәслихаттың тұрақты комиссиясына, сессиясына және әкімдікке Павлодар қаласының даму бағдарламасын іске асыру барысы туралы ақпарат дайындау және ұсыну;
5) қала әкімдігі мен әкімі актілерінің жобаларын қаланың экономикалық, әлеуметтік даму жоспарлары мен бағдарламаларына сәйкестігіне келісуді жүргізу;
6) бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға мониторинг жүргізу;
7) Павлодар қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасымен бірлесіп алдағы үш жылдық кезеңге арналған қала бюджетінің кірістерін болжауды жүзеге асыру;
8) Павлодар қаласының алдағы үш жылдық кезеңге арналған бюджеттік саясатының негізгі бағыттарын әзірлеу;
9) қала бюджетін жоспарлау бойынша әдіснамалық басшылықты жүзеге асыру;
10) Павлодар қаласының бюджетін, даму бағдарламаларын бекіту, өзгерістер, толықтырулар енгізу, нақтылау кезінде және өз құзыреті шегінде басқа да мәселелер бойынша қала әкімдігі қаулыларының және қалалық мәслихат сессиялары шешімдерінің жобаларын дайындау;
11) қала жергілікті атқарушы органының резервін жоспарлауды және есебін жүргізуді жүзеге асыру;
12) "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы" мемлекеттік қызметін көрсету;
13) жоспарлы кезеңге арналған қалалық бюджеттің жобасын әзірлеу және тиісті қаржы жылына арналған қалалық бюджетті нақтылау, түзету бойынша ұсыныстар енгізу;
14) "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде қаланың экономикалық дамуына көмек көрсету;
15) "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен өзара қарым-қатынасты жүзеге асыру;
16) Павлодар қаласы әкімдігінің және әкімінің актілерін, оның тапсырмаларын орындауды ұйымдастыру;
17) жұртшылықпен, оның ішінде бұқаралық ақпарат құралдары арқылы тұрақты байланыс орнату және дамыту;
18) "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ қызметінің перспективтік және ағымдағы жоспарларын әзірлеу;
19) қала бюджетінің атқарылуын ұйымдастыру және мониторингін жүзеге асыру;
20) қала бюджеті бойынша міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарын, төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасау, бекіту және жүргізу және оларға толықтырулар мен өзгерістер енгізу;
21) қаланың мемлекеттік мекемелерінің иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының жиынтық жоспарларын келісу;

22) утверждение годовых сумм прогноза поступлений по доходам, погашение бюджетных кредитов от продажи финансовых активов и займов бюджета города;
23) подготовка заключений к проектам решений местного исполнительного органа о выделении средств из резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты;
24) рассмотрение ходатайства о выделении денег из резерва местного исполнительного органа в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера местного масштаба, а также проведения мероприятий по обеспечению правового режима чрезвычайного положения;
25) составление и представление бюджетной отчетности, отчета об исполнении, а также свод консолидированной финансовой отчетности бюджета города, в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности;
26) осуществление мониторинга бюджетных кредитов из вышестоящих бюджетов, обеспечение их учета и возврата;
27) обеспечение возврата из бюджета города и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений в бюджет города по кодам классификации, администрируемым государственным учреждением "Отдел экономики и финансов города Павлодара";
28) выдача разрешений на открытие контрольных счетов наличности, присвоение и закрытие кодов государственных учреждений, финансируемых из бюджета города;
29) сбор, формирование и предоставление в государственный орган по исполнению бюджета области данных для проведения оценки деятельности местных исполнительных органов районов (городов областного значения) по управлению бюджетными средствами;
30) проведение обсуждения на заседании общественного совета, а также предоставление в маслихат города и ревизионную комиссию области годового отчета об исполнении бюджета города.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
19. Руководство ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" задач и осуществление им своих полномочий.
20. Первый руководитель ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан в сфере государственной службы.
21. Первый руководитель ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан в сфере государственной службы.

22) кірістер бойынша түсімдер болжамының жылдық сомаларын бекіту, қаржы активтерін сатудан түсетін бюджеттік кредиттерді және қала бюджетінің қарыздарын өтеу;
23) жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінен қаражат бөлу туралы жергілікті атқарушы орган шешімдерінің жобаларына қорытындылар дайындау;
24) жергілікті ауқымда әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда жергілікті атқарушы органның резервінен ақша бөлу туралы қолдаухатты қарау, сондай-ақ төтенше жағдайдың құқықтық режимін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды өткізу;
25) Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес бюджеттік есептілікті, атқарылуы туралы есепті жасау және ұсыну, сондай-ақ қала бюджетінің шоғырландырылған қаржылық есептілігін жинақтау;
26) жоғары тұрған бюджеттерден берілетін бюджеттік кредиттердің мониторингін жүзеге асыру, оларды есепке алу мен қайтаруды қамтамасыз ету;
27) "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі әкімшілік ететін сыныптама кодтары бойынша қала бюджетіне түсетін түсімдердің артық (қате) төленген сомаларын қала бюджетінен қайтаруды және (немесе) есепке алуды қамтамасыз ету;
28) қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын ашуға, қала бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің кодтарын беруге және жабуға рұқсаттар беру;
29) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының бюджет қаражатын басқару жөніндегі қызметіне бағалау жүргізу үшін деректерді жинау, қалыптастыру және облыстың бюджетті атқару жөніндегі мемлекеттік органына ұсыну;
30) қоғамдық кеңестің отырысында талқылауды өткізу, сондай-ақ қала бюджетінің атқарылуы туралы жылдық есепті қала мәслихатына және облыстың тексеру комиссиясына ұсыну.
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
19. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ басшылықты "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
20. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ бірінші басшысы мемлекеттік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
21. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ бірінші басшысының мемлекеттік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.

22. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара":
1) назначает на должность и освобождает от должности работников, специалистов, заведующих секторов ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере государственной службы;
2) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в сфере государственной службы и бюджетным законодательством поощрение, оказание материальной помощи, наложение дисциплинарных взысканий на сотрудников ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара";
3) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для исполнения всеми работниками ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара";
4) утверждает Положения о секторах, должностные инструкции работников ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара";
5) представляет ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности без доверенности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) обеспечивает разработку структуры ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара";
7) утверждает перспективные и текущие планы работ ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара";
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан в сфере государственной службы.
23. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан в сфере государственной службы.
24. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" коллегиального органа не имеет.
Глава 4. Имущество государственного органа
25. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара", относится к коммунальной собственности.
27. ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

22. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасына сәйкес "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ сектор меңгерушілерін, мамандарын, қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасында және бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ қызметкерлерін көтермелеуді, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
3) бұйрықтар шығарады және "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ барлық қызметкерлерінің міндетті орындауы үшін өзінің құзырына жататын мәселелер бойынша нұсқаулар береді;
4) "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ секторлары туралы Ережені, қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес меншік нысанына қарамастан барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда сенімхатсыз "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ мүддесін білдіреді;
6) "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
7) "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ перспективтік және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
"Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін мемлекеттік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
23. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін мемлекеттік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес айқындайды.
24. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ алқалы органдары жоқ.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
25. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
26. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
27. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
28. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел экономики и финансов города Павлодара" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
28. "Павлодар қаласы экономика және қаржы бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.