О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 15/2 "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 7 октября 2022 года № 28/2
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 15/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26152 ) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7061402,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 650993,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23229,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3994,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6383184 тысяч тенге;
2) затраты – 7143469,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42349,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 57194 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14844,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 124416,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 124416,5 тысяч тенге;
поступления займов – 57194 тысяч тенге;
погашение займов – 19245,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86468,3 тысяч тенге.";
пункт 8 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) 56240 тысяч тенге – на средний ямочный ремонт асфальтобетонной дороги маршрутным способом по улице Конституции в селе Дубровное.";
подпункт 1) пункта 8-1 изложить в новой редакции:
"1) 801580,8 тысячи тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-6 "Автомобильная дорога республиканского значения А- 21 "Мамлютка-Костанай"-Воскресеновка-Боголюбово-Надежка", километр 0-23,0;";
пункт 8-1 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) 55000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ - 221 "Белое - Щучье" км 0- 9,85 км.";
подпункт 2) пункта 9 изложить в новой редакции:
"2) 875 тысяч тенге – на санаторно-курортное лечение;";
пункт 9 дополнить подпунктами 15), 16) следующего содержания:
"15) 494,8 тысяч тенге – на обучение акимов сельских округов по теме: "Коммуникация и взаимодействие со СМИ";

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15/2 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2022 жылғы 7 қазандағы № 28/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15/2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26152 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7061402,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 650993,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23229,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3994,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6383184 мың теңге;
2) шығындар – 7143469,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42349,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 57194 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14844,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 124416,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 124416,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 57194 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19245,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86468,3 мың теңге.";
8-тармақ келесі мазмұндағы 3) тармақшасымен толықтырылсын:
"3) 56240 мың теңге - Дубровное ауылындағы Конституция көшесі бойынша бағыттық тәсілмен асфальтбетондық жолды орташа шұңқырлы жөндеуге.";
8-1-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 801580,8 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-6 "Республикалық маңызы бар А - 21 "Мамлютка-Қостанай-Воскресеновка-Боголюбово-Надежка" автомобиль жолын орташа жөндеуге, километр 0-23,0;";
8-1-тармақ келесі мазмұндағы 6) тармақшасымен толықтырылсын:
"6) 55000 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-221 "Белое-Щучье" автомобиль жолын орташа жөндеуге 0-9,85 км.";
9-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 875 мың теңге – шипажай-курорттық емделуге;";
9-тармақ келесі мазмұндағы 15), 16) тармақшаларымен толықтырылсын:
"15) 494,8 мың теңге - "Коммуникация және БАҚ-пен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға;

16) 135000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-23 "Кызыласкер-Раздольное", километр 0-17.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 57194 тысячи тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 7 октября 2022 года № 28/2
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года № 15/2
Мамлютский районный бюджет на 2022 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

16) 135000 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-23 "Қызыләскер-Раздольное" автомобиль жолын орташа жөндеуге, 0-17 километр.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 57194 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.".
Нұсқалған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2022 жылғы 7 қазандағы
№ 28/2 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 15/2 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Мамлют аудандық бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
974
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
974
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
522474,8
01
Социальное обеспечение
29327
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29327
005
Государственная адресная социальная помощь
29187
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
140
02
Социальная помощь
440469
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
440469
002
Программа занятости
207285
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18428
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
496
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111832
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
46706
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
55222
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52678,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52678,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51594,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
250
021
Капитальные расходы государственного органа
834,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1188775,2
01
Жилищное хозяйство
41817,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4565
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
4565
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37252,5
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
23290,7

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
974
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
974
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
522474,8
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
29327
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі
29327
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29187
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
140
02
Әлеуметтiк көмек
440469
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
440469
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
207285
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18428
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
496
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
111832
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
46706
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
55222
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52678,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52678,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51594,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
250
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
834,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1188775,2
01
Тұрғын үй шаруашылығы
41817,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4565
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
4565
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37252,5
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
23290,7