Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 14 июня 2022 года № 1018/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Хабылбекова Х. А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара А. Байханов
Приложение
к постановлению акимата
города Павлодара
от "14" июня 2022 года
№ 1018/2
Положение о государственном учреждении "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" (далее – ГУ) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах государственного контроля в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения и государственного надзора в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств.
2. ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 14 маусымдағы № 1018/2 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Х. А. Хабылбековке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі А. Байханов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "14" маусым
№ 1018/2 қаулысына
қосымша
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - ММ) тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендердің шекаралары шегінде мемлекеттік бақылау және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендердің шекаралары шегінде мемлекеттік қадағалау салаларында қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя.
ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица:
Республика Казахстан, Павлодарская область 140000, город Павлодар, улица Кривенко, 25.
9. Полное наименование государственного учреждения:
на государственном языке – "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара".
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара":
понедельник - пятница с 9:00 до 18:30 часов, обеденный перерыв с 13:00 до 14:30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье, праздничные дни.
11. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара".
12. Финансирование деятельности ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара".
Если ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

4. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық – құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілерді қабылдайды.
7. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері:
Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25.
9. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара".
10. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі - жұма сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін, түскі үзіліс 13:00-ден 14:30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі, мереке күндері.
11. Осы Ереже "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.
13. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі.

Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
14. Задачи:
государственный контроль в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения;
государственный надзор в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств;
осуществление государственных функции в области курируемых отраслей;
рассмотрение и решение вопросов в сфере жилищно-коммунального хозяйства для обеспечения бесперебойной жизнедеятельности в городе Павлодаре.
15. Полномочия:
1) права:
вправе при наличии средств местного бюджета осуществлять организацию и финансирование мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту;
вправе при наличии средств местного бюджета осуществлять организацию и финансирование ремонта и замены лифтов в многоквартирных жилых домах с условием обеспечения возвратности средств собственниками квартир, нежилых помещений;
вправе при наличии средств местного бюджета осуществлять организацию и финансирование капитального ремонта многоквартирных жилых домов с условием обеспечения возвратности средств собственниками квартир, нежилых помещений;
определение перечня, периодов и очередности проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
согласование сметы расходов на проведение капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
принятие участия в комиссиях по приемке выполненных работ по капитальному ремонту общего имущества объекта кондоминиума.
2) обязанности:
организация государственного технического обследования общего имущества многоквартирного жилого дома;
вынесение обязательных для исполнения предписаний (представлений) по устранению нарушений согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях" и правил содержания общего имущества объекта кондоминиума;
проведение проверки наличия отчета по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума при обращении собственников квартир, нежилых помещений;
соблюдением процедуры избрания формы управления объектом кондоминиума собственниками квартир, нежилых помещений, открытием текущего и сберегательного счетов;
соблюдением порядка использования, содержания, эксплуатации и ремонта общего имущества собственников квартир, нежилого помещения в объекте и территорий прилегающей к многоквартирному жилому дому;
наличием в многоквартирных жилых домах (жилых зданиях) общедомовых приборов учета тепло-, энерго-, газо- и водоснабжения;
техническим состоянием общего имущества объекта кондоминиума и его инженерного оборудования, своевременным выполнением работ по его содержанию и ремонту в соответствии с действующими нормативно-техническими и проектными документами в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства;
осуществлением мероприятий по подготовке многоквартирного жилого дома к сезонной эксплуатации;
выполнением принятых решений и предписаний по устранению выявленных нарушений;
проведением конкурса на определение проектной организации и изготовление проектно-сметной документации на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума за счет средств местного бюджета;
качеством работ, выполненных по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
соблюдением требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения бытовых и коммунально-бытовых потребителей в пределах границ населенного пункта.
ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" в соответствии с возложенными на него полномочиями осуществляет государственный надзор за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств.

2-тарау. Мемлекеттік органныңміндеттері мен өкілеттері
14. Міндеттері:
тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік бақылау;
қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау;
жетекшілік ететін салалар саласындағы мемлекеттік функцияларды жүзеге асыру;
Павлодар қаласында үздіксіз тіршілік әрекетін қамтамасыз ету үшін тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мәселелерді қарау және шешу.
15. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
жергілікті бюджет қаражаты болған кезде елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруды және қаржыландыруды жүзеге асыруға құқылы;
жергілікті бюджет қаражаты болған кезде пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің қаражатты қайтаруды қамтамасыз ету шартымен көппәтерлі тұрғын үйлердегі лифтілерді жөндеу мен ауыстыруды ұйымдастыруды және қаржыландыруды жүзеге асыруға құқылы;
жергілікті бюджет қаражаты болған кезде пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің қаражатты қайтаруды қамтамасыз ету шартымен көппәтерлі тұрғын үйлерді күрделі жөндеуді ұйымдастыруды және қаржыландыруды жүзеге асыруға құқылы;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізудің тізбесін, кезеңдері мен кезектілігін айқындауға;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге арналған шығыстар сметасын келісуге;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияларға қатысуға құқылы.
2) міндеттері:
көппәтерлі тұрғын үйдің ортақ мүлкіне мемлекеттік техникалық тексеруді ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидаларына сәйкес бұзушылықтарды жою жөнінде орындалуы міндетті Нұсқамалар (ұсынымдар) шығару;
пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері өтініш жасаған кезде кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі есептің бар-жоғына тексеру жүргізу;
пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің кондоминиум объектісін басқару нысанын сайлау рәсімін сақтауы, ағымдағы және жинақ шоттарын ашуы;
пәтер иелерінің ортақ мүлкін, объектідегі тұрғын емес үй-жайды және көппәтерлі тұрғын үйге іргелес аумақтарды пайдалану, күтіп-ұстау, пайдалану және жөндеу тәртібінің сақталуына;
көппәтерлі тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) үйге ортақ жылуды, энергияны, газды және сумен жабдықтауды есепке алу аспаптарының болуы;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің және оның инженерлік жабдықтарының техникалық жай-күйіне, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданыстағы нормативтік-техникалық және жобалау құжаттарына сәйкес оны күтіп-ұстау және жөндеу жөніндегі жұмыстарды уақтылы орындауына бақылау жасайды;
көппәтерлі тұрғын үйді маусымдық пайдалануға дайындау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру;
орындауға қабылданған шешімдерді және анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі нұсқамаларды;
жергілікті бюджет қаражаты есебінен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жобалау ұйымын айқындауға және жобалау-сметалық құжаттаманы дайындауға конкурс өткізу;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлері бойынша орындалған жұмыстың сапасына;
елді мекен шекаралары шегінде тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушыларды газбен жабдықтау жүйелерінің тұрмыстық баллондары мен объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асырады.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ өзіне жүктелген өкілеттіктерге сәйкес қауіпті техникалық құрылғылардың қауіпсіз пайдаланылуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады.

ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" в соответствии с возложенными на него полномочиями осуществляет государственный надзор за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств, а именно, паровых и водогрейных котлов, работающие под давлением более 0,07 мегаПаскаля и (или) при температуре нагрева воды более 115 градусов Цельсия (организации теплоснабжения), сосуды, работающие под давлением более 0,07 мегаПаскаля, грузоподъемные механизмы, эскалаторы, канатные дороги, фуникулеры, лифты на объектах социальной инфраструктуры.
ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" осуществляет постановку на учет и снятие с учета опасных технических устройств, а также на объектах социальной инфраструктуры.
Должностные лица государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" при осуществлении государственного контроля в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения, а также государственного надзора в отношении субъектов надзора в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств обеспечивает прозрачность своей деятельности путем размещения на интернет ресурсе местного исполнительного органа:
информацию об объектах и субъектах государственного контроля и государственного надзора;
о графиках проверок и их результатах;
о выявленных недостатках, а также о составленных актах и вынесенных предписаниях о соблюдении требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств на объектах социальной инфраструктуры;
формирование и введение реестра образованных объединение собственников имущества и простых товариществ в пределах населенного пункта;
при предъявлении служебного удостоверения посещают проверяемый объект во время проведения проверки;
при проведении проверки запрашивают любую необходимую информацию, знакомятся с оригиналами документов, относящихся к предмету проверки;
проводят проверки в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 375-V;
не препятствуют установленному режиму работы проверяемого объекта в период проведения проверки;
обеспечивают сохранность полученных документов и сведений, полученных в результате проведения проверки;
составляют акты о нарушениях порядка содержания общего имущества объекта кондоминиума;
выносят обязательные для исполнения Предписания по устранению нарушений правил содержания общего имущества объекта кондоминиума.
Должностные лица сектора газа и газоснабжения и промышленной безопасности ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" имеют личный штамп.
ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" принимает участие в подготовке нормативных и методических документов по контролю качества содержания общего имущества объекта кондоминиума, придомового земельного участка многоквартирного жилого домаи предоставлению коммунальных услуг, а также оказывает консультационную помощь владельцам подконтрольных объектов, предприятиям, организациям или гражданам, осуществляющим управление и содержание многоквартирных жилых домов, объектов социальной инфраструктуры, в том числе физическими юридическим лицам по обращениям, поступившим в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйствагорода Павлодара" представляет документы для государственной регистрации объекта кондоминиума в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество".
Проверки и профилактический контроль субъектов предпринимательства осуществляются в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, а обследование квартир, нежилых помещений в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
Обязательства предусмотренные в соотвествтии с Конституцией Республики Казахстан, законах и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, принимаемых Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, вышестоящим государственным органом по отношению к нему.

"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ өзіне жүктелген өкілеттіктерге сәйкес қауіпті техникалық құрылғылардың, атап айтқанда, 0,07 мегаПаскальдан астам қысыммен және (немесе) 115 цельсий градустан асатын судың қайнау температурасы кезінде жұмыс істейтін бу және су жылыту қазандықтарының (жылумен жабдықтау ұйымдары), 0,07 мегаПаскальдан астам қысыммен жұмыс істейтін ыдыстардың, жүк көтергіш механизмдердің, эскалаторлардың, аспалы жолдардың, фуникулерлердің, лифтілердің әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпсіз пайдаланылуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асырады.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ қауіпті техникалық құрылғыларды, сондай-ақ әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін есепке қоюды және есептен шығаруды жүзеге асырады.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ лауазымды тұлғалары тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендердің шекаралары шегінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде, сондай-ақ өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендердің шекаралары шегінде қадағалау субъектілеріне қатысты мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру кезінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын жергілікті атқарушы органның интернет-ресурсында орналастыру арқылы өз қызметінің ашықтығын қамтамасыз етеді:
мемлекеттік бақылау және мемлекеттік қадағалау объектілері мен субъектілері туралы ақпарат;
тексерулер кестесі және олардың нәтижелері туралы;
анықталған кемшіліктер туралы, сондай-ақ әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау туралы жасалған актілер мен шығарылған нұсқамалар туралы;
елді мекен шегінде құрылған мүлік иелері бірлестігі мен жай серіктестіктердің тізілімін қалыптастыру және енгізу;
қызметтік куәлікті көрсеткен кезде тексеру жүргізу кезінде тексерілетін объектіге барады;
тексеру жүргізу кезінде кез келген қажетті ақпаратты сұратады, тексеру нысанасына жататын құжаттардың түпнұсқаларымен танысады;
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы № 375-V Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексерулер жүргізеді;
тексеру жүргізу кезеңінде тексерілетін объектінің белгіленген жұмыс режиміне кедергі келтірмейді;
тексеру жүргізу нәтижесінде алынған құжаттар мен мәліметтердің сақталуын қамтамасыз етеді;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау тәртібінің бұзылуы туралы актілер жасайды;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау ережелерін бұзушылықтарды жою бойынша орындалуы міндетті Нұсқамалар шығарады.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін, көппәтерлі тұрғын үйдің үй жанындағы жер учаскесін күтіп-ұстау сапасын бақылау және коммуналдық қызметтер көрсету жөніндегі нормативтік және әдістемелік құжаттарды дайындауға қатысады, сондай-ақ бақылаудағы объектілердің иелеріне, кәсіпорындарға, ұйымдарға немесе көппәтерлі тұрғын үйлерді, әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін басқаруды және күтіп-ұстауды жүзеге асыратын азаматтарға, оның ішінде Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес келіп түскен жеке және заңды тұлғаларға өтініштері бойынша консультациялық көмек көрсетеді.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңына сәйкес кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды ұсынады.
Кәсіпкерлік субъектілерін тексеру және профилактикалық бақылау Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес, ал пәтерлерді, тұрғын емес үй-жайларды тексеру Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік органның құзыреті, өкілеттіктері, функциялары мен міндеттері Қазақстан Республикасының Конституциясында, Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі, өзіне қатысты жоғары тұрған мемлекеттік орган қабылдайтын өзге де нормативтік құқықтық актілерінде белгіленеді..

16. Функции:
государственный контроль в отношении субъектов контроля в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом;
государственный контроль в отношении субъектов контроля в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах газа и газоснабжения;
государственный надзор в отношении субъектов надзора в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств;
проведение проверок и профилактического контроля;
проведение профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан "О газе и газоснабжении", "О гражданской защите";
составление протокола об административных правонарушениях при выявлении нарушений законодательства Республики Казахстан в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
привлечение виновных лиц к административной ответственности по результатам проведения проверок и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
вынесение обязательных для исполнения предписаний (представлений) об устранению нарушений согласно законодательству Республики Казахстан;
возбуждение административных дел по материалам, поступивших из правоохранительных органов, а также других государственных органов;
выявление и анализирование причин нарушений государственных нормативов и требований (условий, ограничений), допущенных субъектами в сфере промышленной безопасности на территории города Павлодара;
формирование и введение реестра образованных простых товариществ в пределах населенного пункта;
организация работ за содержанием инженерно-комммуникационной инфраструктуры города;
осуществляет контроль, за подготовкой и осуществлением ремонтно-восстановительных работ по тепловым сетям и их функционированием в осенне-зимний период;
оказание государственной услуги "Выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанции для объектов 110 Кв и ниже, 220 Кв и выше";
организация работ по ремонту объектов водоснабжения и теплоснабжения;
согласовывает плановые ремонты тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных);
осуществление выдачи ордеров на производство земельных (строительных, ремонтных) работ;
разработка мероприятий бюджетных программ в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
подготовка и проведение государственных закупок работ и услуг, товаров в порядке, установленном законодательством о государственных закупках;

16. Функциялары:
тұрғын үй қорын басқару салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендердің шекаралары шегіндегі бақылау субъектілеріне қатысты мемлекеттік бақылау;
газ және газбен жабдықтау салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендердің шекаралары шегіндегі бақылау субъектілеріне қатысты мемлекеттік бақылау;
қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендер шекарасы шегінде қадағалау субъектілеріне қатысты мемлекеттік қадағалау;
тексерулер мен профилактикалық бақылау жүргізу;
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне, Қазақстан Республикасының "Газ және газбен жабдықтау туралы", "Азаматтық қорғау туралы" Заңдарына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және қадағалау жүргізу;
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзушылықтар анықталған кезде әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасау;
тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізу нәтижелері бойынша кінәлі адамдарды әкімшілік жауаптылыққа тарту;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бұзушылықтарды жою туралы орындалуы міндетті нұсқамалар (ұсынымдар) шығару;
құқық қорғау органдарынан, сондай-ақ басқа да мемлекеттік органдардан келіп түскен материалдар бойынша әкімшілік істер қозғау;
Павлодар қаласының аумағында өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы субъектілер жол берген мемлекеттік нормативтер мен талаптардың (шарттардың, шектеулердің) бұзылу себептерін анықтау және талдау;
елді мекен шегінде құрылған жай серіктестіктердің тізілімін қалыптастыру және енгізу;
қаланың инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын ұстау жұмыстарын ұйымдастыру;
жылу желілері бойынша жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын дайындау мен жүзеге асыруды және олардың күзгі-қысқы кезеңде жұмыс істеуін бақылауды жүзеге асырады;
"110 Кв және одан төмен, 220 Кв және одан жоғары объектілер үшін қайталама (шунтталатын) электр беру желілері мен қосалқы станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету;
сумен жабдықтау және жылумен жабдықтау объектілерін жөндеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
жоспарлы жөндеу жұмыстарын, жылу желілерін (магистральдық, орамішілік) келіседі;
жер (құрылыс, жөндеу) жұмыстарын жүргізуге ордер беруді жүзеге асыру;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы бюджеттік бағдарламалардың іс-шараларын әзірлеу;
мемлекеттік сатып алу туралы заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмыстар мен қызметтерді, тауарларды мемлекеттік сатып алуды дайындау және өткізу;

оказание государственной услуги "Выдача паспортов готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях";
рассматривает дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьями 298 (в части объектов социальной инфраструктуры), 301 (в части котельных всех мощностей и тепловых сетей), 301-2 (в части котельных всех мощностей и тепловых сетей), 304, 305 (в части охранных зон тепловых сетей и объектов систем газоснабжения бытовых и коммунально - бытовых потребителей), 306 (частями первой и второй) Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
17. Руководство ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" задач и осуществление им своих полномочий.
18. Первый руководитель ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйствагорода Павлодара" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Первый руководитель ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйствагорода Павлодара" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара":
без доверенности действует от имени государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара";
представляет интересы государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" в государственных органах, иных организациях;
заключает договоры;
выдает доверенности;
утверждает порядок и планы государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в казахстанских и зарубежных учебных центрах и иным видам повышения квалификации сотрудников;
открывает банковские счета;
издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников;
принимает на работу и увольняет с работы сотрудников государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара", кроме сотрудников, назначаемых акимом города Павлодара;
применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара";
определяет обязанности и круг полномочий своего заместителя (заместителей) и иных руководящих сотрудников государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара";
осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспорттарын беру" мемлекеттік қызметін көрсету.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінің 298 (әлеуметтік инфрақұрылым объектілері бөлігінде), 301 (барлық қуаттағы қазандықтар және жылу желілері бөлігінде), 301-2 (барлық қуаттағы қазандықтар және жылу желілері бөлігінде, 304, 305 (жылу желілері мен тұрмыстық және коммуналдық – тұрмыстық тұтынушылардың газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің күзет аймақтары бөлігінде), 306 (бірінші және екінші бөліктерінде) баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды .
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
17. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ басшылықты "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттігі:
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
мемлекеттік органдарда, басқа да ұйымдарда "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
шарттар жасайды;
сенімхаттар береді;
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ іссапарлар, тағылымдамалар, қызметкерлерді қазақстандық және шетелдік оқу орталықтарында оқыту және қызметкерлердің біліктілігін арттырудың өзге де түрлері бойынша тәртібі мен жоспарларын бекітеді;
банк шоттарын ашады;
бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді, барлық қызметкерлер үшін міндетті;
Павлодар қаласының әкімі тағайындайтын қызметкерлерден басқа, "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
өзінің орынбасарының (орынбасарларының) және "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ өзге де басшы қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттік шеңберін айқындайды;
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ газ және газбен жабдықтау және өнеркәсіптік қауіпсіздік секторының лауазымды тұлғаларының жеке мөртаңбасы болады;
оған заңнамамен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.

20. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
21. ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества(включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
Национальный Банк Республики Казахстан от имени Республики Казахстан самостоятельно осуществляет права владения, пользования и распоряжения закрепленным за ним имуществом, находящимся на его балансе.
22. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" относится к республиканской/коммунальной собственности.
23. ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении:
Товарищество с ограниченной ответственностью "Горкомхоз Модернизация жилья".

20. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі өзіне бекітіліп берілген, өзінің балансында тұрған мүлікті Қазақстан Республикасының атынан иелену, пайдалану және оған билік ету құқықтарын дербес жүзеге асырады.
22. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ бекітілген мүлік республикалық/коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгеше тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қарамағындағы ұйымның тізбесі:
"Горкомхоз Модернизация жилья" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.