Об утверждении бюджета сельского округа Магжан района Магжана Жумабаева на 2023-2025 годы
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2022 года № 21-24
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Магжан района Магжана Жумабаева на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 936,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 059,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 244,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 114 633,8 тысяч тенге;
2) затраты – 116 059,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -122,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 122,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 122,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.04.2023 № 3-13 (вводится в действие с 01.01.2023); от 25.07.2023 № 5-15 (вводится в действие с 01.01.2023); от 30.10.2023 № 7-17 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории сельского округа Магжан расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2023-2025 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Мағжан ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 21-24 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Мағжан Жұмабаев ауданы Мағжан ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 115 936,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 059,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 244,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 114 633,8 мың теңге;
2) шығындар – 116 059,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -122,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 122,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 26.04.2023 № 3-13 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2023 № 5-15 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2023 № 7-17 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Мағжан ауылдық округінің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа Магжан;
3) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сельского округа Магжан;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сельского округа Магжан.
3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
2) плата за продажу права аренды земельных участков.
4. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2023 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 21 970,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа Магжан на 2023 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Жастар;
2) на благоустройство в селе Сарытомар.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25.07.2023 № 5-15 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть в бюджете сельского округа Магжан на 2023 год поступление текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт и содержание уличного освещения населенных пунктов сельского округа;
2) на обеспечении санитарии населенных пунктов сельского округа;
3) на организацию водоснабжения населенных пунктов сельского округа;
4) на укрепление материально-технической базы.
5) на благоустройство и озеленение населенных пунктов сельского округа.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.04.2023 № 3-13 (вводится в действие с 01.01.2022).
6-1. Учесть в бюджете сельского округа Магжан расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2023 года согласно приложению 4.

2) Мағжан ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) мыналардан:
тұрғылықты жері Мағжан ауылдық округінің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Мағжан ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
3. Ауылдық округ бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
2) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 21 970,0 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған Мағжан ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Жастар ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге;
2) Сарытомар ауылын абаттандыруға.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 25.07.2023 № 5-15 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2023 жылға арналған Мағжан ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен ағымдағы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) ауылдық округ елді мекендерінің көше жарығын ағымдағы жөндеуге және ұстауға;
2) ауылдық округ елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге;
3) ауылдық округтің елді мекендерін сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
4) материалдық-техникалық базаны нығайтуға.
5) ауылдық округ елді мекендерін абаттандыру және көгалдандыруға.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 26.04.2023 № 3-13 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. Мағжан ауылдық округінің бюджетінде 2023 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 4-қосымшаға сәйкес шығыстар ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 26.04.2023 № 3-13 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района Магжана Жумабаева Т.Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 30 декабря 2022 года № 21-24
Бюджет сельского округа Магжан района Магжана Жумабаева на 2023 год

Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 26.04.2023 № 3-13 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы Т.Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2022 жылғы
30 желтоқсандағы № 21-24
шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданы Мағжан ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті