О внесении дополнений и изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 606 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 сентября 2022 года № 839. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 мая 2023 года № 238.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.05.2023 № 238 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 3 статьи 35-1 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14542) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 606 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан" следующие дополнения и изменения:
в квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
раздел Департамент организации медицинской помощи – 09:
дополнить следующими квалификационными требованиями:
"Управление медицинского обеспечения лиц, содержащихся в учреждениях Уголовно-исполнительной системы - 09-07
Руководитель управления медицинского обеспечения лиц, содержащихся в учреждениях Уголовно-исполнительной системы, категория С-3, 09-07-01
Критерий Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов организации оказания медицинской помощи контингенту пенитенциарной системы. Разработка предложений для формирования стратегических и программных документов, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан по вопросам совершенствования организации оказания медицинской помощи контингенту пенитенциарной системы. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения по вопросам медицинского обеспечения лиц, содержащихся в учреждениях Уголовно-исполнительной системы. Организация и осуществление взаимодействий со службами КУИС МВД РК, определение перечня вопросов и мероприятий для совместного проведения. Участие в формировании бюджетной заявки в рамках компетенции. Представление в заинтересованные государственные органы соответствующей государственной статистической отчетности по установленной форме, проверка и осуществление анализа сводных отчетов и сведений по республике по вопросам оказания медицинской помощи контингенту пенитенциарной системы. Осуществление контроля за рассмотрением и разрешением жалоб и заявлений по вопросам оказания медицинской помощи контингенту пенитенциарной системы. Организация методического руководства и контроля за медицинским обслуживанием прикрепленного контингента. Анализ общей заболеваемости, заболеваемости с временной утратой трудоспособности и других показателей здоровья прикрепленного контингента.

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 606 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 27 қыркүйектегі № 839 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 12 мамырдағы № 238 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 12.05.2023 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 4-тармағына, "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 35-1-бабы 3-тармағының 4) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына (Қазақстан Республикасын Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 606 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарында:
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті - 09 деген бөлім:
мынадай біліктілік талаптарымен толықтырылсын:
"Қылмыстық-атқару жүйесінің түзету мекемелерінде ұсталатын адамдарды медициналық қамтамасыз ету басқармасы, 09-07
Қылмыстық-атқару жүйесінің түзету мекемелерінде ұсталатын адамдарды медициналық қамтамасыз ету басқармасының басшысы, С-3 санаты, 09-07-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Пенитенциарлық жүйе контингентіне медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру мәселелеріне жетекшілік ету. Пенитенциарлық жүйенің контингентіне медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды жетілдіру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, заң жобалау жұмыстарының жоспарларын қалыптастыру үшін ұсыныстар әзірлеу. Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарды медициналық қамтамасыз ету мәселелері бойынша денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. ҚР ІІМ ҚАЖК қызметтерімен өзара іс-қимылды ұйымдастыру және жүзеге асыру, бірлесіп өткізуге арналған мәселелер мен іс-шаралар тізбесін айқындау. Құзыреті шеңберінде бюджеттік өтінімді қалыптастыруға қатысу. Белгіленген нысан бойынша мүдделі мемлекеттік органдарға тиісті мемлекеттік статистикалық есептілікті ұсыну, пенитенциарлық жүйе контингентіне медициналық көмек көрсету мәселелері жөнінде республика бойынша жиынтық есептер мен мәліметтерді тексеру және талдау жүргізу. Пенитенциарлық жүйе контингентіне медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша шағымдар мен арыздардың қаралуын және шешілуін бақылауды жүзеге асыру. Бекітілген контингентке медициналық қызмет көрсетуге әдістемелік басшылық пен бақылауды ұйымдастыру. Бекітілген контингенттің жалпы сырқаттанушылығына, уақытша еңбекке қабілетсіздігімен сырқаттанушылығына және денсаулығының басқа да көрсеткіштеріне талдау жүргізу.

Главный эксперт управления медицинского обеспечения лиц, содержащихся в учреждениях Уголовно-исполнительной системы, (две единицы), категория С-4, 09-07-02, 09-07-03
Критерий Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов оказания медицинской помощи контингенту пенитенциарной системы. Рассмотрение и подготовка заключений, отзывов, поправок к законам, а также иным нормативным правовым актам, поступающим на рассмотрение в Министерство, в пределах компетенции управления по вопросам совершенствования организации оказания медицинской помощи контингенту пенитенциарной системы. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения по вопросам медицинского обеспечения лиц, содержащихся в учреждениях Уголовно-исполнительной системы. Представление в заинтересованные государственные органы соответствующей государственной статистической отчетности по установленной форме, проверка и осуществление анализа сводных отчетов и сведений по республике по вопросам оказания медицинской помощи контингенту пенитенциарной системы. Рассмотрение и разрешение жалоб и заявлений по вопросам оказания медицинской помощи контингенту пенитенциарной системы.
";
Из раздела Департамент организации медицинской помощи – 09 исключить квалификационные требования Эксперта управления стационарной и стационарозамещающей помощи, (одна единица), категория С-5, 09-02-06;
Раздел Департамент науки и человеческих ресурсов - 11

Қылмыстық-атқару жүйесінің түзету мекемелерінде ұсталатын адамдарды медициналық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, 09-07-02, 09-07-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Пенитенциарлық жүйе контингентіне медициналық көмек көрсету мәселелеріне жетекшілік ету. Пенитенциарлық жүйе контингентіне медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды жетілдіру мәселелері бойынша Басқарма құзыреті шегінде Министрлікке қарауға түсетін заңдарды, сондай-ақ өзге де нормативтік құқықтық актілерді қарау және оларға қорытынды, пікір, түзетулер дайындау. Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарды медициналық қамтамасыз ету мәселелері бойынша денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Белгіленген нысан бойынша мүдделі мемлекеттік органдарға тиісті мемлекеттік статистикалық есептілікті ұсыну, пенитенциарлық жүйе контингентіне медициналық көмек көрсету мәселелері жөнінде республика бойынша жиынтық есептер мен мәліметтерді тексеру және талдау жүргізу. Пенитенциарлық жүйе контингентіне медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша шағымдар мен өтініштерді қарау және шешу.
";
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті - 09 деген бөлімнен Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасының сарапшысының, (бір бірлік), С-5 санаты, 09-02-06 біліктілік талаптары алып тасталсын;
Ғылым және адами ресурстар департаменті – 11 деген бөлім:

Квалификационные требования Управления медицинского образования – 11-01 и Управления развития человеческих ресурсов - 11-02 изложить в следующей редакции:
"
Управление медицинского образования - 11-01
Руководитель управления медицинского образования, категория С-3, 11-01-01
Критерий Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция, международное право) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия) или биологические и смежные науки (биотехнология) или подготовка учителей по гуманитарным предметам (история) или гуманитарные науки (история).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация, регулирование, планирование работы управления образования, разработка и реализация мер по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования, выработка управленческих решений по дальнейшему развитию, осуществление планирования подготовки кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, анализ состояния медицинского и фармацевтического образования, анализ и мониторинг закрепленных бюджетных программ, контроль за качеством оказания государственных услуг, контроль и мониторинг повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, в том числе за рубежом, контроль и мониторинг совершенствования профессиональных стандартов в области здравоохранения, определение потребности и формирование государственного заказа в рамках подготовки кадров, повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, в том числе за рубежом, контроль и определения потребности и формирования государственного заказа в рамках подготовки кадров, дополнительного образования, контроль мониторинга движения среднегодового контингента по подготовке с высшим, послевузовским образованием в области здравоохранения, контроль за разработкой перечня специальностей подготовки кадров в области здравоохранения и перечня клинических баз организаций образования в области здравоохранения, координация деятельности организаций образования, республиканских учебно-методических объединений медицинского и фармацевтического образования, организация и участие в комплексных проверках медицинских организаций образования, разработка основных законодательных актов, нормативных правовых документов в области медицинского и фармацевтического образования, в том числе дополнительного образования и совершенствования профессиональных стандартов в области здравоохранения, организация и руководство разработками программ по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования, мониторинг подготовки медицинских и фармацевтических кадров, организация и проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования.

Медициналық білім беру басқармасы - 11-01 мен Адами ресурстарды дамыту басқармасы - 11-02 біліктілік талаптары мынадай редакцияда жазылсын:
"
Медициналық білім беру басқармасы - 11-01
Медициналық білім беру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 11-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейіргер ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдерді даярлау (биология, химия) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) немесе гуманитарлық пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (тарих) немесе гуманитарлық ғылымдар (тарих) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Білім басқармасының жұмысын ұйымдастыру, реттеу, жоспарлау, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру бойынша шараларды әзірлеу және іске асыру, одан әрі дамыту бойынша басқарушылық шешімдерді әзірлеу, саланың стратегиялық қажеттіліктеріне сәйкес кадрлар даярлауды жоспарлауды жүзеге асыру, медициналық және фармацевтикалық білім берудің жай-күйін талдау, бекітілген бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингтеу, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылау, медицина және фармацевтика кадрларының, оның ішінде шетелде біліктілігін арттыру мен қайта даярлауды бақылау және мониторингтеу, денсаулық сақтау саласындағы кәсіптік стандарттарды жетілдіруді бақылау және мониторингтеу, кадрларды даярлау шеңберінде қажеттілікті айқындау және мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру, медицина және фармацевтика кадрларының, оның ішінде шетелде біліктілігін арттыру және қайта даярлау, кадрларды даярлау шеңберінде қосымша білім берудің мемлекеттік тапсырысын қалыптастыру, қажеттілігін анықтау және бақылау, денсаулық сақтау саласындағы жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар даярлау бойынша орташа жылдық контингент қозғалысының мониторингін бақылау, денсаулық сақтау саласындағы кадрлар даярлау мамандықтарының тізбесін және денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының клиникалық базаларының тізбесін әзірлеуді бақылау, білім беру ұйымдарының, медициналық және фармацевтикалық білім берудің республикалық оқу-әдістемелік бірлестіктерінің қызметін үйлестіру, медициналық білім беру ұйымдарын кешенді тексеруді ұйымдастыру және оған қатысу, медициналық және фармацевтикалық білім беру, оның ішінде қосымша білім беру саласындағы негізгі заңнамалық актілерді, нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеу және денсаулық сақтау саласындағы кәсіптік стандарттарды жетілдіру, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру бойынша бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастыру және басқару, медициналық және фармацевтикалық кадрларды даярлау мониторингі, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестер ұйымдастыру және өткізу, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл.

Главный эксперт управления медицинского образования, категория С-4, (две единицы), 11-01-02, 11-01-03
Критерий Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция, международное право) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия) или биологические и смежные науки (биотехнология) или подготовка учителей по гуманитарным предметам (история) или гуманитарные науки (история) или педагогика и психология (педагогика и психология) или социальные науки (психология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация проведения анализа состояния медицинского и фармацевтического образования, разработка и совершенствование основных законодательных актов, нормативных правовых документов и программ в области медицинского и фармацевтического образования, реализация мероприятий по анализу, мониторингу подготовки медицинских и фармацевтических кадров, проведение семинаров, конференций, разработка перечня специальностей подготовки кадров в области здравоохранения и перечня клинических баз организаций образования в области здравоохранения, совершенствование профессиональных стандартов в области здравоохранения, определение потребности и формирование государственного заказа в рамках подготовки кадров, дополнительного образования, анализ и мониторинг закрепленных бюджетных программ, анализ и мониторинг дополнительного образования и переподготовки казахстанских специалистов, в том числе за рубежом, мониторинг качества оказания государственных услуг, мониторинг движения среднегодового контингента по подготовке с высшим, послевузовским образованием в области здравоохранения, координация деятельности организаций образования, республиканских учебно-методических объединений медицинского и фармацевтического образования, организация совещаний по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, включая дополнительное образование, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования профессиональных стандартов в области здравоохранения, медицинского и фармацевтического образования, включая дополнительного образования, подготовка материалов в Администрацию Президента, Канцелярию Премьер-Министра, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.

Медициналық білім беру басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (екі бірлік), 11-01-02, 11-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейіргер ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдерді даярлау (биология, химия) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) немесе гуманитарлық пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (тарих) немесе гуманитарлық ғылымдар (тарих) немесе педагогика и психология (педагогика и психология) немесе әлеуметтік ғылымдар (психология) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Медициналық және фармацевтикалық білім беру жағдайына талдау жүргізуді ұйымдастыру, медициналық және фармацевтикалық білім беру саласындағы негізгі заңнамалық актілерді, нормативтік құқықтық құжаттар мен бағдарламаларды әзірлеу және жетілдіру, медициналық және фармацевтикалық кадрларды даярлау мониторингі, талдау бойынша іс-шараларды іске асыру, семинарлар, конференциялар өткізу, денсаулық сақтау саласындағы кадрлар даярлау мамандықтарының тізбесін және денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының клиникалық базаларының тізбесін әзірлеу, денсаулық сақтау саласындағы кәсіби стандарттарды жетілдіру, кадрларды даярлау шеңберінде қосымша білім берудің қажеттілігін айқындау және мемлекеттік тапсырысын қалыптастыру, бекітілген бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингілеу, қазақстандық мамандарды, сондай-ақ шетелдерде, қосымша білім беру мен қайта даярлауды талдау және мониторингілеу, мемлекеттік қызмет көрсету сапасының мониторингі, денсаулық сақтау саласындағы жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар контингенттің орташа жылдық қозғалысының мониторингі, білім беру ұйымдарының, медициналық және фармацевтикалық білім берудің республикалық оқу-әдістемелік бірлестіктерінің қызметін үйлестіру, қосымша білім беруді қоса алғанда, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша кеңестер ұйымдастыру, қосымша білім беруді қоса алғанда, денсаулық сақтау, медициналық және фармацевтикалық білім беру саласындағы кәсіптік стандарттарды жетілдіру мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және медициналық білім беру ұйымдарымен өзара әрекеттесу, Президент Әкімшілігіне, Премьер-Министр Кеңсесіне материалдар дайындау, қызметтік хат-хабарлармен және азаматтардың өтініштерімен жұмыс.

Эксперт управления медицинского образования, категория С-5, (две единицы), 11-01-04, 11-01-05
Критерии Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция, международное право) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия) или биологические и смежные науки (биотехнология) или подготовка учителей по гуманитарным предметам (история) или гуманитарные науки (история) или педагогика и психология (педагогика и психология) или социальные науки (психология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Рассмотрение обращений граждан и организаций по вопросам медицинского и фармацевтического образования, ведение делопроизводства, сбор, обобщение и анализ статистической отчетности организаций образования по подготовке медицинских и фармацевтических работников, подготовка аналитических материалов по курируемым вопросам медицинского и фармацевтического образования в республике, участие в разработке предложений по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования в республике; участие в разработке проектов нормативных документов в области совершенствования медицинского и фармацевтического образования, планирование подготовки медицинских и фармацевтических кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, организация и разработка программ по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования, анализ и мониторинг состояния медицинского и фармацевтического образования, анализ и мониторинг закрепленных бюджетных программ, анализ и мониторинг дополнительного образования медицинских и фармацевтических кадров, определение потребности и формирование государственного заказа на подготовку кадров и дополнительное образование, мониторинг движения среднегодового контингента по подготовке с высшим, послевузовским образованием в области здравоохранения, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, в том числе дополнительного образования.

Медициналық білім беру басқармасының сарапшысы, (екі бірлік), С-5 санаты, 11-01-04, 11-01-05
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейіргер ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдерді даярлау (биология, химия) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) немесе гуманитарлық пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (тарих) немесе гуманитарлық ғылымдар (тарих) немесе педагогика и психология (педагогика и психология) немесе әлеуметтік ғылымдар (психология) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Медициналық және фармацевтикалық білім беру мәселелері бойынша азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау іс жүргізу, медицина және фармацевтика қызметкерлерін даярлау бойынша, білім беру ұйымдарының статистикалық есептілігін жинау, қорыту және талдау, республикадағы медициналық және фармацевтикалық білім берудің жетекшілік ететін мәселелері бойынша талдамалық материалдар дайындау, республикадағы медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысу; медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру саласындағы нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу, саланың стратегиялық қажеттіліктеріне сәйкес медицина және фармацевтика кадрларын даярлауды жоспарлау, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру бойынша бағдарламаларды ұйымдастыру және әзірлеу, медициналық және фармацевтикалық білім беру жағдайын талдау және мониторингілеу, бекітілген бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингілеу, медицина және фармацевтика кадрларына қосымша білім беруді талдау және мониторингілеу, кадрлар даярлауға және қосымша білім беруге қажеттілікті айқындау және мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру, денсаулық сақтау саласындағы жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар контингенттің орташа жылдық қозғалысының мониторингі, азаматтардың қызметтік хат-хабарларымен және өтініштерімен жұмыс, медициналық және фармацевтикалық білім беруді, оның ішінде қосымша білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл.

Управление развития человеческих ресурсов - 11-02
Руководитель управления развития человеческих ресурсов, категория С-3, 11-02-01
Критерии Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия) или подготовка учителей по гуманитарным предметам (история) или гуманитарные науки (история).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация, регулирование, планирование работы управления развития человеческих ресурсов, общее руководство управлением развития кадровых ресурсов здравоохранения, разработка предложений для формирования государственной политики и стратегии в управлении кадровыми ресурсами здравоохранения, выработка управленческих решений по дальнейшему развитию организаций здравоохранения, в том числе в рамках цифровизации, анализ и мониторинг состояния кадров отрасли, совершенствование системы планирования и прогнозирования кадровых ресурсов здравоохранения, разработка и совершенствование отраслевой системы квалификации специалистов в области здравоохранения, совершенствование типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения, разработка и совершенствование номенклатуры и квалификационных требований к должностям отрасли, разработка и совершенствование номенклатуры и квалификационных требований к медицинским и фармацевтическим специальностям, мониторинг трудоустройства кадровых ресурсов здравоохранения, включая оказание меры социальной поддержки, мониторинг создания новых рабочих мест, разработка и внедрение системы профессиональной ответственности медицинских работников, организация и участие в комплексных проверках медицинских организаций по вопросам кадрового обеспечения, разработка основных законодательных актов, нормативных правовых документов в области развития и управления кадровыми ресурсов здравоохранения, внедрения системы профессиональной ответственности медицинских работников, организация и проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования управления здравоохранением, координация взаимодействия с министерствами и ведомствами, медицинскими организациями, общественными объединениями по реализации государственной политики в области управления кадровыми ресурсами здравоохранения.

Адами ресурстарды дамыту басқармасы - 11-02
Адами ресурстарды дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 11-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейіргер ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) немесе гуманитарлық пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (тарих) немесе гуманитарлық ғылымдар (тарих) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Адами ресурстарын дамыту басқармасының жұмысын ұйымдастыру, реттеу, жоспарлау, денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарын дамыту басқармасына жалпы басшылық жасау, денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарын басқаруда мемлекеттік саясат пен стратегияны қалыптастыру үшін ұсыныстар әзірлеу, денсаулық сақтау ұйымдарын одан әрі дамыту бойынша, оның ішінде цифрландыру шеңберінде басқарушылық шешімдер әзірлеу, сала кадрларының жай-күйін талдау және мониторингтеу, денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарын жоспарлау және болжау жүйесін жетілдіру, денсаулық сақтау саласындағы мамандар біліктілігінің салалық жүйесін әзірлеу және жетілдіру, денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін жетілдіру, номенклатураны және сала лауазымдарына қойылатын мен біліктілік талаптарын әзірлеу және жетілдіру, медициналық және фармацевтикалық мамандықтар номенклатурасы мен оларға қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу және жетілдіру, әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді қоса алғанда, денсаулық сақтау саласының кадр ресурстарын жұмысқа орналастыру мониторингі, жаңа жұмыс орындарын құру мониторингі, медицина қызметкерлерінің кәсіби жауапкершілігі жүйесін әзірлеу және енгізу, кадрлық қамтамасыз ету мәселелері бойынша медициналық ұйымдардың кешенді тексерулерін ұйымдастыру және оларда қатысу, денсаулық сақтаудың кадр ресурстарын дамыту және басқару саласындағы негізгі заңнамалық актілерді, нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеу, медицина қызметкерлерінің кәсіби жауапкершілігі жүйесін енгізу, денсаулық сақтауды басқаруды жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестер ұйымдастыру және өткізу, денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарын басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша министрліктер мен ведомстволармен, медициналық ұйымдар мен қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды үйлестіру.

Главный эксперт управления развития человеческих ресурсов, (одна единица), категория С-4, 11-02-02
Критерии Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия) или подготовка учителей по гуманитарным предметам (история) или гуманитарные науки (история).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Оформление решений руководства, ведение делопроизводства, разработка нормативно-правовых актов в области развития человеческих ресурсов в сфере здравоохранения, анализ состояния кадров отрасли, разработка и совершенствование типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения, разработка и совершенствование номенклатуры должностей и квалификационных требований к должностям отрасли, разработка и совершенствование номенклатуры и квалификационных требований к медицинским и фармацевтическим специальностям, разработка и совершенствование отраслевой системы квалификации специалистов в области здравоохранения, определение потребности в медицинских кадрах, мониторинг трудоустройства кадровых ресурсов здравоохранения, включая оказание меры социальной поддержки, мониторинг создания новых рабочих мест, разработка и внедрение системы профессиональной ответственности медицинских работников, участие в комплексных проверках медицинских организаций по вопросам кадрового обеспечения, взаимодействие с министерствами и ведомствами, общественными объединениями по вопросам развития человеческих ресурсов, подготовка материалов в Администрацию Президента, Канцелярию Премьер-Министра, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.

Адами ресурстарды дамыту басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 11-02-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейіргер ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) немесе гуманитарлық пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (тарих) немесе гуманитарлық ғылымдар (тарих) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың шешімдерін ресімдеу, іс қағаздарын жүргізу, денсаулық сақтау саласындағы адами ресурстарды дамыту саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу, сала кадрларының жай-күйін талдау, денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін әзірлеу және жетілдіру, лауазымдар номенклатурасын және сала лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу және жетілдіру, медициналық және фармацевтикалық мамандықтар номенклатурасы мен оларға қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу және жетілдіру, денсаулық сақтау саласындағы мамандар біліктілігінің салалық жүйесін әзірлеу және жетілдіру, медициналық кадрларға қажеттілікті анықтау, әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді қоса алғанда, денсаулық сақтау саласының кадр ресурстарын жұмысқа орналастыру мониторингі, жаңа жұмыс орындарын құру мониторингі, медицина қызметкерлерінің кәсіби жауапкершілігі жүйесін әзірлеу және енгізу, кадрлық қамтамасыз ету мәселелері бойынша медициналық ұйымдардың кешенді тексерулеріне қатысу, адами ресурстарды дамыту мәселелері бойынша министрліктер мен ведомстволармен, қоғамдық бірлестіктермен өзара әрекеттесу, Президент Әкімшілігіне, Премьер-Министр Кеңсесіне материалдар дайындау, азаматтардың қызметтік хат-хабарларымен және өтініштерімен жұмыс.

Эксперт управления развития человеческих ресурсов, категория С-5, (одна единица), 11-02-03
Критерии Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия) или подготовка учителей по гуманитарным предметам (история) или гуманитарные науки (история).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Ведение делопроизводства, сбор, обобщение и анализ статистической отчетности в области развития кадровых ресурсов в сфере здравоохранения, подготовка аналитических материалов по курируемым вопросам в области развития кадровых ресурсов в сфере здравоохранения, участие в разработке нормативно-правовых актов в области развития кадровых ресурсов в сфере здравоохранения, анализ состояния кадровых ресурсов отрасли, определение потребности в медицинских кадрах, сбор материалов для мониторинга трудоустройства кадровых ресурсов здравоохранения, включая оказание меры социальной поддержки, сбор материалов для мониторинга создания новых рабочих мест, участие в разработке и совершенствовании номенклатуры и квалификационных требований к должностям отрасли, участие в разработке и совершенствовании отраслевой системы квалификации специалистов в области здравоохранения, участие в разработке и совершенствовании номенклатуры и квалификационных требований к медицинским и фармацевтическим специальностям, участие в комплексных проверках организаций, обобщение и анализ статистической отчетности по закрепленным разделам, взаимодействие с министерствами и ведомствами, общественными объединениями по развитию кадровых ресурсов здравоохранения, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.
";
Раздел Департамент стратегии и развития – 13 дополнить квалификационными требованиями следующего содержания:
"

Адами ресурстарды дамыту басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 11-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейіргер ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) немесе гуманитарлық пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (тарих) немесе гуманитарлық ғылымдар (тарих) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Іс жүргізу, денсаулық сақтау саласындағы кадрлық ресурстарды дамыту саласында, статистикалық есептілікті жинау, қорыту және талдау, денсаулық сақтау саласындағы кадрлық ресурстарды дамыту саласындағы жетекшілік ететін мәселелер бойынша талдамалық материалдарды дайындау, денсаулық сақтау саласындағы кадрлық ресурстарды дамыту саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, саланың кадрлық ресурстарының жай-күйін талдау, медициналық кадрларға қажеттілікті анықтау, әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді қоса алғанда, денсаулық сақтаудың кадр ресурстарын жұмысқа орналастыру мониторингі үшін материалдар жинау, жаңа жұмыс орындарын құру мониторингі үшін материалдар жинау, сала лауазымдарының номенклатурасы мен біліктілік талаптарын әзірлеуге және жетілдіруге қатысу, денсаулық сақтау саласындағы мамандар біліктілігінің салалық жүйесін әзірлеуге және жетілдіруге қатысу, медициналық және фармацевтикалық мамандықтар номенклатурасы мен оларға қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеуге және жетілдіруге қатысу, ұйымдарды кешенді тексеруге қатысу, бекітілген бөлімдер бойынша статистикалық есептілікті жинақтау және талдау, денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарын дамыту бойынша министрліктер мен ведомстволармен, қоғамдық бірлестіктермен өзара әрекеттесу, қызметтік хат-хабарлармен және азаматтардың өтініштерімен жұмыс жасау.
";
Стратегия және даму департаменті – 13 деген бөлім мынадай біліктілік талаптарымен толықтырылсын:
"

Управление мониторинга и анализа - 13-02
Руководитель управления мониторинга и анализа, категория С-3, 13-02-01
Критерий Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы управления. Осуществление планирования, контроля, организации и анализа работы, сотрудников управления, обеспечение взаимозаменяемости в управлении. Участие от имени Министерства на совещаниях других организаций. Осуществление контроля исполнения документов, поступающих в управление, проведение анализ качества и своевременности их исполнения. Мониторинг программных документов согласно системе государственного планирования. Участие в разработке нормативных правовых актов Министерства в области здравоохранения. Мониторинг плана мероприятий по выполнению общенационального плана по реализации Послания Главы государства. Формирование аналитических отчетов Министерства и информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Главный эксперт управления мониторинга и анализа, (две единицы), категория С-4, 13-02-02, 13-02-03
Критерий Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Проведение мониторинга программных докуменов согласно системе государственного планирования. Мониторинг плана мероприятий по исполнению общенационального плана по реализации Послания Главы государства. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Формирование аналитических отчетов Министерства и информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления

Мониторинг және талдау басқармасы - 13-02
Мониторинг және талдау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 13-02-01
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды жүзеге асыру, басқармада өзара алмастыруды қамтамасыз ету. Министрліктің атынан басқа ұйымдардың жиналыстарына қатысу. Басқармаға келіп түсетін құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру, олардың сапасына және уақтылы орындалуына талдау жүргізу. Мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес бағдарламалық құжаттарға мониторинг жүргізу. Министрліктің Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Мемлекет Басшысының Жолдауын іске асыру жөніндегі Жалпыұлттық жоспардың орындалуы жөніндегі іс-шаралар жоспарына мониторинг жүргізу. Министрліктің Талдамалық есептерін және денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық-талдамалық материалдарын қалыптастыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету.
Мониторинг және талдау басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 13-02-02, 13-02-03
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына өзіндік талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес бағдарламалық құжаттарға мониторинг жүргізу. Мемлекет Басшысының Жолдауын іске асыру жөніндегі Жалпыұлттық жоспардың орындалуы жөніндегі іс-шаралар жоспарына мониторинг жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Министрліктің талдамалық есептерін және денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық-талдамалық материалдарын қалыптастыру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің семинарларын, алқаларын, конференцияларын және талдамалық материалдарын дайындауға қатысу

Управление проектной деятельности - 13-04
Руководитель управления проектной деятельности, категория С-3, 13-04-01
Критерий Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция), желательно наличие сертификата по проектному менеджменту.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы управления. Осуществление планирования, контроля, организации и анализа работы сотрудников управления, обеспечение взаимозаменяемости в управлении. Участие от имени Министерства на совещаниях других организаций. Осуществление контроля исполнения документов, поступающих в управление, проведение анализа качества и своевременности их исполнения. Участие в разработке нормативных правовых актов Министерства в области здравоохранения. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Оказание методологической поддержки по внедрению проектного управления в Министерстве. Координация структурных подразделений, ведомств, подведомственных организаций Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Национального проекта "Качественное и доступное здравоохранение для каждого гражданина "Здоровая нация", в том числе в информационной системе проектного управления. Мониторинг программных документов и иных документов системы государственного планирования в сфере здравоохранения, реализуемых с применением принципов проектного менеджмента, в информационной системе проектного управления.
Главный эксперт управления проектной деятельности, (одна единица), категория С-4, 13-04-02
Критерий Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция), желательно наличие сертификата по проектному менеджменту.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения в пределах компетенции управления. Оказание методологической поддержки внедрению проектного управления в Министерстве. Координация структурных подразделений, ведомств, подведомственных организаций Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Национального проекта "Качественное и доступное здравоохранение для каждого гражданина "Здоровая нация", в том числе в информационной системе проектного управления. Мониторинг программных документов и иных документов системы государственного планирования в сфере здравоохранения, реализуемых с применением принципов проектного менеджмента, в информационной системе проектного управления. Проводить правовой мониторинг нормативных правовых актов, входящих в компетенцию управления. Осуществление взаимодействия со структурными подразделениями, ведомствами, подведомственными организациями Министерства и региональными управлениями здравоохранения в пределах компетенции управления. Формирование аналитических отчетов и информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к компетенции управления. Разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Участие в подготовке совещаний, семинаров и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт управления проектной деятельности, (одна единица), категория С-4, 13-04-03
Критерий Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция), желательно наличие сертификата по проектному менеджменту.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Оказание методологической поддержки по внедрению проектного управления в Министерстве. Координация структурных подразделений, ведомств, подведомственных организаций Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Национального проекта "Качественное и доступное здравоохранение для каждого гражданина "Здоровая нация", в том числе в информационной системе проектного управления. Мониторинг программных документов и иных документов системы государственного планирования в сфере здравоохранения, реализуемых с применением принципов проектного менеджмента, в информационной системе проектного управления. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Осуществление взаимодействия со структурными подразделениями, ведомствами, подведомственными организациями Министерства и региональными управлениями здравоохранения в пределах компетенции управления. Формирование аналитических отчетов и информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к компетенции управления. Участие в подготовке совещаний, семинаров и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
".

Жобалық қызмет басқармасы - 13-04
Жобалық қызмет басқармасының басшысы, С-3 санаты, 13-04-01
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім, мүмкіндігінше жобалық менеджмент бойынша сертификаттың болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік тілді және Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуге арналған тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды жүзеге асыру, басқармада өзара алмастыруды қамтамасыз ету. Министрліктің атынан басқа ұйымдардың жиналыстарына қатысу. Басқармаға келіп түсетін құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру, олардың сапасына және уақтылы орындалуына талдау жүргізу. Министрліктің денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Министрлікте жобалық басқаруды енгізуге әдіснамалық қолдау көрсету. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерін, ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын үйлестіру және "Дені сау ұлт" әрбір азамат үшін сапалы және қолжетімді денсаулық сақтау" ұлттық жобасын іске асыру жөніндегі жобалардың орындалуына оның ішінде жобалық басқарудың ақпараттық жүйесіне мониторинг жүргізу. Жобалық басқарудың ақпараттық жүйесінде жобалық менеджмент қағидаттарын қолдану арқылы іске асырылатын денсаулық сақтау саласындағы бағдарламалық құжаттар мен мемлекеттік жоспарлау жүйесінің өзге де құжаттарына мониторинг жүргізу.
Жобалық қызмет басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 14-02-02
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім, мүмкіндігінше жобалық менеджмент бойынша сертификаттың болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік тілді және мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуге арналған тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына өзіндік талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Басқарманың құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Министрлікте жобалық басқаруды енгізуге әдіснамалық қолдау көрсету. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерін, ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын үйлестіру және "Дені сау ұлт" әрбір азамат үшін сапалы және қолжетімді денсаулық сақтау" ұлттық жобасын, оның ішінде жобалық басқарудың ақпараттық жүйесінде іске асыру жөніндегі жобалардың орындалуына оның ішінде жобалық басқарудың ақпараттық жүйесіне мониторинг жүргізу. Жобалық басқарудың ақпараттық жүйесінде жобалық менеджмент қағидаттарын қолдану арқылы іске асырылатын денсаулық сақтау саласындағы бағдарламалық құжаттар мен мемлекеттік жоспарлау жүйесінің өзге де құжаттарына мониторинг жүргізу. Өз құзыреті шегінде Министрлік әзірлейтін, сондай-ақ басқа мемлекеттік органдардан келісуге келіп түсетін нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жүргізу. Басқарманың құзыреті шегінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, ведомстволарымен, ведомстволық бағынысты ұйымдарымен және өңірлік денсаулық сақтау басқармаларымен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық есептерді және ақпараттық-талдамалық материалдарды қалыптастыру. Басқарма құзыреті шегінде мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің кеңестерін, семинарларын және талдау материалдарын дайындауға қатысу. Атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Жобалық қызмет басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 14-02-03
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім, мүмкіндігінше жобалық менеджмент бойынша сертификаттың болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік тілді және Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуге арналған тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын білуі.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына өзіндік талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Министрлікте жобалық басқаруды енгізуге әдіснамалық қолдау көрсету. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерін, ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын үйлестіру "Дені сау ұлт" әрбір азамат үшін сапалы және қолжетімді денсаулық сақтау" ұлттық жобасын, оның ішінде жобалық басқарудың ақпараттық жүйесінде іске асыру жөніндегі жобалардың орындалуына оның ішінде жобалық басқарудың ақпараттық жүйесіне мониторинг жүргізу орындалуына мониторинг жүргізу. Жобалық басқарудың ақпараттық жүйесінде жобалық менеджмент қағидаттарын қолдану арқылы іске асырылатын денсаулық сақтау саласындағы бағдарламалық құжаттар мен мемлекеттік жоспарлау жүйесінің өзге де құжаттарына мониторинг жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың құзыреті шегінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, ведомстволарымен, ведомстволық бағынысты ұйымдарымен және өңірлік денсаулық сақтау басқармаларымен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық есептерді және ақпараттық-талдамалық материалдарды қалыптастыру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің кеңестерін, семинарларын және талдау материалдарын дайындауға қатысу. Атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
".

исключить квалификационные требования Управления проектного менеджмента и мониторинга - 13-02;
слова "Департамент корпоративного управления подведомственных организаций и государственных активов – 14" заменить словами "Департамент корпоративного развития – 14";
слова "Директор департамента корпоративного управления подведомственных организаций и государственных активов, категория С-1, 14-1" заменить словами "Директор департамента корпоративного развития, категория С-1, 14-1";
слова "Заместитель директора департамента корпоративного управления подведомственных организаций и государственных активов, категория С-2, 14-2" заменить словами "Заместитель директора департамента корпоративного развития, категория С-2, 14-2";
в разделе Департамент развития электронного здравоохранения – 17:
в квалификационных требованиях Заместитель директора департамента развития электронного здравоохранения, категория С-2, 17-2 графу "Образование" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) или педагогические науки (физика) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (информатика, математика) или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям) (стандартизация и сертификация).
";
в квалификационных требованиях Управления информационных технологий - 17-02 графу "Образование" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право) или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям) (стандартизация и сертификация).
";

Жобалық менеджмент және мониторинг басқармасының - 13-02 біліктілік талаптары алып тасталсын.
"Ведомстволық бағынысты ұйымдарды корпоративтік басқару және мемлекеттік активтер департаменті – 14" деген сөздер "Корпоративтік даму департаменті – 14" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ведомстволық бағынысты ұйымдарды корпоративтік басқару және мемлекеттік активтер департаментінің директоры, С-1 санаты, 14-1" деген сөздер "Корпоративтік даму департаментінің директоры, С-1 санаты, 14-1" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ведомстволық бағынысты ұйымдарды корпоративтік басқару және мемлекеттік активтер департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 14-2" деген сөздер "Корпоративтік даму департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 14-2" деген сөздермен ауыстырылсын;
Электрондық денсаулық сақтауды дамыту департаменті – 17 деген бөлімде:
Электрондық денсаулық сақтауды дамыту департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 17-2 біліктілік талаптарында "Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немес бизнес жане басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе педагогикалық ғылымдар (физика) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (информатика, математика) немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша) (стандарттау және сертификаттау) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
";
Ақпараттық технологиялар басқармасының - 17-02 біліктілік талаптарында "Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немес бизнес жане басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша) (стандарттау және сертификаттау) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
";

в квалификационных требованиях Управления политики информатизации - 17-03 графу "Образование" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (информатика, математика) или право (юриспруденция, международное право) или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям) (стандартизация и сертификация).
".
в разделе Департамент исполнения бюджета – 20 слова "Главный эксперт управления по исполнению бюджета, (три единицы), категория С-4, 20-02-02, 20-02-03, 20-02-04" заменить словами "Главный эксперт управления по исполнению бюджета, (две единицы), категория С-4, 20-02-02, 20-02-03".
в разделе Департамент управления персоналом - 21 слова "Главный эксперт управления кадровой работы с подведомственными организациями, (три единицы), категория С-4, 21-03-02, 21-03-03, 21-03-04" заменить словами "Главный эксперт управления кадровой работы с подведомственными организациями, (две единицы), категория С-4, 21-03-02, 21-03-03".
2. Департаменту управления персоналом Министерства здравоохранения Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан Абдильдина Б.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният

Ақпараттандыру саясаты басқармасы – 17-03 біліктілік талаптарында "Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
Білімі
Инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немес бизнес жане басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (информатика, математика) немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (сала бойынша) (стандарттау және сертификаттау) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
".
Бюджетті орындау департаменті – 20 деген бөлімде "Бюджеттің орындалуы жөніндегі басқарманың бас сарапшысы, (үш бірлік), С-4 санаты, 20-02-02, 20-02-03, 20-02-04" деген сөздер "Бюджеттің орындалуы жөніндегі басқарманың бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 20-02-02, 20-02-03" деген сөздермен ауыстырылсын.
Персоналды басқару департаменті - 21 деген бөлімде "Ведомстволық бағынысты ұйымдармен кадрлық жұмыс басқармасының бас сарапшысы, (үш бірлік),С-4 санаты, 21-02-02, 21-02-03, 21-03-04" деген сөздер "Ведомстволық бағынысты ұйымдармен кадрлық жұмыс басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік),С-4 санаты, 21-02-02, 21-02-03" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Персоналды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрық қабылданған күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде:
1) электрондық түрде қазақ және орыс тілдеріндегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысы Б.С. Әбділдинге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният