О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 1 "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2022-2024 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2022 года № 2
Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26194) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 315 632,5 тысячи тенге:
налоговые поступления – 19 828 127 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 258 202,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 547 930 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 581 372,9 тысяч тенге;
2) затраты – 53 460 682,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 000 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 20 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 55 000 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 110 049,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 110 049,6 тысяч тенге:

Петропавл қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 "2022-2024 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2022 жылғы 31 наурыздағы № 2 шешімі
Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26194 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 315 632,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 19 828 127 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 258 202,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 547 930 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 581 372,9 мың теңге;
2) шығындар – 53 460 682,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 35 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 20 0000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 55 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 110 049,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 11 110 049,6 мың теңге:

поступление займов – 18 203 250,4 тысяч тенге;
погашение займов – 10 196 383,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 103 182,6 тысяч тенге";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов
Приложение к решению
от 31 марта 2022 года
№ 2
Бюджет города Петропавловска на 2022 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

қарыздар түсімі – 18 203 250,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 196 383,4 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтары – 3 103 182,6 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат хатшысы А. Бердагулов
2022 жылғы 31 наурыздағы
№ 2 шешіміне қосымша
Петропавл қаласының 2022 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

44 700,7
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 200,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
45 956,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
45 956,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
179 958,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
179 958,0
02
Оборона
77 706,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
77 706,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
77 706,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
124 927,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
124 927,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
124 927,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 828 613,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 812 013,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
182 723,0
002
Программа занятости
739 252,0
005
Государственная адресная социальная помощь
322 141,0
006
Оказание жилищной помощи
8 324,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
219 981,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 176,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
156 509,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
261 564,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
780 209,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76 804,0

44 700,7
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 200,0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
45 956,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы және ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 956,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
179 958,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 958,0
02
Қорғаныс
77 706,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
77 706,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
77 706,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
124 927,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
124 927,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
124 927,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 828 613,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 812 013,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 723,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
739 252,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
322 141,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 324,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
219 981,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 176,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
156 509
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
261 564
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
780 209
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76 804

101 351,1
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
99 425,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
23 866
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
474 781,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
63 389,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
214 155,4
006
Функционирование районных (городских) библиотек
69 386,6
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2 977
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
9 483
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
115 390
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
88 813,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
72 813,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
72 813,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
10 000
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
6 000
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
6 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
194 474,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
194 474,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
130 760,9
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
63 713,6
12
Транспорт и коммуникации
2 834 168,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 834 168,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
12 000,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 905 168,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
47 000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
805 000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

101 351,1
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
99 425,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
23 866
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
474 781,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 389,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
214 155,4
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
69 386,6
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
2 977
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
9 483
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
115 390
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
88 813,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
72 813,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 813,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
10 000
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
6 000
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
194 474,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
194 474,5
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
130 760,9
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
63 713,6
12
Көлiк және коммуникация
2 834 168,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 834 168,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
12 000,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 905 168,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
47 000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
805 000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу