Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 26/305.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 56 628 тысяч тенге:
налоговые поступления - 37 774 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 65 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 18 854 тысяч тенге;
2) затраты - 58 702,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 074,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 074,2 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 074,2 тысяч тенге..
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/24 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.06.2023 № 5/67 (вводится в действие с 01.01.2023); от 24.08.2023 № 7/87 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/113 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/131 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств сложившихся на 1 января 2023 года возврат целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, из районного бюджета в сумме 0,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3 /24 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-2. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа расходы за счет свободных остатков, сложившихся по состоянию на 1 января 2023 года в сумме 2 073,7 тысяч тенге.

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 26/305 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 56 628 мың теңге:
салықтық түсімдер - 37 774 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 65 мың теңге;
трансферттер түсімі - 18 854 мың теңге;
2) шығындар - 58 702,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 0 мың теңге:
бюджеттік несиелер - 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
аржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 2 074,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 074,2 мың теңге:
қарыздардың түсуі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 074,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/24 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.06.2023 № 5/67 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2023 № 7/87 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/113 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/131 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. Петровка ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен облыстық бюджеттен 0,1 мың теңге, аудандық бюджеттен 0,4 мың теңге сомасында бөлінген нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/24 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. Петровка ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бос қалдықтар есебінен 2 073,7 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3 /24 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Петровского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций из районного бюджета бюджету Петровского сельского округа в сумме 16 854 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, в том числе:
обустройство детской игровой площадки в селе Бирлик.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023-2025 годы".
5. Установить расходы на 2023-2025 годы по Петровскому сельскому округу согласно приложениям 1, 2, 3.

Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/24 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Петровка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2023 жылға аудандық бюджеттен Петровка ауылдық округінің бюджетіне 16 854 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар көлемі қарастырылсын.
4. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
Бірлік ауылында балалар ойын алаңын жайластыру.
Аудандық бюджеттің аталған нысаналы трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
5. Петровка ауылдық округі бойынша 2023-2025 жылдарға арналған шығыстар 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 26/305
Бюджет Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 14.04.2023 № 3/24 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.06.2023 № 5/67 (вводится в действие с 01.01.2023); от 24.08.2023 № 7/87 (вводится в действие с 01.01.2023); от 05.10.2023 № 9/113 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.11.2023 № 10/131 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2022 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 26/305 шешіміне
1 - қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петровка ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 14.04.2023 № 3/24 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.06.2023 № 5/67 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2023 № 7/87 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2023 № 9/113 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2023 № 10/131 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)