О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 1 "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2022-2024 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 16 ноября 2022 года № 2
Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26194) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 213 633,8 тысячи тенге:
налоговые поступления – 28 455 364,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 316 832,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 294 835,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 146 601,5 тысяч тенге;
2) затраты – 61 475 246,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 000,0 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 257 051,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 750 480,0 тысячи тенге;

Петропавл қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 "2022-2024 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2022 жылғы 16 қарашадағы № 2 шешімі
Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26194 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 213 633,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 28 455 364,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 316 832,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 294 835,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 146 601,5 мың теңге;
2) шығындар – 61 475 246,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 55 000,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 тысяч тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 257 051,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 750 480,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 750 480,0 тысяч тенге:
поступление займов – 16 094 032,1 тысяч тенге;
погашение займов – 11 197 476,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 103 182,6 тысяч тенге";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов
Приложение к решению
от 16 ноября 2022 года
№ 2
Бюджет города Петропавловска на 2022 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 11 750 480,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 094 032,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 197 476,6 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтары – 3 103 182,6 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат хатшысы А. Бердагулов
16 қараша
2022 жылғы № 2
шешіміне қосымша
Петропавл қаласының 2022 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

60 023,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
57 401,6
003
Капитальные расходы государственного органа
1 384,4
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 237,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
711 599,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
690 189,9
003
Капитальные расходы государственного органа
6 619,9
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций.
14 789,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
131 417,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
112 973,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
12 032,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4 546,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 321,6
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
545,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
51 959,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
51 455,2
003
Капитальные расходы государственного органа
503,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
288 159,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
288 159,0
02
Оборона
59 004,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 497,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
58 497,9
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
129 495,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
129 495,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
129 495,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 063 083,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 880 303,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

60 023,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
57 401,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 384,4
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1 237,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
711 599,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
690 189,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 619,9
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 789,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
131 417,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112 973,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
12 032,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4 546,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 321,6
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
545,0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
51 959,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы және ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 455,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
503,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
288 159,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
288 159,0
02
Қорғаныс
59 004,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 497,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
58 497,9
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
129 495,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
129 495,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
129 495,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 063 083,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 880 303,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

202 012,1
002
Программа занятости
680 606,9
005
Государственная адресная социальная помощь
318 282,0
006
Оказание жилищной помощи
3 400,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
271 058,4
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 326,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
158 860,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
266 927,6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
810 160,6
021
Капитальные расходы государственного органа
4 785,7
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
93 694,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
23 854,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
30 130,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 405,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
16 000,0
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
35 718 183,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25 225 190,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 862 048,1
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 363 141,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 446 299,1
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1 080 000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

202 012,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
680 606,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
318 282,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 400,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
271 058,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 326,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
158 860,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
266 927,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
810 160,6
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 785,7
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
93 694,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23 854,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
30 130,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 405,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
16 000,0
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
35 718 183,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25 225 190,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
18 862 048,1
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 363 141,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 446 299,1
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1 080 000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
12 760,4
007
Капитальные расходы государственного органа
5 564,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 998,9
010
Развитие объектов сельского хозяйства
8 998,9
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
6 701,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
6 701,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
210 909,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
210 909,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
173 925,8
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
35 426,3
015
Капитальные расходы государственного органа
1 557,0
12
Транспорт и коммуникации
4 343 246,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 343 246,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 033 490,2
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
72 890,8
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 161 005,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
75 860,1
13
Прочие
1 062 008,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
201 922,3
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
201 922,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
70 614,5
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
70 614,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
789 471,2
043
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2025 года
789 471,2
14
Обслуживание долга
539 921,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
539 921,5
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
12 760,4
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 564,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 998,9
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
8 998,9
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
6 701,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 701,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
210 909,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
210 909,1
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 925,8
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
35 426,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 557,0
12
Көлiк және коммуникация
4 343 246,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 343 246,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 033 490,2
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
72 890,8
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
2 161 005,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
75 860,1
13
Басқалар
1 062 008,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
201 922,3
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
201 922,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
70 614,5
026
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
70 614,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
789 471,2
043
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
789 471,2
14
Борышқа қызмет көрсету
539 921,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
539 921,5
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету