О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 84/13 "Об Экибастузском городском бюджете на 2022 - 2024 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 8 декабря 2022 года № 174/24
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 84/13 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26052) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 36 125 680 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 22 469 364 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 530 746 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 431 742 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 12 693 828 тысяч тенге;
2) затраты - 39 043 338 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -190 972 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 137 200 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 328 172 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 66 121 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 66 121 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых
активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 792 807 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 792 807 тысяч тенге.";
2) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
3 234 тысячи тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
22 563 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий;
10 334 тысячи тенге – на устройство 2-х стрит воркаут площадок с тартановым покрытием в поселке Шидерты;
13 918 тысяч тенге – на реконструкцию обелиска Славы в поселке Шидерты;
48 371 тысяча тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;

Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022 - 2024 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 84/13 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 174/24 шешімі
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 84/13 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26052 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 36 125 680 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 22 469 364 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 530 746 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 431 742 мың теңге;
трансферттер түсімі - 12 693 828 мың теңге;
2) шығындар: - 39 043 338 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -190 972 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 137 200 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 328 172 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 66 121 мың теңге,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 66 121 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 792 807 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 792 807 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдык округтердің бюджетіне жоғары тұрған бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
3 234 мың теңге – мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде мемлекеттік мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақасына үстеме ақы белгілеуге;
22 563 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
10 334 мың теңге - Шідерті поселкесінде тартан жабыны бар 2 стрит воркаут алаңын орналастыруға;
13 918 мың теңге - Шідерті поселкесінде Слава обелискін реконструкциялауға;
48 371 мың теңге - аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;

3 000 тысяч тенге – на очистку териттории от мусора и ТБО на территории сел Акколь, Зеленая роща, Жаксат Аккольского сельского округа;
5 175 тысяч тенге – на установку мусороконтейнерных площадок в поселке Солнечный;
2 739 тысяч тенге – дополнительно на оплату коммунальных услуг;
2 115 тысяч тенге – на содержание уличного освещения Байетского и Қояндинского сельских округов;
2 533 тысячи тенге – на текущий ремонт здания аппарата акима Байетского сельского округа.";
3) пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2022 год в сумме 141 432 тысячи тенге.";
4) приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

3 000 мың теңге - Аққөл ауылдық округінің Аққөл, Зеленая роща, Жақсат ауылдарының аумақтарын қоқыс пен қатты тұрмыстақ қалдықтардан тазартуға;
5 175 мың теңге – Солнечный поселкесінде қоқыс контейнерлерінің орнын орналастыруға;
2 739 мың теңге – коммуналдық қызметтерге қосымша ақы төлеу;
2 115 мың теңге – Қоянды және Байет ауылдық округтердің көшелерін жарықтандыруды ұстауға;
2 533 мың теңге – Байет ауылдық округінің әкім аппаратының ғимаратын ағымдағы жөндеуге.";
3) көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 141 432 мың теңге сомада бекітілсін.";
4) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

133 260
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)я)
38 982
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
38 982
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 273 521
1
Социальное обеспечение
524 521
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
524 521
005
Государственная адресная социальная помощь
524 521
2
Социальная помощь
2 229 193
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 680 143
002
Программа занятости
618 200
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 741
006
Оказание жилищной помощи
13 763
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
389 858
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 567
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
82 363
1
2
3
4
5
6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
217 169
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
267 643
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70 839
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
549 050
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
549 050
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
519 807
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
519 807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
100 141
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 022
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

133 260
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
38 982
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 982
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 273 521
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
524 521
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
524 521
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
524 521
2
Әлеуметтiк көмек
2 229 193
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 680 143
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
618 200
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 741
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 763
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
389 858
1
2
3
4
5
6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 567
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
82 363
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
217 169
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
267 643
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70 839
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
549 050
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
549 050
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
519 807
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
519 807
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 141
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 022
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

47 124
- на обеспечение санаторно-курортным лечением инвалидов и детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
10 675
- на обеспечение инвалидов техническими вспомогательными средствами и специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
24 648
- предоставление медицинских услуг по протезированию, обеспечению протезно-ортопедическими средствами
11 801
на проведение мероприятий по благоустройству
365 339
на возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста
335 330
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
976 134
развитие системы водоснабжения и водоотведения
423 487
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
11 176
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
241 850
развитие теплоэнергетической системы
299 621
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
5 613 672
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1 151 954
на размещение государственного социального заказа в
86 600
1
2
3
неправительственных организациях, в том числе:
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
86 600
на развитие рынка труда, в том числе:
226 444
- частичное субсидирование заработной платы
80 952
- на молодежную практику
9 307
- предоставление субсидий на переезд кандасов и переселенцев
76 523
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
59 662
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов, в том числе:
209 243
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
56 356
- оказание услуг специалиста жестового языка
7 841
- протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/ выводом информации шрифтом Брайля
80 996
- санаторно-курортное лечение
64 050
на выплату государственной адресной социальной помощи
365 862
на гарантированный социальный пакет детям
49 590
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
5 434
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения

47 124
- оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді және мүгедек балаларды санаториялық-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге
10 675
- оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді техникалық қосалқы құралдармен және арнайы қозғалыс құралдарымен қамтамасыз етуге
24 648
- протездеу, протез-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету бойынша медициналық қызметтер ұсыну
11 801
абаттандыру бойынша іс-шараларды жүргізуге
365 339
мектеп жасындағы балалардың тегін жол жүруін өтеуге
335 330
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
976 134
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
423 487
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
11 176
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
241 850
жылуэнергетикалық жүйені дамыту
299 621
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
5 613 672
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 151 954
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде:
86 600
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
86 600
1
2
3
еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
226 444
- жалақыны ішінара субсидиялау
80 952
- жастар тәжірибесіне
9 307
- қандастар мен қоныс аударушылардың қоныс аударуына субсидиялар ұсыну
76 523
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидиялар
59 662
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
209 243
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
56 356
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
7 841
- протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютер
80 996
- санаториялық-курорттық емдеу
64 050
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
365 862
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
49 590
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
5 434
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге

60 669
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
53 351
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
92 536
- культура
46 963
- молодежная политика
2 349
- социальная защита
9 828
- государственные органы
33 396
на обучение депутатов городских и районных маслихатов
2 225
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
4 461 718
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 235 233
1
2
3
строительство или реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
428 788
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 797 697
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
4 865 158
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
4 865 158
строительство или реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
852 789
развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 603 666
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
408 703
4.
Всего целевые гарантированные трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
472 241
Целевые текущие гарантированные трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
472 241
на развитие рынка труда, в том числе:
312 556
на молодежную практику
47 454
гранты на реализацию новых бизнес идей
183 796
организация первого рабочего места
11 027
организация места "серебряный возраст"
9 027
общественные работы
61 252
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
66 126
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
93 559
- культура
46 967
- молодежная политика
2 979
- социальная защита
7 595
- государственные органы
36 018

60 669
мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде мемлекеттік мәдениет ұйымдарында және архивтік мекемелерде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақасына үстеме ақы белгілеуге
53 351
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге, соның ішінде:
92 536
- мәдениет
46 963
- жастар саясаты
2 349
- әлеуметтік қорғау
9 828
- мемлекеттік органдар
33 396
қалалық және аудандық мәслихаттардың депутаттарын оқытуға
2 225
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
4 461 718
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2 235 233
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау немесе салу
428 788
1
2
3
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
1 797 697
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
4 865 158
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
4 865 158
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау немесе салу
852 789
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 603 666
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
408 703
4.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы кепілдендірілген трансферттер барлығы:
472 241
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы кепілдендірілген трансферттер:
472 241
еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
312 556
жастар тәжірибесіне
47 454
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар
183 796
бірінші жұмыс орнын ұйымдастыру
11 027
"күміс жас" орнын ұйымдастыру
9 027
қоғамдық жұмыстар
61 252
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
66 126
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге, соның ішінде:
93 559
- мәдениет
46 967
- жастар саясаты
2 979
- әлеуметтік қорғау
7 595
- мемлекеттік органдар
36 018