Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел внутренней политики города Аксу"
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 31 мая 2022 года № 403/3
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел внутренней политики города Аксу" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Отменить постановление акимата города Аксу от 13 сентября 2018 года № 605/9 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел внутренней политики города Аксу".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Байбакирова Н.Ж.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города       Н. Дюсимбинов
Приложение
к постановлению акимата
города Аксу
от " 31 " мая 2022 года
№ 403/3
Положение о государственном учреждении "Отдел внутренней политики города Аксу"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления города Аксу.
2. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" имеет ведомство: коммунальное государственное учреждение "Центр развития молодежных инициатив" отдела внутренней политики города Аксу.
3. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

"Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2022 жылғы 31 мамырдағы № 403/3 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес қоса берілген "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. Ақсу қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 13 қыркүйектегі "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" № 605/9 қаулысының күші жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Н.Ж. Байбакировке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Н. Дүйсенбинов
Ақсу қаласы әкімдігінің
2022 жылғы " 31 " мамыр
№ 403/3 қаулысына
қосымша
"Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының жергілікті мемлекеттік басқару саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомствосы: Ақсу қаласы ішкі саясат бөлімінің "Жастар бастамасын дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы мемлекеттік мекеменің заңды тұлғасы болып табылады, оның Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және қазақ және орыс тілдерінде атауы жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.

6. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Строителей, 14А.
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу": дни работы: понедельник – пятница, время работы с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке – "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі, на русском языке – государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу".
12. Учредителем государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" является государство в лице акимата города Аксу Павлодарской области.
13. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" осуществляется из городского бюджета.
15. Государственному учреждению "Отдел внутренней политики города Аксу" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу".
Если государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу"
16. Задачи:
1) взаимодействие с государственными органами города Аксу по обеспечению общественно-политической стабильности, демократизации общественных процессов и консолидации общества, мониторинг и анализ исполнения законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере внутренней политики;

6. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіпте "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Строителей көшесі, 14 А.
10. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма, жұмыс уақыты сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы – "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі, орыс тілінде-государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу".
12. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Павлодар облысы Ақсу қаласының әкімдігі атынан мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру қалалық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаттары мен өкілеттіктері
16. Мақсаттары:
1) Ақсу қаласының мемлекеттік органдарымен қоғамдық-саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету, қоғамдық үдерістерді демократияландыру және қоғамды біріктіру, ішкі саясат саласындағы заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің орындалу мониторингін және талдауын қамтамасыз ету бойынша өзара әрекет жасау;

2) развитие городской инфраструктуры, поддержка и взаимодействия с общественными объединениями, политическими партиями, общественно-политическими организациями, профессиональными союзами, средствами массовой информации, представителями общественности;
3) содействие развитию системы подготовки, переподготовки и повышению квалификации кадров сферы внутренней политики;
4) разработка мер по созданию условий, благоприятствующих проведению государственной политики, направленной на регулирование внутриполитических процессов, взаимодействие с государственными органами города Аксу в разработке и реализации городских программ по пропаганде и разъяснению государственной внутренней политики;
5) организация системы всестороннего мониторинга, прогнозирования и объективного изучения происходящих в городе Аксу общественно-политических процессов и тенденций их развития;
6) разработка приоритетов в сфере внутренней политики в городе Аксу;
7) мониторинг исполнения хода реализации внутренней политики государства, а также актов и поручений Президента, Правительства Республики Казахстан, актов акимата и акима города Аксу по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу";
8) участие в укреплении демократических институтов общества, пропаганде основных приоритетов Стратегии развития Казахстана до 2050 года;
9) выработка концептуальных основ и практических рекомендаций в вопросах внутренней политики, а также предложений по консолидации общества на основе формирования гражданской идентичности, долгосрочных приоритетов развития Казахстана;
10) формирование и размещение государственного заказа по проведению государственной информационной политики на городском уровне, обеспечение контроля за его осуществлением;
11) проведение социологических и политологических исследований, направленных на прогнозирование общественно-политической ситуации в городе Аксу;
12) осуществление в пределах своей компетенции контроля за соблюдением на территории города Аксу законодательства Республики Казахстан о рекламе;
13) обеспечение развития коммуникаций, цифровой индустрии, разъяснение и пропаганда вопросов доступа в широкополосный интернет, как ключевого элемента программ развития с учетом сельских и отдельных населенных пунктов;
14) обеспечение реализации Законов Республики Казахстан "О противодействии терроризму", "О противодействии экстремизму", "О религиозной деятельности и религиозных объединениях", иных нормативных правовых актов по вопросам обеспечения прав граждан на свободу религиозных убеждений

2) қоғамдық бірлестіктерді, саяси партияларды, қоғамдық-саяси ұйымдарды, кәсіподақтарды, бұқаралық ақпарат құралдарын, жұртшылық өкілдерін қолдаудың және өзара қарым-қатынас жасаудың қалалық инфрақұрылымын дамыту;
3) ішкі саясат саласындағы мамандарды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жүйесін дамытуға ықпал ету;
4) ішкі саясат үдерістерін реттеуге бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізуге қолайлы жағдайлар жасау шараларын әзірлеу, Ақсу қаласының мемлекеттік органдарымен мемлекеттік ішкі саясатты насихаттау және түсіндіру жөніндегі қалалық бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру бойынша өзара әрекет жасау;
5) Ақсу қаласында болып жатқан қоғамдық-саяси үдерістер мен олардың даму үрдістерін жан-жақты мониторингілеу, болжау және объективті зерделену жүйесін ұйымдастыру;
6) Ақсу қаласының ішкі саясат саласындағы басымдықтарын әзірлеу;
7) мемлекеттік ішкі саясаттың, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті, Үкіметі актілері мен тапсырмаларының, "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша Ақсу қаласы әкімдігі мен әкімі актілерінің іске асырылу барысын мониторингілеу;
8) қоғамның демократиялық институттарын нығайтуға, Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясының негізгі басымдықтарын насихаттауға қатысу;
9) ішкі саясат мәселелерінде тұжырымдамалық негіздер мен тәжірибелік ұсынымдар, сондай-ақ азаматтық бірегейлікті қалыптастыру және Қазақстанның ұзақ мерзімді даму басымдықтары негізінде қоғамды біріктіру жөнінде ұсыныстар жасау;
10) мемлекеттік ақпараттық саясатты қалалық деңгейде жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру және орналастыру, оның жүзеге асырылуын бақылауды қамтамасыз ету;
11) Ақсу қаласында қоғамдық-саяси жағдайға болжам жасауға бағытталған социологиялық және саясаттанушылық зерттеулер жүргізу;
12) Ақсу қаласының аумағында Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасының сақталуын бақылауды өз құзыреті шеңберінде жүзеге асыру;
13) коммуникацияларды, цифрлық индустрияны дамытуды қамтамасыз ету, кең жолақты интернетке қолжетімділік мәселелерін ауылдық және жеке елді мекендерді ескере отырып, даму бағдарламасының басты элементі ретінде түсіндіру және насихаттау;
14) Қазақстан Республикасының "Терроризмге қарсы күрес туралы", "Экстремизмге қарсы күрес туралы", "Діни бірлестіктер мен діни қызметтер туралы" Заңдарының және де азаматтардың дін ұстану еркіндігі деген құқықтарын қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі өзге де нормативтік құқықтық актілердің іске асуын қамтамасыз ету;

15) выработка предложений по формированию государственной политики в сфере обеспечения реализации прав граждан на свободу вероисповедания и взаимодействия с религиозными объединениями;
16) всестороннее и объективное изучение, обобщение и анализ происходящих в стране процессов в сфере реализации прав граждан на свободу вероисповедания и деятельности религиозных объединений, малочисленных религиозных групп и миссионеров;
17) осуществление взаимодействия между государственными и правоохранительными органами по вопросам профилактики и противодействия несанкционированным акциям протеста.
17. Полномочия:
1) права:
1.1) вносить акиму города Аксу на рассмотрение предложения по совершенствованию организации деятельности исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета, в сфере внутренней политики, осуществлять подготовку информационно-аналитических и иных материалов по вопросам, относящимся к ведению государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу";
1.2) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Отдел внутренней политики города Аксу";
1.3) участвовать в пределах своей компетенции в мероприятиях, проводимых центральными государственными, территориальными и местными исполнительными органами;
1.4) представлять интересы государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" в государственных органах, суде;
1.5) составление протоколов об административных правонарушениях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
1.6) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции.
2) обязанности:
2.1) соблюдать Конституцию и законодательство Республики Казахстан;
2.2) обеспечивать соблюдение и защиту прав, свобод и законных интересов граждан и юридических лиц, рассматривать в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан, обращения граждан, принимать по ним необходимые меры;
2.3) осуществлять полномочия в пределах предоставленных им прав и в соответствии с должностными обязанностями;
2.4) обеспечивать сохранность государственной собственности, использовать вверенную государственную собственность только в служебных целях.
18. Функции:
1) организация выполнения актов Президента и Правительства Республики Казахстан, поручений Администрации Президента Республики Казахстан, актов акимата и акима города Аксу;

15) азаматтардың діни сенім бостандығы мен діни бірлестіктермен өзара қарым-қатынасын жүзеге асыруды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
16) діни сенім бостандығында азаматтардың құқықтарын жүзеге асыру және діни бірлестіктердің қызметін, кішігірім діни топтар мен миссионерлердің қызметін жүзеге асыру саласында елде болып жатқан үдерістерді жан-жақты және объективті зерттеу, жалпылау және талдау;
17) рұқсат етілмеген наразылық акциялардың алдын-алу және қарсы іс-қимыл жасау мәселелері бойынша мемелкеттік және құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимылды жүзеге асыру.
17. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
1.1) Ақсу қаласы әкімінің қарауына қалалық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың ішкі саясат саласындағы қызметін ұйымдастыруды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу, "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі қарамағына жататын мәселелер жөнінде ақпараттық-аналитикалық және өзге де материалдарды дайындауды жүзеге асыру;
1.2) "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер жөніндегі ақпаратты мемлекеттік органдардың, лауазымды тұлғалардың, ұйымдардың және азаматтардың келісімі бойынша белгіленген тәртіпте сұрату және алу;
1.3) өз құзыреті шегінде орталық мемлекеттік, аумақтық және жергілікті атқарушы органдар өткізетін іс-шараларға қатысу;
1.4) "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін мемлекеттік органдарда, сотта қорғау;
1.5) "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар жасау;
1.6) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасау.
2) міндеттері:
2.1) Қазақстан Республикасының Конституциясын және заңнамасын сақтау;
2.2) азаматтардың құқықтарын, бостандықтарын сақтауды және заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету, азаматтардың өтініштерін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде қарастыру, олар бойынша қажетті шаралар қолдану;
2.3) оларға берілген құқықтары шегінде және лауазымдық міндеттеріне сәйкес өкілеттіктерді жүзеге асыру;
2.4) мемлекеттік меншіктің сақталуын қамтамасыз ету, сеніп берілген мемлекеттік меншікті қызметтік мақсаттарға ғана пайдалану.
18. Функциялары:
1) Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметі актілерінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің тапсырмаларын, Ақсу қаласы әкімдігі мен әкімі актілерінің орындалуын ұйымдастыру;

2) подготовка проектов актов акимата и акима города Аксу по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу";
3) участие в работе акимата города Аксу по совершенствованию системы распространения информации о регионе, деятельности органов государственной власти в общественно-политической и экономической сферах;
4) обеспечение разъяснения и пропаганды в регионе основных приоритетов Стратегии развития Казахстана до 2050 года, ежегодных Посланий Президента народу Казахстана, государственных и отраслевых программ и других стратегических документов;
5) организация информационно-разъяснительной работы о деятельности местных исполнительных органов в социально-экономической, общественно-политической и других сферах, выработка предложений по совершенствованию работы в данном направлении;
6) координация деятельности и хода информационно-пропагандистской работы акимов сельских округов по вопросам внутренней политики государства;
7) участие в подготовке материалов к заседаниям акимата города Аксу по вопросам внутриполитической жизни региона;
8) оказание организационной, консультативно-методической и информационной помощи этнокультурным объединениям города;
9) участие в разработке и реализации концепций, программ, определяющих государственную политику во внутриполитической сфере, в вопросах межэтнических отношений, обеспечения и соблюдения прав и свобод человека в Республике Казахстан;
10) формирование, накопление, обобщение и классификация информационной базы данных (компьютерной, текстовой) по вопросам внутренней политики государства;
11) осуществление связей с политическими партиями, этнокультурными объединениями, неправительственными и иными общественными организациями;
12) формирует, размещает и контролирует осуществление государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
13) участие в подготовке и проведении республиканских и региональных научно-практических мероприятий, направленных на укрепление внутриполитической стабильности и демократизацию политических процессов в городе Аксу;
14) осуществление работы и предоставление информации по пропаганде, методической помощи и применению государственных символов;
15) анализ состояния кадровой работы, обеспеченности кадрами государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу";
16) осуществление взаимодействия с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу";

2) Ақсу қаласы әкімдігі мен әкімінің "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне енетін мәселелер жөніндегі актілерінің жобаларын дайындау;
3) Ақсу қаласы әкімдігінің өңір, мемлекеттік билік органдарының қоғамдық-саяси және экономика салаларындағы қызметі туралы ақпаратты тарату жүйесін жетілдіру жөніндегі жұмысына қатысу;
4) өңірде Қазақстанның 2050 жылға дейін даму стратегиясын, Президенттің Қазақстан халқына жыл сайынғы Жолдауларын, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, басқа стратегиялық құжаттарды түсіндіруді және насихаттауды қамтамасыз ету;
5) жергілікті атқарушы органдардың әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси және басқа салалардағы қызметі туралы ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру, осы бағыттағы жұмысты жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
6) ауылдық округтер әкімдерінің мемлекеттік ішкі саясат мәселелері жөніндегі қызметін және ақпараттық-насихаттау жұмыстарының барысын үйлестіру;
7) Ақсу қаласы әкімдігінің мәжілістеріне өңірдің ішкі саяси өмірінің мәселелері жөнінде материалдар дайындауға қатысу;
8) қаланың этномәдени бірлестіктеріне ұйымдық, консультативтік-әдістемелік және ақпараттық көмек көрсету;
9) ішкі саясат саласында, этностар арасындағы қатынастар, Қазақстан Республикасында адам құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету және сақтау мәселелерінде мемлекеттік саясатты белгілейтін тұжырымдамаларды, бағдарламаларды әзірлеуге және оларды іске асыруға қатысу;
10) мемлекеттің ішкі саясат мәселелері жөніндегі ақпараттық дерекқорды (компьютерлік, мәтіндік) қалыптастыру, жинақтау, қорыту және жіктеу;
11) саяси партиялармен, этномәдени бірлестіктермен, үкіметтік емес бірлестіктермен және өзге де қоғамдық ұйымдармен байланыстарды жүзеге асыру;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыруды, орналастыруды және бақылауды жүзеге асырылуын бақылау;
13) Ақсу қаласында ішкі саяси тұрақтылықты нығайтуға және саяси үдерістерді демократияландыруға бағытталған республикалық және өңірлік ғылыми-тәжірибелік іс-шараларды дайындауға және өткізуге қатысу;
14) мемлекеттік рәміздерді насихаттау, әдістемелік көмек көрсету және қолдану жұмыстарын жүзеге асыру және ол бойынша ақпарат ұсыну;
15) "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің кадрлық жұмысының жағдайын, кадрлармен қамтамасыз етілуін талдау;
16) "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен өзара қарым-қатынасты жүзеге асыру;

17) исполнение и организация исполнения поручений акима, актов акимата города Аксу;
18) установление и постоянное развитие связей с общественностью через средства массовой информации;
19) разработка планов деятельности государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу";
20) координация работы по внедрению новых цифровых технологий на территории города Аксу;
21) определение стратегии, форм и методов взаимодействия государственных органов по оказанию ими электронного сервиса государственных услуг и достижения всеми органами целевых индикаторов;
22) осуществление информационно-разъяснительной работы по созданию креативного общества, обладающего необходимыми цифровыми навыками, связанными с ростом всех отраслей экономики, в том числе государственным и частным цифровым услугам;
23) совместно с государственными органами области и заинтересованными органами обеспечить качественное оказание консультаций гражданам по вопросам получения государственных услуг на модернизированном веб-портале Электронного правительства;
24) осуществление взаимодействия населения с государственными органами при цифровизации их функций;
25) организация работы через обучающие центры и курсы на местах по обучению широких слоев населения цифровой грамотности путем проведения обучающих семинаров, привлечения специалистов и специализированных организаций, учреждений;
26) проведение изучения и анализа религиозной ситуации в регионе, организация деятельности аппарата антитеррористической комиссии города;
27) реализация государственной политики в области религиозной деятельности;
28) внесение в уполномоченный орган предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о религиозной деятельности и религиозных объединениях;
29) осуществляет формирование антикоррупционной культуры;
30) распределение и предоставление служебного жилья из жилищного фонда государственного учреждения;
31) реализует государственную молодежную политику;
32) реализуют государственную политику в сфере волонтерской деятельности;
33) рассмотрение уведомления или заявления о получении согласования проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций, подготовка проектов постановлений акимата;
34) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу"
19. Руководство государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" задач и осуществление им своих полномочий.

17) Ақсу қаласы әкімінің тапсырмаларын, әкімдігінің актілерін орындау және орындалуын ұйымдастыру;
18) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жұртшылықпен байланыс орнату және оларды тұрақты дамыту;
19) "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің жоспарларын әзірлеу;
20) Ақсу қаласының аумағында жаңа цифрлық технологияларды енгізу жөніндегі жұмысты үйлестіру;
21) мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметтердің электрондық сервисін көрсетулері бойынша өзара іс-қимылдарының стратегиясын, нысандары мен әдістерін белгілеу және барлық органдардың нысаналы индикаторларына қол жеткізу;
22) экономиканың барлық салаларының өсуімен, соның ішінде мемлекеттік және жеке цифрлық қызметтерге байланысты қажетті цифрлық дағдыларды игерген креативті қоғам құру бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүзеге асыру;
23) облыстың мемлекеттік органдарымен және мүдделі органдармен бірлесіп, Электронды үкіметтің жаңғыртылған веб-порталында мемлекеттік қызметтерді алу мәселелері бойынша азаматтарға сапалы консультациялар көрсетуді қамтамасыз ету;
24) мемлекеттік органдардың олардың функцияларын цифровизациялау кезінде тұрғындармен өзара қарым-қатынасты жүзеге асыру;
25) семинарлар өткізу, мамандар мен мамандандырылған ұйымдарды, мекемелерді тарту жолымен жер-жерлерде тұрғындардың кең тобын цифрлық сауаттылыққа оқу орталықтары және курстары арқылы оқыту бойынша жұмысты ұйымдастыру;
26) қаланың терроризмге қарсы комиссия аппаратының қызметін ұйымдастыру, өңірдегі діни ахуалды зерттеу және талдау;
27) діни қызмет саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
28) уәкілетті органға Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстарды ұсыну;
29) сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыруды жүзеге асырады;
30) мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорынан қызметтік тұрғын үйді бөлу және ұсыну;
31) мемлекеттік жастар саясатын жүзеге асырады;
32) еріктілік саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
33) бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізуге келісім алу туралы хабарламаны немесе өтінішті қарау, әкімдік қаулыларының жобаларын дайындау;
34) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3-тарау. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
19. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесін басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.

20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу":
1) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
4) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу";
5) представляет государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу";
7) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу";
8) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
9) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" в период его отсутствия возлагается на главного специалиста в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу"
22. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел внутренней политики города Аксу" относится к коммунальной собственности.

20. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
21. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттіктерін белгілейді;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
4) өз құзыретіндегі мәселелер бойынша "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда білдіреді;
6) "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
7) "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің болашақтағы және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
8) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және сол үшін дербес жауапты болады.
"Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын бас маманға жүктеледі.
4-тарау. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
22. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.

24. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Аксу" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу"
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
26. При ликвидации государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в городской коммунальной собственности.
Глава 6. Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Аксу"
27. Коммунальное государственное учреждение "Центр развития молодежных инициатив" отдела внутренней политики города Аксу.

24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
26. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесін тарату кезінде несиегерлердің талаптары қанағаттандырылғаннан кейін қалған мүлік қалалық коммуналдық меншікте қалады.
6-тарау. "Ақсу қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын ұйымдардың тізімі
27. Ақсу қаласы ішкі саясат бөлімінің "Жастар бастамасын дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.